30.3.2011

30. března 2011 v 16:43 | Papája |  Deníček


Dnes jsem s Janou a Janem :D vyjížděla v 9.00 z autobusáku do Prahy. Zúčastnili jsme se literární soutěže o cenu Filipa Venclíka, takže jsme jeli na oficiální vyhlášení výsledků 11. ročníku do kina Lucerna. Nejdřív jsme zašli do kavárny a tam přemýšleli, kudy tam vlastně půjdem.

Do soutěže bylo zasláno 370 literárních děl, z toho byly tři kategorie (esej nebo novinový článek, báseň, povídka). Na podium si organizátorka a zároveň moderátorka Běla Popovičová pozvala z každé kategorie všechny, co obsadili 1., 2., 3. a 4. místo. Ti co byli čtvrtí (bylo jich většinou víc), dostali tašku s tričkem a Literární sborník 2005-2009 z této soutěže. Ti, co obsadili první tři příčky, dostali takovou tu velkou dřevěnou kočku (a nejspíš ještě něco, nevím) a museli říct pár slov. Jedna, která byla snad 3. v první kategorii se tam dojetím rozbrečela, ale dokázala dlouze povyprávět a poděkovat. Ta se pak stala úplnou vítězkou soutěže a rozbrečela se tam znovu. :D

Já jsem kupodivu získala 4. místo v kategorii povídka. Moje veledílo si budete moci přečíst v dalším článku. Když řekla mé jméno, tak Jana: "Hezky!!" a já "Cože?", zvedla jsem a šla až na podium. Docela jsem doufala, že budu na 4. místě, protože něco říkat, to už by bylo moc. :D Měla jsem sevřený žaludek, možná i hrdlo. Byla jsem blízko u moderátorky, ale z toho papírku jsem vyluštila jen moje tučně napsané a podtržené příjmení a nic víc. Ufff. 4. místo. Dostala jsem, jak už bylo řečeno, tašku s tričkem a literárním sborníkem, s blahopřáním i potřásání rukou s režisérem Vlastimilem Venclíkem. Děkuji :). Byla to pro mě čest. Pak si mě ještě vyfotili pod podiem a trrradddá na sedadlo.

Na začátku bylo promítnuto video, kde byla zhruba natočeno, jak se nakupovaly ceny, četly díla,... Mezi kategoriemi vždy byla zahrána písničku na kytaru a foukací harmoniku. (Ten foukacího harmonikář seděl před začátkem na baru.) Vybraná díla přednesli herci jako Jan Vlasák a Veronika Kubařová. Po skončení jsme mohli zajít do mramorového sálu na malé občerstvení (chlebíčky, jednohubky, ovoce, sladkosti a pití).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charmed-ka.Pavla → SB | Web | 30. března 2011 v 20:05 | Reagovat

jé suéper ! :-)

2 Shara♥ | Web | 31. března 2011 v 18:59 | Reagovat

Héh gratulujů ti. Zasloužíš si to :) Je krásný to co si napsala :) Jako zajímavé býhry :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.