4. série

18. června 2013 v 12:49 | Papája |  Pretty Little Liars
letní sezóna - úterky od 11. června 2013

1. "A" is for A-l-i-v-e (-A je chce živé)
Mona se otevře dívkám a sdělí jim pikantní odpovědi, na které si dívky přály odpověď. Mona se stává obětí A stejně jako ony. V Rosewoodu je nalezeno další mrtvé tělo a Ezria (vztah Ezry a Ariy) se žene do záhuby.

2. Turn Of The Shoe (Na řadě je bota)
Mona zjišťuje informace o Wildenově smrti. Spencer přichází dopis o výsledcích přijímacího řízení na Hastingsovými vysněnou univerzitu. Emily má po Monině incidentu s -A pošramocené rameno, musí ale zabojovat o stipendium a plavat. Aria začíná chodit na sebeobranu, kde je jejím lektorem mladý Jake. Toby se dozvídá informace ohledně smrti jeho maminky. Hanna od Alisoniny matky dostává papouška Tippiho, který by mohl být vodítkem k dalším odpovědím.

3. Cat's Cradle (Kočičí kolébka)
Zdá se, že do nebezpečí se dostávají matky všech hlavních hrdinek. Hanna se bojí o svou mámu a není si jistá, zda jí může věřit. Ella je pozvána svým přítelem na nějakou dobu do Vídně. Emily začíná mít veřejné problémy v rodině. Toby se snaží zjistit pravdu o smrti své mámy. Dívky nacházejí mezi Alisoninými věcmi masku, která by je mohla dovést k nějakým odpovědím.

4. Face time (Tváří v tvář)
Toby hledá doktora, s kterým mluvila jeho matka v den smrti. Rodina Emily čelí vnějším vlivům a pomluvám i s tím, že Emily žádné stipendium na vysokou školu nezíská. Hanna má strach o svou matku a potkává novou vyšetřovatelku, která byla povolána k připadům Rosewoodu. Aria se snaží zapomenout na Ezru, Jake jí ale moc naděje nedává. Spencer se dostává do sporu se svou sestrou Melissou a doufá v odpovědi.

5. Gamma Zeta Die! (Gamma Zeta zemři!)
-A pokračuje v odstraňování matek. Paní Hastingsová se nechce smířit s tím, že Spencer nepůjde na elitní vysokou školu, a tak jí najímá agenta, který by jí k přijetí mohl dopomoci. Dívky se tak dostávají na stopu Alison na univerzitě Cicero. Hanna má strach a mámě nevěří, holky se bojí, aby neudělala nějakou hloupost.

6. Under the Gun (V hledáčku zbraně)
Hanna je zatčena. Spencer a Toby jedou do Ravenswoodu za paní Goldsmithovou získat nějaké odpovědi. Aria začíná mít citové problémy. Emily se snaží jen pomoct, ale opět se to obrátí proti ní.

7. Crash and Burn, Girl! (Nabourej a shoř, děvče!)
Hannina a Emilyna rodina prožívá krušné období. -A se totiž rozhodl je opravdu zničit. Ariin bratr Mike má problémy s vedením školy a holky se dostávají do bytu mrtvého detektiva. Toby a Caleb se spolčují a zakládají svůj tým na hledání -A.

8. The Guilty Girl's Handbook (Příručka provinilé)
Emily a její máma jsou zdrcené, dlouhé měsíce budou bez domova. Spenceřina máma má nové pomocníka v oblasti právní, který jí pomáhá s Hanninou mámou. Hanna se chce udat na policii, že zabila detektiva Darrena Wildena. Jak to na policii nejlépe podat jí radí Mona. Aria se bojí o svého bratra, který začíná též chodit na hodiny sebeobrany.

Na scéně || Za scénou
9. Into the Deep (Do hloubky)
Potom, co se Mona přiznala k vraždě detektiva Wildena, může být Ashley propuštěna domů na kauci. Na to Hanna ale musí sehnat 1 milion dolarů. Emily slaví narozeniny a od Paige dostala dárek - setkání s plaveckým koučem a tajnou oslavu. Aria zažívá s Jakem pro vztah zásadní časy.

Na scéně || Za scénou
10. The Mirror Has Three Faces (Zrcadlo má tři tváře)
Emily s mámou dostaly nabídku od paní DiLaurentis, že u ní mohou dočasně bydlet. Zdá se, že Cece Drake opravdu není neviňátko a s minulostí Rosewoodu je velice zapletena. Ezra prožívá nešťastné období. Aria se velice sbližuje s Jakem. Toby dál pokračuje v hledání odpovědí ohledně smrti jeho mámy. Caleb se moc bojí o Hannu a už neví, jak by ji mohl nejlépe ochránit. Ashley rozhodně nemá před obviněním z vraždy zcela vyhráno. A vypadá to, že Wren nepatří mezi ty kladné postavy.

Na scéně || Za scénou
11. Bring Down The Hoe (Bring the Hoe Down) (Zastřelte mrchu)
Hannu pronásleduje spolužák s dobrým úmyslem. Dívky hledají v domě DiLaurentisových nějaké stopy. Ezra se snaží říct Arii o jeho potížích. Toby dostává další zprávy od -A ohledně jeho matky. Aria prožívá hezké dny s Jakem. Vztah Paige a Emily se komplikuje, stejně tak i případ mrtvého Wildena a zničení domu Fieldsových. Koná se westernovská školní akce. Konečně se dozvídáme, kdo je Red Coat alias Červenokabátnice.

Na scéně || Za scénou
12. Now You See Me, Now You Don't (Teď mě vidíš, teď ne)
Ashley Marin se dozví finální rozhodnutí v případu Wildenovy vraždy. Holky se bojí o Monu. Toby se zase ukrývá a Spencer se o něj bojí. Aria se začíná rozhodovat, koho má raději, jestli Jakea nebo Ezru. Dívky dostávají dárky od -A, který jim tím dokazuje vlastně začátek války a dostane je opět do Ravenswoodu, kde se setkají s paní Grunwaldovou, která jim prozradí hořké tajemství. Setkají se s Červenokabátnicemi a odhalí se, kdo je další -A a jeho doupě.

podzimní halloweenský speciál - 22. říjen 2013, úterý
13. Let the Maid Go (Nechte dívku jít)
Dívky jdou na halloweenský večírek v Ravenswoodu, chtějí tam najít Alison. Dostanou se do tajemných chodeb, kde se záhadnými způsoby navzájem ztratí a neustále slyší Alisoniny výkřiky a volání o pomoc. Caleb se na cestě za nimi seznámí v autobuse s Mirandou, která je taky u pěstounů a v Ravenswoodu hledá svého strýčka, jediného příbuzného. V této epizodě se dozvídáme, zda je Alison opravdu naživu.

zimní sezóna - úterky od 7. ledna 2014
14. Who's in the Box? (Kdo je v hrobě?)
Dívky již vědí, že Alison je naživu, přemýšlí nad tím, jak, kde a proč se skrývala. Hanna přichází s myšlenkou, kdo je vlastně v Alisonině hrobě místo ní. Začíná tedy hledat. Dívky se snaží zjistit něco o Jasonovi, myslí si, že právě on mohl vědět, že je Ali naživu. Toby se vrací s tím, že by plno tehdejších pracovníků v Radley by bylo schopno říct, že jeho máma jistě nespáchala sebevraždu. Společně se Spencer a jejím zděděným právnickým šarmem se snaží majitele Radley zatlačit do kouta. Caleb se přijel podívat za Hannou, do Ravenswoodu ale musí odjet znovu. Hanna se bojí, že Caleba ztrácí už napořád.

15. Love ShAck, Baby (ChAta lásky, miláčku)
Hannina máma Ashley dostala možnost pracovat u matky Spencer. Dívky začínají pročítat Alisonin deník nalezený v doupěti -A. Ezra chce dostat deník za každou cenu do svých rukou. Holky nacházejí stopu, kde by se Ali mohla celou dobu skrývat, tím ale pomohou -A. Rozbité auto a bouře je zaženou do tajného milostného sídla Ariy a Ezry. Hanna se snaží přestat trápit z rozchodu s Calebem.

16. Close Encounters (Důvěrné setkání)
Dívky se díky svým stopám dostávají do údajného Alinina úkrytu, nejspíš ale přicházejí pozdě. Spenceřin a Tobyho otec chtějí, aby i Toby podepsal smlouvu, ve které se zavazuje, že už se nebude hrabat v matčině smrti, dostanou za to odškodné. Hannu stále trápí Caleb a nová náhražka Travis má jen zalepit bolestivé rány. Shana se setká s Emily, aby jí sdělila, že má zprávy od Alison, která se s ní chce setkat. Jake se vrací z box závodů, Aria ale pro něj nemá dobrou zprávu. Ezra se k Arie chová neupřímně a lže jí do očí.

17. Bite Your Tongue (Kousni se do jazyka)
Mona má nové přítele, což se Arie vůbec nelíbí. Na scénu přichází nový školní poradne Jesse. Spencer neustálé louská vyfocené texty z Aliina deníku. Hanna si našla nový koníček a to čtení detektivek, aby se dostala blíže k -A. Emily je na Spencer za její zradu stále naštvaná, má ale i jiné problémy, a tak se její otec rozhodne poprosit o pomoc učitele Fitze. Spencer potřebuje pomoc, aby zvládla být dlouho vzůru jak kvůli škole, tak kvůli -A, pomáhá jí spolužák Andrew. Aria se chytne s Maggie kvůli jejímu špatnému chování vůči Ezrovi. Hanna a Spencer se vydávají na průzkumnou misi, Hanna k zubaři a Spencer do hospůdky u vysoké školy Hollis.

Na scéně || Za scénou
18. Hot for Teacher (Sexy pro učitele)
Hanna pozoruje, že se se Spencer něco neblahého děje. Emily se snaží více zjistit od Shany nějaké informace o Alison. Ezra chce, aby si Aria byla jistá, že s ním chce být. Spencer chce dívkám dokázat, že Ezra je -A, nechce se mýlit.

19. Shadow Play (Stínová hra)
Holky se snaží najít důkaz o tom, že je Ezra -A, aby s tím mohli přijít za Ariou. Spencer je z podporných prášků a z nevyspání už vyřízená. Nesmí mrhat časem a musí přijít na to, kde je Alison a kdo je -A. Nakonec zničehonic usne a zdá se jí dost reálný sen, kde se jejich situace odehrává ve 20. letech 20. století.

Na scéně || Za scénou
20. Free Fall (Volný pád)
Spencer si to s prášky pěkně zavaří nejen u holek, ale i u rodičů a Tobyho. S teorií ohledně toho, že Ezra je -A, jí už zas tak nikdo nevěří. Mike je s Monou šťastný. Aria začne být ohledně Ezry podezřívavá, k čemuž je pádný důvod.

Na scéně || Za scénou
21. She's Come Undone (Ztratila kontrolu)
Spenceřiny rodiče chtějí svou dceru poslat na odvykačku. Aria je ze zrady Ezry zlomená, mísí se v ní zlomené srdce, ztráta důvery, vztek, její slepota a hněv. Je rozhodnutá, že Ezra za své činy musí pykat. Travisův otec jde k soudu, Hanna se snaží zatahat za nitky. Spencer se dál snaží hledat odpovědi, ale svou závislost už dávno nemá pod kontrolou a kvůli zapomenutým vzpomínkám se zdá jak ztracená. Paige pošle Emily do kouta, kvůli jejímu tajnůstkaření a udělá razantní krok.


Na scéně || Za scénou
22. Cover for Me (Kryj mě)
Spencer je pod velkým dohledem mámy a Deana Stavrose, aby nebrala prášky. Aria si užívá na vysoké škole pařbu s roztomilým klukem. Mona se rozchází s Mikem, který je velice zklamaný. Hanna se od detektiva Holbrooka dozvídá o anonymním dopise ohledně Alison. Spencer si díky odvykací kůře začíná útržkovitě vzpomínat na den, kdy zmizela Ali. Rande Hanny a Travise je díky detektivům a paní DiLaurentis v troskách. Mona přizná barvu Emily. Aria má jasno, jak to bude s ní a Ezrou dál. Od Ezry dostává jeho knihu, kterou nakonec vytisknout nenechal.


Na scéně || Za scénou
23. Unbridled (Nespoutané)
Hannina máma pracuje pro paní DiLaurentisovou kvůli charitativní přehlídce svatebních šatů. Dívky se rozhodnou vypomoct, protože budou mít šanci najít v jejím domě nějaké stopy k nalezení Alison. Mezi Hannou a Travisem to jiskří. Mezi Emily a Paige se otevírá propast nedůvěřivosti. Jason se vrací zpět do města pomoci své matce. Do Rosewoodu se vrací i Ella z Vídně, která má pro Ariu novinku a je jí hrozně líto, že jí Ezra zlomil srdce. Deanova výpomoc u Spencer končí. Policie se snaží vypátrat, jestli je v hrobu opravdu Ali.

Na scéně || Za scénou
24. 'A' is for Answers (-A je pro odpovědi)
Dívky konečně mají možnost, promluvit si s Alison o dni, kdy zmizela. Některé otázky se zodpoví, další přibydou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sleduješ Pretty Little Liars?

Ano
Ne
Co to je?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.