Jdi za svým srdcem

16. července 2008 v 11:32 | Papája |  filmy
Where the Heart Is
Romantický film USA (2000). Mladičká Novalee je nezaměstnaná, prakticky nic neumí a v kapse má necelých 6 dolarů. Navíc ji opustil přítel a otec jejího ještě nenarozeného dítěte a zdá se, že její beznadějný osud je zpečetěn. Hrají: N. Portmanová, A. Juddová, S. Channingová a další. Režie M. Williams (115 min)

Někdy je obtížné doplout šťastně do přístavu.Život se s Novalee moc nemazlil. Je jí sedmnáct, je těhotná a když se vydala svým přítelem Willym na výlet z Tennessee do Kalifornie, využil mladík zastávky v Oklahomě, kdy si dívka potřebovala odskočit do koupelny v supermarketu, a ujel jí. Novalee zůstala sama, bez peněz, bez dokladů, jen v letních šatech, nových sandálech a svým polaroidem. Bezradně bloudí před obchodem, kde ji srdečná Thelma věnuje dárkový koš a květináč s malým stromkem a když ji večer náhodou zamknou v obchodě, rozhodne se skrývat ve Wal-Martu dokud nevymyslí co dál. Pečlivě si přitom píše co si v obchodě půjčila, aby to jednou, až bude vydělávat, mohla vrátit. Postupně se seznamuje s lidmi v městečku, mimo jiné s Thelmou či mladíkem Forneyem, který jí později zachrání život, když odhalí její úkryt v obchodě právě ve chvíli, kdy se dívka mezi regály zhroutí v porodních bolestech. Proskočí skleněnou tabulí a pomáhá jí dokud nedorazí pomoc. Zpráva o ní se objeví ve zprávách a ona dostane do porodnice spoustu dárků a navštíví ji i její matka Lil, která ji jako malou opustila a nyní ji zahlédla v televizi. Jak se ovšem ukáže jen proto, aby jí připravila o peníze, které jí lidé darovali ve spontánní sbírce. O dívku, tentokrát s novorozenou dcerou pojmenovanou Americus, se postará Thelma, která jí nabídne střechu nad hlavou. Léta běží, Novalee pracuje ve Wal-Martu a připravuje se na profesi fotografky. Na dosah štěstí ji však potká další tragická rána, když Thelma zahyne při tornádu, které zasáhne městečko a srovná jeho velkou část se zemí. Naštěstí má už kolem sebe řadu přátel, kteří ji nenechají na holičkách a pomohou jí znovu začít. Příběh okrajově sleduje také osudy Williyho, který nejprve skončil ve vězení poté co vzal stopařku, ze které se vyklubala stíhaná zlodějka a on byl odsouzen jako její spoluviník. Ve vězení se naučil hrát na kytaru a po propuštění se mu na nakrátko podařilo uspět jako muzikantovi. Jejich cesty se ještě několikrát zkříží, poprvé, když Novalee přebírá cenu za fotografii, zatímco Willy právě přišel o manažera, podruhé poté, co se ztroskotanec Willy zmrzačí při pokusu o sebevraždu. Tato setkání dívce pomohou najít řadu odpovědí a ukáží jí směr, kde i ji po všech životních ranách čeká štěstí.
Americké filmové drama s prvky romance, vzniklo v roce 2000, kdy ho natočil jako svůj celovečerní debut Matt Williams podle scénáře, který napsali Lowell Ganz a Babaloo Mandel podle románu Billie Lettsové. Hlavní role Novalee se na výbornou zhostila Natalie Portman, známám z filmů jako Leon, V jako Vendeta nebo tří nových dílů Hvězdných válek, kde vytvořila postavu královny Amidaly. V dalších rolích se objeví Ashley Judd (Nelítostný souboj, Dvojí obvinění) jako Lexie, Stockard Channing (Pomáda, Hořký měsíc) jako Thelma, Joan Cusack (Dva v tom, Nevěsta na útěku) jako Ruth Meyers, James Frain (Robinson Crusoe, Hrabě Monte Christo) jako Forney Hull, Dylan Bruno (Jedinečný, Zachraňte vojína Ryana) jako Willy Jack Pickens, Keith David (Černočerná tma, Hra se smrtí) jako Moses Whitecotten a další.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy a Adla .. Adla - sb | Web | 16. července 2008 v 11:47 | Reagovat

to výš byla jsem ve výřivce =D .. http://admin.blog.cz/clanky/22703105 to zvírazněný :(

2 m-a-g-g-i | Web | 16. července 2008 v 12:14 | Reagovat

ahoj hezký blog!! Jestli chceš tak se podívaj na muj mám tam bleskovku!!díky

3 Andy a Adla .. Adla - sb | Web | 16. července 2008 v 12:20 | Reagovat

no je to prostě modřina, cucflek jak mě to vsálo tak mi tam nešela krev a já sama nevim =D ,, ale k egyptskýmu doktorovi už bych víckrát nešla :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.