České nebe - Divadlo Járy Cimrmana

26. ledna 2017 v 17:37 | Papája |  Deníček
První návštěva Žižkovského divadla Járy Cimrmana. Představení České nebe 18. 1. 2017. Na jako jediné představení se mi podařilo sehnat lístky - jde to online, ale kdo je vysokoškolák a ví, co je zápis předmětů ve stagu tak to jistě pochopí, kdo neví, server divadla spadne, občas se rozjede, ale to už je plno míst zarezervovaných. Lístky jsme dostali zaplacené od Michalova táty, ale já ten dárek k Vánocům vymyslela. :D :) U rezervací od 17.00 sedělo asi 5 zaúkolovaných lidí, ale jen já to zvládla :D jsem borec!

Před začátkem jsme si koupili každý čaj a k tomu polomáčené sušenky v dobově přizpůsobeném baru. Představení se nám ohromně líbilo. Inteleketuální humor, vtip, ironie, nadsázka, skvělé herecké výkony štramáků, kteří tu doufám s námi ještě dlouho ve zdraví budou. České nebe vypráví o nebi a českých osobnostech v něm a odehrává se na poč. 19. stol. (dost se mi to hodilo k literatuře českého romantismu/realismu, teď před státnicemi :D) Praotec Čech (Andrej Krob), sv. Václav (Petr Brukner), Jan Ámos Komenský (Miloň Čepelka) a mistr Jan Hus (Jaroslav Weigel) se domlouvají, koho ještě přivedou do jejich rady, aby společně rozhodli, zda některé osobnosti-hříšníci si zvůj trest v očistci odpykaly a mohou vstoupit do nebe. Povoláni jsou Karel Havlíček Borovský (Genadij Rumlena) a místo Boženy Němcové její Babička (Marek Šimon). Občas je přiběhne rozhýbat Miroslav Tyrš (Zdenek Škrdlant) a zkritizovat maršál Radecký (Petr Reidinger).

Přestože se mi podařilo zabrat místa až v poslední řadě (4) na balkoně (sedadla 12 a moje 13), měli jsme krásný výhled, díky tomu, že divadlo je komorní a útulné. Dohodli jsme se, že někdy půjdeme zase. Druhý den jsem tedy koukla a čirou náhodou od 17.00 bylo další zabírání lístků online. Tak jsem to zkusila a světe div se, zabrala jsem 2 lístky na 2 představení a na ta samá sedadla jako jsme byli prve. :D peckaa, už se těším. Hospoda Na mýtince bude na sv. Valentýna a Vražda v salonním kupé 3 dny po mých narozeninách. V březnu se totiž hraje jen předtavení České nebe a pak už žádné.

Škoda že slevové lístky do Mekáče platí jen do 12. 2. :D To ten den jsme je využili. 2 Big Macy za cenu jednoho, Big Mac a 6 McNuggets se sladkokyselou omáčkou za cenu jednoho a Colu k tomu. Míša měl 2 Big Macy, já jednoho a nuggetky jsme si rozdělili na půl.

Co na sebe jsem řešila tak půl týdne předem, na internetu pan Špaček říkal, že to je divadlo malých forem, tudíž pánové mohu jít v džínách a košili s krátkými rukávy, dámy v nějakém kostýmku, ale nemusí se to přehánět. A jsem moc ráda, že jsem si vzala ty šaty, protože vyšňořená tam byla fakt většina jako by to bylo divadlo třeba Národní. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka | Web | 27. ledna 2017 v 16:19 | Reagovat

Divadlo Járy Cimrmana miluju a byla jsem na něm nesčetněkrát. Asi nej pro mě je první hra, co jsem viděla, Hospoda Na mýtince. Stále si připomínám hlášky....

2 Terka | Web | 27. ledna 2017 v 16:19 | Reagovat

Divadlo Járy Cimrmana miluju a byla jsem na něm nesčetněkrát. Asi nej pro mě je první hra, co jsem viděla, Hospoda Na mýtince. Stále si připomínám hlášky....

3 Papája | E-mail | Web | 27. ledna 2017 v 16:47 | Reagovat

[2]: jéé, to jsem ráda :) do Hospody Na mýtince se taky chystáme :D trochu jsem se toho bála, když je to prý dost zpívané

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.