5. série

19. června 2014 v 14:37 | Papája |  Pretty Little Liars
letní sezóna - úterky od 10. 6. 2014

1. EscApe From New York (Útěk z New Yorku)
Dívky hledá policie. Ezra podstupuje v newyorské nemocnici těžké operace. Holky k němu posílají policii, aby se jeho bezbraného nepokusil -A odrovnat úplně, když ví jeho identitu. Aria čeká na výsledky celou noc. V Rosewoodu jsou rodiče strachy bez sebe, zjišťují, že Alison je naživu. Vrací se Melissa, která má se svým otcem tajemství. Alison ukazuje Spencer, Emily a Hanně její skrýše, divadlo, kam ji jednou vzal Ezra. Holky vymyslí past na -A, který se ale nechytí. Alison se postará o útěk Cece, která utekla policii. Ezra prozradí Arie, kdo je -A. -A se rozhodne hru ukončit a dívkám, především Alison, se opět postavit tváří v tvář a rozhodne vystřelit.

2. Whirly Girly (Světačka)
Dívky se vrací do Rosewoodu. Jsou na policii a chtějí říct pravdu, Alison ale přijde s vymyšlenou historkou - únosem. Holky se tak opět chytají do její hry, když to musejí vysvtlovat svým rodinám. Ali je tedy zpět doma a její otec je v šoku, že po jí po velkém návratu nepřivítá vlastní matka. Aria je vyděšená z toho, že zabila Shanu, Emily se jí snaží pomoct, protože i ona byla v téže situaci. Mona se chytá Alisoniny historky a všem dívkám rozdává píšťalky, aby byly připravené volat o pomoc, až si Alinin únosce přijde pro další oběť. Toby se vrací z Londýna. Jason má tajemství. Mona vyhrožuje Alison. Očekávané setkání matky s dcerou nedopadne podle představ.

3. Surfing The Aftershocks (Příboj dozvuků)
Alison se vzpamatovává ze smrti své matky. Na pohřeb jde v jejích šatech. Dívky teď musí hrát Alinu hru s únosem. Ezra se vrátil do Rosewoodu, uzdravuje se. Mona mu schání přáníčko s podpisy studentů a květiny, aby se uzdravil. Do školy přichází nová plavkyně - lesbička Sydney Driscollová. Hanna vzpomíná na dobu, kdy z ní Mona udělala novou Alison, hledá teď tedy samu sebe. Holky zjišťují, co dělá Jason ve Philadelphii. Jason upozorňuje Spencer, že nesmí věřit svému otci.
Aria se stále nevzpamatovala ze smrti Shany.

4. Thrown From The Ride (Vyhozena z jízdy)
Hanna má nový účes - hladá samu sebe. Aria se stále nevzpamatovala ze smrti Shany a chce to její rodině vynahradit, u Ezry nachází útočiště. Mona se stále tváří zákeřně, má něco zalubem, včetně školní armády proti Alison, která je složená skoro ze všech, kterým se Ali posmívala. Alison se nechce stěhovat do jiného města, což původně chtěl její táta. Ne všichni si ale myslí, že zůstávat tady je dobrý nápad. U Hastingsů je dusno, máma je na nervy a konečně něco prozradí své dceři Spencer. Ta zase nachází důkazy, které se jí vyvrací a potrvzují, že její táta zabil paní D. - Alininu mámu. Emily tráví s Paige a novou kamarádkou Sydney volný čas při plavání. Všichni se kromě Hanny Alison vyhýbají, ta u doktora vymýšlí nové lži a chce, aby se je dívky naučily a nespletly je.

5. Miss Me x 100 (Chybím ti 100 krát)
Alison se vrací do školy, návrat není rozhodně tak lehký, jak si myslela. Spencer si myslí, že její otec zabil dívku, která nahradila Alison v jejím hrobě. Spenceřina máma se rozhodla odejít z domu a se Spencer bydlí v hotelu. Lucas pořádá "uvítací párty pro svou přítelkyni", která neexistuje, je to akortá příležitost pro Hannu, kde se opít potom, co se vrátil Caleb do Rosewoodu. Jenna je zpět ve městě, Aria jde za ní, protože se stále trápí kvůli Shaně, což byla Jennina přítelkyně. Paige a Alison si vyříkají, to co mezi nimi dříve bylo. Alison se dostane ze strachu do kostela, kde jí dostane Mona. Noc plná vášní - Ezria, Emison, Spoby. Nová plavkyně a kamarádka Paige a Emily, Sydney je spolčená s Monou a Jennou. Koná se shromáždění základní pětice a jejích drahých poloviček u televizního oznámení, kdo leží v Alisonině hrobě.

6. Run, Ali, Run (Utíkej, Ali, utíkej)
Výbuch zničil Tobyho dům, jeho otec je zraněný. -A je zpět. Ezra hledá pojítko mezi Bethany Youngovou a paní D. Spencer zjišťuje, že její otec nikoho nezabil, a tak se snaží dát rodiče znovu dohromady. Spencer se bojí, že to Ezra a Aria zase spolu táhnou. Alison dostane od -A zprávu s videem s pohřbíváním její matky. -A tedy zabilo její matku a bylo i u pohřbívání Ali. Spencer jde do sanatoria v Radley, aby zjistila více o Bethany. Eddie ale pro ni nemůže nic udělat. Travis ztrácí naději, že by to s Hannou ještě mohlo klapat. Ezru navštíví poručík Tannerová, ví, že ho postřelila Shana, která pak byla nalezena mrtvá. Ezra dostane od Eddieho obrázek, který kreslila Bethany, na němž je právě paní D. s démonem a kopím. Aria nakonec půjde pracovat do Radley, aby zjistila více informací. Alison se rozhodne odjet z města, nakonec ji pomůže Hanna. Při plánovaném rozloučení s otce je Alis přepadena někým jako je -A a málem zaškrcena, Emily jí zachránila život.

7. The Silence Of E. Lamb (Mlčení E. Lamba) (Eddie Lamb - zdravotník v Radley Sanatoriu)
Emilyna máma zve Alison a všechny holky na večeři, Alisonině historce ale díky policistům nevěří. Caleb dělá test, aby mohl opustit Rosewoodskou školu, Alison tu samou, aby na škole mohla zůstat. Hanna nesnáší Alison. Aria je jako dobrovolnice v Radley, jedna žena Rhonda pozná kresbu a tvrdí, že ji kreslila ona. Spencer pomáhá Ezrovi s vyklízením jeho špionážních přístrojů, půjčí si od něj kameru, aby mohla sledovat Melissu. Aria pak najde notes Bethany s mnoha dalšími kresbami. Hanna jako jediná podpora Emily dorazí na večeři, dává svou nenávist k Alison silně najevo hlavně díky alkoholu. Alison je velmi naštvaná nejen na ní, ale i na Caleba. Hanna se pak ještě v mérně podnapilém stavu svěří o něčem Sydney, kterou potká v Brew, -A to posléze použije proti ní. Eddie Lamb zve Ezru a schůzku, nakonec ale nedorazí. Hanna a Caleb se opět dají dohromady. Alison má tajemství.

8. Scream For Me (Křič pro mě)
Ali je vyslýchána vyšetřovatelkou kvůli Shaně. Ali teď bydlí v domě s Hannou a její mámou, dokud se její táta nevrátí z pracovní cesty. Hanna ale doma vůbec není, celé dny je neustále opilá, Caleb ji v tom podporuje. Aria jde v Radley před Rhodou s pravdou ven, ta jí toho plno prozdradí. Spencer a Emily jdou do stájí, kam chodila paní D. s Bethany. Na Hannu vyjede Zack, který má za 2 dny zásnubní hostinu s Ariinou mámou. Aria se to od Hanny dozví, ale je na ni hrozně moc naštvaná, vlastně za vše, co poslední dobu Hanna dělá. Toby se dal na policejní akademii, aby jednou mohl svou Spencer a celé město ochraňovat před -A.

9. March Of Crimes (Pochod trestných činů)
Hannu štve, že vše, co patřilo doma jí, je teď Alison. Raději je stále u Caleba. Večer se koná zásnubní večírek Elly a Zacka, Hanna na něj kvůli Zackovi a rozzlobené Arie nepůjde. Máma Hanny přišla na to, že její dcera má problémy s alkoholem. Emily spatří Noela, který má jakési nahrávky, vloupe se mu do auta, nahrávky s fotkami ukradne a dá Spencer, aby je schovala. Detektivka Tannerová vyslýchá Ariu kvůli Ezrovi a Shaně. Alison ví, že holkám nemůže věřit, spoléhá na Noela. Emily dostává práci jako trenérka plavání. Spencer si popovídá s Calebem o jeho a Hanniném pití, snaží se mu otevřít očí. Spencer jde kvůli zranění na oční, kde potká Jennu s holkou, která je jí hrozně podobná. Díky Emily poznají o koho jde.

10. A Dark Ali (Temná Ali)
Zdá se, že -A vyhledal(a) muže, s kterým se Alison poznala během 2 let na útěku a řekl(a) mu, aby Cyrus Petrillo podpořil Alisoninu historku o únosu. Alison se ho ale usvědčit bojí, přestože jí holky říkají, že to je jediná možnost. Ella je z rozchodu zničená, rodina ji ale podporuje. Spencer se snaží schovat Noelovy materiály, zjišťuje ale, že její skrýš před -A rozhodně nebyla v bezpečí. Stále podezřívá svou sestru Melissu, že je na straně -A, ta ji ale zatím nic říct nechce, ale bojí se o ni. Spencer se jedinečné řešení - přiznat se a říct pravdu policii o všem, co vědí, o tom, že Alison nebyla unesena a potvrdit to Noelovými důkazy. Ariia chce po tom všem opět věřit Ezrovi, ale ten jí to ale moc neulechčuje. Alison sdělí Emily odkud zná Cyruse. Hanna se přidá k Moně, chce zjistit odpovědi, potom co po Monině kopalsu zjistila, že něco zjišťuje.

11. No One Here Can Love Or Understand Me (Nikdo tady mě nemůže milovat ani mi rozumět)
Melissa opouští město a posílá Spencer na rozloučenou videozprávu, kde jí sdělí tajemství. Hanna se bojí o Caleba, poprosí o pomoc Spencer a Tobyho. Holky se vyhýbají Alison, Emily si myslí, že právě Ali je -A. Tannerová si o dívkách myslí, že zabily Bethany. Arie se nelíbí, že je Mona opět s Mikem.


12. Taking This One To The Grave (Dává jednu do hrobu)
Policie vyslýchá Alison pomocí detektoru lži. Podezírají Spencer z vraždy Bethany. Toby promuje na policejní akademii. Dívky potřebují na pomoc Monu a její schopnosti. Dostávají se do Radley, kde se snaží najít důkazy, které potřebují pro záchranu Spencer a pro potvrzení jejich teorie, že Alison je -A. Vánočně poklidný Den díkůvzdání se stane pro dalšího obyvatele osudným.

vánoční speciál - úterý 9. 12. 2014
13. How The "A" Stole Christmas (Jak -A ukradl Vánoce)
Spencer je prouštěna na kauci. Pořádá se charitativní vánoční ples. Alison má svou armádu. Všichni na plese hlídají Ali, kromě Spencer a Hanny, které se jí vloupali do domu a hledají stopy. Alison navštíví duch letošních Vánoc - Mona, která jí ukáže minulé a budoucí Vánoce.

zimní sezóna - 6. 1. 2015
14. Through A Glass, Darkly (Přes sklo, temně)
3 měsíce od epizody 5x12, smrti Mony. Koná se Monin pohřeb. Dívky se snaží zjistit, jak usvědčit Alison z vraždy. Hanna kontaktuje paní Grunwaldovou, aby jí pomohla zjistit, kde se nachází Monino tělo. Mike smrt své přítelkyně prožívá dosti uzavřeně s tím, že "život jde dál". Paige opouští Rosewoodu. Spencer stále hrozí obvinění z vraždy Bethany. Aria se snaží od Caleba zjistit, proč ji nevzali ani na jednu vysokou.

15. Fresh Meat (Čerstvé maso)
Hanna jde navštívit jednu ze škol, na kterou jí vzali. Aria se snaží opět dostat na tu poslední, na kterou ji nevzali. Paige nekomunikuje s Emily, která je z toho nešťastná a snaží se vydělat si peníze na letenku. Toby najde nejspíš vražednou zbraň a Caleb se jí snaží za každou cenu zbavit. Jason prosí Hanninu mámu, aby se stále starala o jejich rodinné dokumenty.

16. Over A Barrel (V hrsti)
Hanna se snaží ukázat své matce, že se zachovala opravdu špatně. Nová Ezrova kuchařka v bistru Talia Sandoval se začíná Emily vnucovat. Spencer začíná řešit dilema, co se týče vysoké školy. Její nový kamarád Jonny jí říká, že vysoká škola není její povinností a obdivuje věci, které se udály na jejich pozemku. Děvčatům přijde automatická zpráva od Mony, že se hýbe s jejím notebookem. Spencer a Caleb ho najdou v zamčeném skladu, v kterém se nachází i barel, jehož obsahem může být i Monino tělo. Aria má neplánované sezení v baru s Jasonem a povídají si o Alison. Ted požádá Hanninu mámu Ashley o ruku. Holbrook je podle všech pomocníkem Alison.

17. The Bin Of Sin (Koš hříchu)
Kuchařka Talia se snaží zjistit, zda je Emily na holky či ne, má o ni zájem. Toby řekne Tunnerové o jeho pochybnostech, která se týkají Gabriela Holbrooka a případu Alison. Aria konečně řekne Ezrovi o dopise, který poslala na vysokou, díky kterému ji vzali. Hanna se rozhodne zajít s Calebem do skladu za zády děvčat, které si myslí, že notebook odnesli do staré zmrzlinárny, kam je nalákal -A. Hannu a Caleba tam načapají nemilí hosté. Jason si stále snaží získat do přízně Ashley, ta ale neví, co chce. Toby lže Spencer.

18. Oh, What Hard Luck Stories They All Hand Me (Oh, jak smolné příběhy, všechny mě drží)
Hanna a Spencer se usmířily. Holbrook je zpět a napadne Hannu s tím, že byl Alison zneužit. Do Rosewoodu přichází Lesli, Monina kamarádka, která si přišla s děvčaty promluvit. Spenceřina máma má informace ohledně Alisonina případu. Spencer díky tomu zjistí, že Mike, Ariin bratr, navštívil Alison ve vězení. Dostane ale vyčinění ohledně vysokých škol. Detektiv Holbrook je suspendován. Aria si chce s Mikem promluvit o jeho návštěvě Alison a potom ho v noci pronásleduje, je velice tajemný až temný a něco skrývá. Jonny v bistru staví svůj vynález, který přenáší šepot z jednoho konce místnosti do druhé a tomu druhému člověku, co poslouchá, se šepot přesouvá díky loktům do uší. Emily přemýšlí, zda se jí také Talia líbí. Hanna najde v Monině knize s tajemnými příběhy kazetku se záznamem z Radley.

19. Out, Damned Spot (Out, zatracená skvrna)
Dívky kromě Emily darují krev. Jejich zkumavky se ale dostanou do špatných rukou. Hanna se dostala na všechny vysoké školy, ale protože její táta vydělává hodně, nedostane od školy finanční pomoc. Otec jí ale žádné peníze na studium nedá, protože platí školu pro Kate. Emily zjistí Taliino tajemství. Jonny vezme Spencer na ilegální malování. Aria se nechává doučovat od Andrewa. Mike pracuje se Cyrusem kvůli Alison. Ashley odpoví Tedovi na žádost o ruku a řekne mu i o nevěře.

20. Pretty Isn't A Point (Nejde o krásu)
Ariu doučuje Andrew. Emily trénuje v tanci Hannu, aby mohla vyhrát na soutěži krásy, a získat tak peníze na studium vysoké školy. Spencer pomáhá Jonnymu se získáním zpět jeho umělecké tvorby. Talia ranila Emilyny city. Andrew pomůže zjistit, co se děje s Mikem.

21. Bloody Hell (Sakra práce)
Dívky jdou za Ali do vězení, vědí o tom, že Monu nezabila. Aria se bojí o Mikea, jelikož se může stát jak terčem zákona, tak i -A. Spencer je rodiči poslána do Londýna, kde má zajistit své přijetí na Oxford. Emily se připravuje na své taneční vystoupení v soutěži krásy, kde musí vyhrát kvůli Hanně. Talia končí v práci a stěhuje se od svého manžela. -A dostala Cyruse do nemocnice na oddělení popálenin, kde Aria s Hannou získají informaci. Alison ani ve vězení není v bezpečí. Ashley je zasnoubena. -A se připravuje na finále své pomsty.

22. To Plea or Not to Plea (Vzít dohodu, nebo ne)
Alison hrozí doživotí, pokud soudu nesdělí svého komplice při Monině vraždě, kým by podle policie měla být Hanna. Caleb si myslí, že jedinou Hanninou možností je říct Tannerové pravdu o -A. Spencer si užívá v Londýně příjemný večer s Colinem. Ezra se po dlouhé době vidí s Ariou, rozchází se s ním. Emily se s nimi snaží zjistit něco o Varjackovi a o -A.

23. The Melody Lingers On (Melodie přetrvává)
Alison se připravuje na své přelíčení a soud. Chce říct všem pravdu, bohužel už tolikrát lhala, že jí nikdo neuvěří. Hanna je ve vězení, Caleb se jí snaží pomoci. Jason je předvolán jako svědek, bohužel je proti němu použit intimní vztah s Ashley, která ho mohla požádat o změnu výpovědi kvůli dceři Hanně. Spenc, Em a Aria hledají stopy po Varjackovi a v Monině pokoji naleznou šifrovaný vzkaz s odpovědí.

24. I'm A Good Girl, I am (Jsem hodná holka, jsem)
Před soud je předvolána Lesli Stone, která vypovídá proti holkám i Mikeovi. Alison potřebuje najít svědka, který ji viděl v onen den Moniny smrti na hřišti, kde se měla setkat se Cyrusem. Aria zakazuje Mikeovi vypovídat, jelikož by mu -A ublížilo, posílá ho tedy s Ezrou na chatu. Caleb si ale myslí, že Mike je jediný, kdo může Alison, a především Hanně pomoci. Hanna a Alison se společně snaží ve vězení komunikovat. Na Mikea, Ezru a Caleba zaútočí v lese neznámý lukostřelec. Toby ví, že si kvůli Tannerová musí vybrat, buď práce, nebo Spencer. Přestože Andrew slíbil Arie, že tu pro nic je 24 hodin 7 dní v týdnů, neozívá se jí při volání o naléhavou pomoc. Alisonina lež z dětského skautského tábora se podepíše na jejím odsouzení. Caleb a Ezra po záchraně Mikea jdou za Tannerovou, aby jí vše vysvětlili i s důkazy. Bohužel se staví proti nim a u Alisonina soudu zatkne i zbylá děvčata.

25. Welcome To The DollHouse (Vítejte v domě pro panenky)
Hanna, Aria, Emily a Spencer jsou převáženy do věznice. Jejich auto přepadne -A a unese je do domu, kde se z děvčat stávají jeho panenky. Toby, Caleb a Ezra se snaží dívky vystopovat i s nevěřící Tannerovou v patách. V domě má každá z dívek svůj vlastní pokoj přesně podle reálné předlohy a musí plnit rozkazy -A. Setkávají se s novou Alison, která se za zády -A snaží s nimi o útěk. -A nechá dívky uspořádat svůj maturitní ples. Spencer díky vstupu do trezoru zjistí, kdo je -A.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sleduješ Pretty Little Liars?

Ano
Ne
Co to je?

Komentáře

1 Desirée Lydon | Web | 19. června 2014 v 14:46 | Reagovat

Ještě nemám zkouknutou ani čtvrtou, ale těším se na ní :)

2 CuMelKaa | Web | 21. června 2014 v 15:52 | Reagovat

Sem clekme hodne pozadu musim to dohnat..:D

3 PISTÁCIE | Web | 22. června 2014 v 11:16 | Reagovat

Zrovna jsem tenhle serial rozkoukala od prvniho :D snad se nekdy do ty pátý séérie dohrabu :D :)

4 Dominique | E-mail | Web | 24. června 2014 v 9:09 | Reagovat

Já na PLL už nekoukám :( Přestalo mě to brát ;)

5 Dominique | E-mail | Web | 24. června 2014 v 9:09 | Reagovat

Já na PLL už nekoukám :( Přestalo mě to brát ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.