Míša je pan Bc.

26. ledna 2017 v 18:00 | Papája |  Já na vysoké škole
V pátek jsem jela jako podpora na Univerzitu Pardubice, kde Míša vykonával státní závěrečnou zkoušku. Hezky ve společenských šatech, abych se v přítomnosti pánů v kvádrech necítila hloupě.

Šli jsme spát asi po 1., protože si Míša ještě zkoušel prezentaci na obhajobu bakalářské práce, kterou ovšem měl zkrátit na pouhých 10 minut. Tak jsem byla na chvíli vážený předseda a vážená státní komise. :) Mluvil fakt pěkně, ale nejlepší výkon prý předvedl, když to bylo na ostro. Vstávali jsme v 5.30 a po 6. odjížděli. Dorazili jsme tam chvíli po 8. Míša byl na řadě 4., podle harmonogramu měl jít v 11.00, ale jejich komise to oproti dvěma jiným dost protahovala, tak šel asi až v 11.30. Před ním šli 2 kluci, kteří to dali a pak holka, co nedala ekonomii (snažila jsem se jí potěšit, ale jaksi jsem to ještě zhoršila, protože místo dostání stípka bude muset platit 15 000 za další semestr). Míša si koupil kolu na energii a ještě kuřecí bagetu, kterou ale kvůli nervům celou nesnědl a zbytek jsem snědla já.

Šel na řadu. Naštvali mě, že jeho práci málo kdo rozuměl nebo zcela četl, vytýkali mu to, co mu vedoucí bakalářky doporučil, nebo trochu pohanili gramatické chyby, přestože tam žádné neměl a katedra je v češtině úplně mimo, protože jsme mu to opravovala já a ještě důkladněji než tu svou bakalářku. Nicméně většina toho se řešila jen v posudcích, při samotné obhajobě si vedl skvěle, ale jedničku bez toho mínusu by mu mohli dát.

Pak si vytáhl 3 otázky, č. 2, 8 a 27. Na potítku byl asi 7 minut, něco málo si napsal ke dvěma otázkám a zadání třetí otázky zjistil až při zkoušení. Sice podle něj známkovali docela přísně, ale zvládl to!!! Je to můj šikula. Vyšel a kroutil hlavou, že neví. Pak ho zavolali zpátky a pan sekretář, který je uváděl zpět dovnitř se hrozně moc usmíval a mně už se pomalu zakalily oči. Potom Míša vyšel, že to má. Běžela jsem ho obejmout a štěstím jsem se rozbrečela. I za něj jsem měla celý ten den nervy a je hrozný pocit sedět na chodbě, všichni v kvádru, ve vzduchu stres a nervy a taková citlivka jako já to cítím s nimi. Bylo to skvělé. Míša dobojoval a jak jsem si dřív myslela, získal bakalářský titul dřív než já. :)

Pak mě vzal na oběd do menzy, on si dal houskové knedlíky a vepřovou kýtu na paprice, já dva výborné bramboráky s kuřecí zeleninovou směsí (kuřecí flamendr s bramboráky) a čajík. :)

Pak jsme šli zpátky a do 5 (místo slibovaných 3) jsme čekali na oficiální vyhlášení, kde byli jen ti, co uspěli a všechny je pochválili a dozvěděli se známky. Pak šel Míša s jedním kolegou, který dostal 4 jedničky (půl roku se to učil od rána do večera, ještě že tak,vytáhl si fakt debilní otázky) na panáky a ještě s jedním nově Ing., který organizoval jídlo pro studenty i komise (měla jsem jeden kávový dortík). Pak jsme ho vezla domů :D praštila bych se, ale fakt jsem se snažialco to šlo. Stavili jsme se v Mekáči, a Míšu to jídlo fakt potřeboval. :) Měl Bigmac, velké hranolky se mnou na půl a každý ještě 6 nuggetek. :)

Přijeli jsme domů, dostával gratulace od plno lidí, na facebook si dal gif Mr. Beana, jak ukazuje prostředníček, na oslavu jsme otevřeli šampaňský a načli medovník od jeho mámy ještě s jejím přítelem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra a Terka (pirátky) | Web | 27. ledna 2017 v 10:19 | Reagovat

Gratulujeme ! :) je šikovnej ;) a ty jsi statečná, že jsi mu dělala oporu. My bychom se báli, že bychom na ně ještě hodili naši nervozitu :D Oslavili jste to pěkně.
Teď ještě ty :)

2 Papája | E-mail | Web | 27. ledna 2017 v 10:21 | Reagovat

[1]: no :D 8. 2. jdu já :D :D  :( :'(

3 Petra a Terka (pirátky) | Web | 28. ledna 2017 v 15:51 | Reagovat

[2]: Tak to budeme držet palce ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.