4teens

20. května 2011 v 17:09 | Papája |  seriály
Sedmidílný seriál České televize vypráví příběh osmi gymnazistů z 1.A. Od 13.5.2011 každý pátek (od 4. dílu úterý) na ČT1 od 20.00. Oficiální stránka najdete zde.

Vypravěčem a zároveň jednou z hl. postav je Milan Doubrava (Ondřej Malý). Tlustý kluk s vysokým IQ přezdívaný Einstein. Jeho nejlepší kamarádkou je ukecaná energická Dája (Tereza Beranová), která má velmi pevný vztah se svojí babičkou, chtěla by se stát reportérkou a členkou školního časopisu 4teens, jehož jsou zakladatelé Radek (Jakub Grafnetr) a Michal. Do redakce chodí komiksy od tajemného GHOSTa.
Dalším velmi důležitým člověkem ve třídě je Patricie Pelikánová (Adriana Neubauerová), hnědovlasá blbá barbína Paty, kterou zajímá pouze luxusní oblečení a zdravá strava. V poslední době dost usiluje o fotbalistu Romana (Michal Sedláček), staršího bratra Milana, ten je ale zadaný.

Kamila Černá (Vanda Chaloupková) je opravdu celá černá, je divná a skoro emo. Linda Járová (Dagmar Křížová) je hloupoučká blonďatá dívka, která se někdy trošku stává terčem posměchu.
Petr Kocman (Tomáš Váhala) a Marek Hanák (Richard Zevel) jsou hloupí drsňáci. Často si dovolují na černocha Amose Džu-bu (Tomáš Hlaváček), který neustále poslouchá hudbu a je docela pohodář.

Jirka Prchal (Tomáš Materna) je velmi tichý, nespolečenský a je synem učitele češtiny.
Zrzavá Míša Turková (Lucie Šteflová) je jiná než ostatní holky. Bez "prkna - skejtu" neudělá ani ránu a celé dny tráví u počítačových her.
Mezi vedlejší postavy patří například namyšlený frajírek David Kapřík (Oldřich Hajlich), který se s kámošema vsadil, že sbalí Patricii, Rosťa (Michal Šášinka), Jindra Sluka (Robin Pařík), Terka Motýlková (Veronika Nouzová), Kim (Anežka Michalová), Verča (Kamila Janovičová), Adam Benda (Tomáš Polák), Dana Procházková (Lenka Vopelková), (Lenka Kubálková)


V rolích dospělích jsou Naďa Konvalinková (Dájina babička Marta Cikánková), Miroslav Etzler (třídní profesor Kroupa), Miroslav Táborský (češtinář, otec Jirky), Zdeňka Žádníková - Volencová (Hana Turková, maminka Míšy), Pavel Zedníček (školník Béďa Vávra), Ester Kočičková (ředitelka Šárka Tušková), Jiří Dvořák a Zuzana Mauréry (Zdeněk a Vesna Doubravovi, rodiče Romana a Milana), Karel Dobrý a Renáta Klemensová (Láďa a Zdenka Kocmanovi, rodiče Petra), Norbert Lichý a Jana Janěková (Jaroslav a Karla Černí, rodiče Kamily), Zuzana Slavíková a Viktor Skála (manželé Novotní, rodiče Dáji), Petra Hřebíčková (tělocvikářka a bioložka Ježková), Iva Pazderková a David Suchařípa (Kristýna a Oskar Pelikánovi, rodiče Paty), Michaela Kuklová a Ibrahim Maiga (Helena a Samuel, rodiče Amose), Jiří Ployhar, Lucka Vondráčková a Kryštof Hádek.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niky | E-mail | Web | 21. května 2011 v 12:09 | Reagovat

viděla jsem kousek prvního dílu a vůbec mě to nezaujalo... ale tak chápu, že to asi určitou věkovou kategorii baví ;-)

2 Katka | Web | 23. května 2011 v 15:04 | Reagovat

Nějak jsem ještě nenašla odvahu se na to podívat a ani mě to nijak neláká

3 Nine (DH) | Web | 8. června 2011 v 12:10 | Reagovat

Jo, docela mě to baví, i když po prvním dílu mé dojmy byly spíše vlažné. Ale dala jsem tomu šanci a teď se mi to docela líbí :-D Jen mi přijde 7 dílů jako málo... Na druhou stranu jsou teprve v prváku, tak možná ČT plánuje pokračování :-D Podle toho, jak se chytí tohle... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.