Deníček

Kola 2013

23. července 2013 v 12:24 | Papája
Minulý týden jsem byla na dovolené s mým Míšou, jeho bratrem a mámou. Oba tam jeli autem již v sobotu. Kvůli oslavě 50. narozenin mého tatínka, která se konala v neděli, jsem tam s Míšou na motorce dorazila až v neděli večer. Bydleli jsme v 1. patře zrekonstruované bývalé hájovny, snad až 9 lůžek, moderně vybavena, akorát malá televize v kuchyni, která byla hned za mými dveřmi, takže vždy, když ta ranní ptáčata v před 8 vstala, mě to probudilo. Já radši spím třeba do 9, 10, když mám volno.

V pondělí jsme měli pěší výlet po Broumovských skalách.
V úterý jsme jeli za Babičkou do Ratibořic.
Ve středu jsme jeli do Janských lízních na Černou horu, kde jsme po borůvkových knedlících lanovkou vyjeli na horu, pak jsme jezdili po cyklostezce (no spíš necyklostezce :/) a pak dolů z kopce. Tam Míša zavolal horskou službu pro Holanďanku s vyvrknutým kotníkem.
Ve čtvrtek jsme ráno museli vstávat, protože se mělo jít do místního sportovního centra, které bylo samozřejmě ve finále zavřené. Míša pak na ně byl naštvanej :D, tak jsme si užili den po svém :-*, "koupali" jsme se v řece, vlezl tam jen on, protože byla ledová, mně skoro umrzly kotníky :D, oni odjeli autem na Rozkoš. Večer jsem s klukama šla hrát minigolf, největší legrace za celý týden. :)
V pátek jsme jeli na kolech do Nového Města nad Metují, kde jsme se naobědvali, ti dva pak šli na zámek, já s Míšou do zámecké zahrady a na zmrzlinu. Pak jsme měli jet napřed na Rozkoš, kupovali toaleťák, omylem jsme zahnuli doleva dřív, tak jsme najeli asi 8 km celkem navíc, museli jsme se vracet. Tak to byl Míša taky naštvanej :/, že tou dobou chtěl vyjíždět a jet domů, kvůli vyměně kol na motocyklu, která se nakonec uskutečnila až v pondělí. Ale jsem ráda, že jsme jeli dřív. :)

Řízení motorky

9. července 2013 v 19:14 | Papája
Teď v pátek jsme se s Míšou vyrazili koupat na motorce "stopětadváce" do Lhotky k rybníku. Vzali jsme to polní cestou, kde mě naučil rozjíždět a řídit. Je to ta nejlehčí motorka, co v autoškole mají, na které se učí ti úplní nováčci. Bála jsem se, ale pak mi to šlo, zatáčení trochu horší, ale v pohodě. Celou cestu jsme jeli průměrně tak 15 km/h, víc to po té štěrkovité a písčité cestě ani moc nejde. Odvezla jsem nás do Lhotky, tam jsme se pěkně vykoupali, našli jsme tam i růžový dětský umělohmotný talířek, který jsme použili jako frisbee a v klidu jsme si poházeli :D.
Pak jsme jeli na zpátek, ale skončilo to, jak to skončilo. Míša otevřel vrata, když jsem zajížděla přidala jsem moc plynu, lekla jsem se a zapomněla jsem při brzdění zmáčknout spojku. Málem jsem do Míši nabourala, ale naštěstí jsem se vyhla, ale až pak jsem prudce zmáčkla spojku a brzdu, motorka zastavila a přepadla na pravou stranu. Takže nejenže Míšova celodenní páteční práce opravy motocyklu po pádu žáka byla zbytečná, jsou ohlá řidítka, ale mám odřený koleno a poškrábané nohy. Po těch čtyřek dnech mám pěkný strup a trošku kolínko pobolývá, nárt už mě tolik nebolí, takže snad dobrý. Jsem zvědavá jestli příští týden na dovolené budu moci jezdit na kole. :/

Ale jinak musím uznat, že to je fakt hustý, řídit ten stroj. Ale v neděli jsem se teda už bála víc no.

Voda 2013

30. června 2013 v 13:14 | Papája
V pátek večer jsme přijeli z vody. Byl to fajn týden, i když mám pocit, že minulý rok, se mi to líbilo otrochu víc, protože to jsme s Míšanem byli za velký dospěláky, co tam přijeli sami a nemuseli jsme se přizpůsobovat ostatním, vařila nám teď Jíťa. Jen můj názor.

V pondělí odpoledne jsme z Vyššího Brodu vyrazili na raftech, já s hnědým pádlem, po Vltavě do kempu Rožmberk. Cestou pršelo a chtě nechtě jsme v kempu museli zůstat ještě další dva dny. Čekání jsme si zkrátili po oba dny jízdou do Českých Budějovic do aquaparku, kde jsme strávili obě odpoledne. Voda 27°C a vzduch 28°C, vířivka a tobogán 28°C. Párkrát jsem i dobře skočila šipku :D. Hlavně Míša a Čert, ale i Honza a Jarda, skákali o sto šest. Ve středu během jízdy z ČB do kempu, mi přišla od bráchy SMS, že jsem přijata do Ústí na VŠ :D juchů (na stejný obor mimochodem chodí obě děti Slávy a Renaty).
Ve čtvrtek jsme dopluli do kempu Nové Spolí, kde jsme si udělali oheň a byli vzhůru až do 2 ráno. Večer jsem pozorovala jak Radkové, Lůca s Martinem a Káťa s Lenkou hráli proti sobě hru - pantomima, rýmy, popisování slov,... Nevědět, že papír je bílá věc většinou o velikosti A4, která se dělá z dřeva, nebo posprejovat :D, poznat ptáka sokola, to byla prča :D. Večer jsme hráli Radkovu B. hru o poznávání znělek filmů a seriálů, získala jsem 5 bodů, Míša nakonec 4 a Lenka vítězka 9, byla fakt dobrá :D, navíc mladí byli v nevýhodě, protože většina děl byla pro starší ročníky, které jsem v životě neslyšela. Ale jako 1. bodoval Míša se 3 bodama za to, co jsem taky nikdy neslyšela :D.
V pátek v poledne jsme udělali společnou fotku s našimi tričky a jeli přes Český Krumlov až do kempu Koruna, kde jsme odevzdali rafty, pádla a sudy a jeli dom (v přepočtu s jedním pasažérem navíc, Čert odjel od nás dřív, takže dva cizáci Jarda a Lenka). Nechápu ty lidi, co i na dovolené pořád někam spěchaj, protože na vodu se jede, aby se bylo na raftech a ne někde v kempu a nejen to.

S Míšou jsme spali celou dobu v tranzitovi, což je dlouhé auto, na které vám ale stačí řidičák skupiny B (v pátek po příjezdu, kdy jsme z Řepína jeli na Mělník jsem ho řídila i já :D :D). Loni jsme s Míšou spali ve fabii :D a Radek Bohuň si to pamatoval, tak si dělal srandu že se roztahujem :D. Ušetřili jsme tak za placení stanu a i se tam dobře spalo, než ve středu odjel Čert (Michalův brácha), tak jsme se s Míšou v noci střídali o jeho spacák :D. Já ho měla teda tenkej, ten teplej měl můj brácha na táboře, asi si budu muset pořídit svůj vyhřívaný :D. Michalův táta, Jitka a Čert spali ve stanu.

Další rodina, která dorazila byl organizátor Martin, tentokrát pouze s mladším synem chytrolínem Víťou (3. 8. mu bude 7), protože ten starší jet nechtěl a tak zůstal s mámou doma. Martinova nevlastní sestra Lůca dorazila s kamarádkou tichou Lenkou, se synovcem Jardou, kterého všechny děti neustále oblejzali, neteří Vlaďkou, která dorazila s novým přítelem Kubou (kterého jsem vlastně znala dřív než ji, a z jistých důvodů mi vůbec nevadilo, že oba kvůli dešti odjeli brzy domů) a opět se Lůca nevyhnula hádce s přítelem Jindřichem, který tam tentokrát dorazil se starší dcerou Káťou. Všichni mysleli, že to je ta mladší Míša, co jela vloni, ale ta postavou a chováním vypadá úplně jinak a já jako první si myslela, že to ona určitě není :D.

Rodinka která mi letos objasnila jejich rodinné vztahy patřila Petrovi a Monice, oba se znají od 3. 6. 2009 a Ondra (v září 9) je Petrův a Adélka (27. 6. jí bude 6) je dcerou Moniky. Ondra je už velkej šikula, Adélka se loni nás stranila, dost se styděla, letos už si s námi hrála.

Další děti, které mě očarovali patřili "mamce a taťkovi", tak se říkalo Radkům. Radek C. vařil a byl tedy máma :D, rozdávali "hada-myš", což jsou gumídci :D, bydlí v Německu s ženou Pavlou a svými syny Filípkem (bude 6) a Honzíkem (3,5), kteří se ve školce a škole učí německy, tak mi řekl nějakou německou básničku. Filípek si mě oblíbil a ten poslední den jsme si všichni hráli na babu (Moravsky hoňku :D), na schovávanou (Filípek "bis zwanzig" = do dvaceti, ať počítám); cukr káva limodána (tak to říkal Filip) čaj rum bum; kámen nůžky papír atd. Další kouzelné dítě byl pan Jáša (4) od Radka B., který je veliký dobrodruh, potápí se se žraloky, přátelí se s tygry, bydlel u lidožroutů a vtipy solí každou chvíli a uspěch vtipu pozná podle mě, když mi vykouknou zuby nebo když zvednu pravé obočí :D. Chudáci učitelky ve školce jsou z Jášova vyprávění dost vyděšené :D. Jáša je kouzelnej, když vás spozoruje a schováváte se a pak vykukujete (Míša 1. den, já poslední den), tak je to andílek, je hodnej, poslušnej a usne, kde se mu zachce, na chvíli byl u tety v teple. Teď k panu Jášovi do rodiny přišel i pan Mácha (:D teď měsíc starý bráška Hynek). Lůca minulý rok říkala, že je škoda, že nejel Michalův táta, že by si s Radkem dost rozuměl, letos mi to teda nepřišlo vůbec. Michalův táta šel spát s Jitkou v 10 a Radek nás po celý den i noc bavil svými vtipy a zážitky.

Kdo se ale s námi asi bavil nejvíc byl Sláva se ženou Renčou a jejich kamarádka Šárka, která učí ve školce a kvůli vodě teď měla problémy s přijetím na VŠ, protože se tam nemohla dostavit, chudák, ale má to zařízené. Ta přijela s mladším synem Honzou (13), který si s námi taky hrál. Nesmím zapomenout ani na Terku, která byla letos taková smutná, ale naučila nás hrát hru s rukama na stole, ta mi ale nějak nejde popsat :D. A to nejlepší na posled Jura :D, programátor, který je v noci živý a ve dne pospává, letos měl delší vlasy.

Snad nás celkem bylo 29, 5 raftů a 27 pádel :D. Letos do vody zahučel Martin, kterého schodila větev, a Renča, která po splavu zahučela do vody v gumákách a pláštěnce. Byla to fajn parta, těším se na další rok. ;)

Přijímací zkoušky

20. června 2013 v 7:52 | Papája
Včera jsem dělala zkoušky na UJEP (Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem). Vstávala jsem v 6 hodin, v 9 jsme tam totiž měli být. Míša tam jel autem se mnou, tak jsme tam byli tak v půl 9., abychom to našli včas. K mému překvapení jsem tak brzo vstávat nemusela. Zkouška se skládala z pohovoru a komise (pan a paní) si nás volali podle abecedy, přišla jsem na řadu až v půl 2. jako předposlední :( v tom děsném vedru to bylo k pláči. 5 hodin jsem stála na chodbě a čekala.
Ptali se mě na seminární práci, proč obor čeština a společenské vědy chci studovat, co mě baví nejvíc, ptali se na filosofii, sociologii (z té jsem mimochodem maturovala :D). Ve finále mám z pohovoru (zkoušení) 6 bodů z 10.tak snad ...

Nevím, jestli jsem tu psala o zkouškách na UK (Univerzita Karlova v Praze), které se pro mě konaly 7. 6., ale byly to dva testy - ve 12.00 za češtinu obecné studijní předpoklady s časovým limitem pouze 28 minut, z toho jsem získala 27 bodů ze 40 (kromě mladých učitelek mě zaujal tlustý profesor s vousy a obrovskými dredy :D) . Potom mě Míša pozval na horkou čokoládu v blízké cukrárně :). Ve 14.00 byl test ze ZSV, tam by se dalo i opisovat, rozverný profesor, který kecal během psaní a hafec času. Mám 25 bodů ze (ty jo, už nevim) asi 40. Já vím, slabota.

Kroupy!

9. června 2013 v 17:17 | Papája
Dnes jsme byli u babičky a dědy v Neratovicích. Měli jsme jet ještě do další ulice k druhé babičce a dědovi jako vždy, ale protože hrozně pršelo a byla bouřka, tak jsme se rozhodli, že pojedem domů, protože táta potřeboval stihnout v 5 hodin noční šichtu. Já se ségrou jsme čekali v autě, protože je naše šli pozdravit, začali padat malinkaté kroupy. Co přišli, nastartovala jsem a jeli jsme. Dál na křižovatce začaly padat větší kroupy a tak jsem se zařadila mezi další auta, co se schovali pod strom, protože prý kroupy padají pouze chvíli, a když nebyla bouřka tak se může.

Chvíli jsme čekali. Buch! Buch! Křáp! Buch! Buch! Začaly padat kroupy velikosti skoro golfového míčku a naprosklo nám přední sklo. Na pokyny táty jsem jela dál, tam se otočila a pak jsme jeli k horní babičce se schovat. Když už jsem byla skoro před jejich barákem, přesto pršet, i kroupy padat přestaly. Tak jsme jeli domů. Po státovce (hl. silnice směrem od Prahy na Mělník u Neratovic) stály auta se zapnutými varovnými světly u strany silnice. Vozovka vypadala, jak když nasněžilo tak 7 cm sněhu, takhle byla pokryta kroupami. Hrůza no. Větvičky popadané, zelená auta. Snad jen my měli rozbité přední sklo a to asi 6 pavouků a pak na střeše jeden ďolík. Musím se přiznat, že jsem se docela bála, když padaly ty obrovské kroupy. Jsem zvědavá kdy zas pojedu z Neratovic na Mělník s prům. rychlostí přibližně 35 km/h.


Brigáda?

6. června 2013 v 16:55 | Papája
Jelikož už od 21. května nechodím do školy a pokud se dostanu na vysokou školu, tak do ní půjdu až v říjnu, musím si najít brigádu. Na internetu toho moc není. A tak jsem včera vyrazila do všech obchodů na Bezručovce (tam máme v 1 dlouhé ulici asi 6 supermarketů :D). Jako žadatel o brigádu jsem zaevidována v Tescu, Lidlu a v Kauflandu. Jsem zvědavá jestli se mi odněkud ozvou. V těch posledních dvou obchodech říkali, že určitě bdou potřebovat. Tak snad... Peníze se hodí a vysedávat doma je hrozná otrava.

Zítra dělám přijímačky na Univerzitu Karlovu v Praze, tak doufám, že se tam dostanu, jak do té Prahy kvůli povodním, tak na tu vysokou, nejen na přijímačky. Pfuu, držte palce.

Slavnostní vyřazení absolventů školy

27. května 2013 v 16:23 | Papája
Dnes v 11.00 v mělnické obřadní síni došlo k našemu oficiálnímu ukončení studia.
Začalo to naším nástupem a pokračovalo proslovy. První měl starosta města, mluvil potichu a s latinskými citáty, na jejichž význam si občas nemohl vzpomenout. Druhý měl ředitel našeho gymnázia, byl, zdálo se, nervózní a zpočátku se zadrhával. Třetí měla naše třídní Seku, která jako neřečník posléze odrecitovala báseň o lásce, všechny nás tím dojala, a mé oči nezůstaly suché, byla úžasná. I teď se mi chce brečet, když si na to vzpomenu. Celou akci skvěle "moderoval" zástupce školy. Každého úspěšného maturanta zavolal a ten se podepsal do protokolu o převzetí maturitního vysvědčení, od Seku dostal maturitní vysvědčení, od starosty Pamětní listinu města Mělník a od ředitele dostali 3 studenti (Honza P., Jana a Bára) knihu za reprezentaci školy. Kosťa na závěr předal s naším díky květinu Sekulce.

Po otevření maturitního vysvědčení jsem zjistila, že ze známek 2, 2, 1 z češtiny jsem ve finále dostala za jedna! :) jééé

Potom jsme se šli vyfotit před radnici. Pak jsem se šla převléknout do auta z šatů a podpatků do pohodlného oblečení a šla za spolužáky do Vinného dvora. Byl tam Honza P., Maky, Štěpán, Tom P., po mně dorazil můj Míšan a po něm Kosťa. Dali jsme si všichni až na Maky pizzu a pak se odebrali domů.

Teď, když už je definitivní konec mé jedné fáze života, můžu říct, že jsem všechny přes jejich složité charaktery měla svým způsobem ráda. Budou mi chybět všechny ty kraviny, situace a pakárny, na které jsme nadávali, budete mi chybět mí spolužáci! Hodně štěstí v životě, snad zase někdy, ahoj!

Maturita - ústní, školní část

21. května 2013 v 17:54 | Papája
V pátek 17. 5. naší třídě začaly ústní zkoušky (čtvrťákům už ve čtvrtek). Dostali jsme velice příjemnou předsedkyni maturitní komise z Kralup. Pořád se usmívala a moc toho nenamluvila. :)

V pondělí jsem šla jako osmá a to z angličtiny. Vytáhla jsem si 12. London, o kterém jsem toho, přiznávám se, moc nevěděla. Zkoušení bylo založeno na obrázkách historických a politických budov, což jsem moc neuměla. Nakonec mám za 3 ;)


Dnes v úterý jsem šla jako třetí na potítko v 8.10 s češtinou. Vytáhla jsem si 6. Kytice. O Karlu Jaromíru Erbenovi jsem toho moc neřekla, zařadila do století, přiblížila romantismus, zmínila další romantické autory a jejich díla, rozebrala strukturu Kytice, zmínila baladu, která do struktury nesedí, protože byla přidána později, a taky tu která tam původně být neměla. Rozebrala úryvek z Polednice a recenzi z Lidových novin o komiksovém zpracování Erbenových balad. Vůbec jsem si nebyla vědoma, zda jsem mluvila spisovně nebo ne a přišlo mi, že jsem se zadrhávala, ale to byl můj subjektivní pocit. V poledne nám předsedkyně s komisí sdělila výsledek, mně 9 bodů z 9. :) Když mi vyučující gratulovali, moje profesorka němčiny, co nám příseděla u češtiny a dávala i losovat, mě moc pochválila, a že to byl z dneška nejlepší výkon. Měla jsem radost, z toho krásného pocitu. Ve finále mám na vysvědčení z českého jazyka a literatury 2 nakonec mám 1 :D (didaktický test 2 (o 0,04 % mi unikla 1 uááá), slohovka 2, ústní 1 - průměr 1,66).


Po češtině jsem se šla ještě učit ZSV (kdo neví, tak základy společenských věd - psychologie, sociologie, ekonomie, politologie, filosofie). Měla jsem na to něco kolem 6 hodin. Projela jsem si opět všechny otázky (kromě politologie a půlky filosofie, které jsem se učila včera).
V 14.30 jsem přesto, že na mě zapomněli (Fíďa nevěděla, že mi má dát losnout) šla na potítko jako předposlední toho dne. Vytáhla jsem si 16. Vyděsila jsem se, protože v našem seznamu to byla ta třetí ekonomická otázka ta snad nejdebilnější. Já jenom "nééé" a Fíďa se otočila "na, to je sociologie". Já si tak oddechla, byla to Sociologie jako věda. Na všechny 4 otázky z papíru jsem odpověděla, mluvila o tom. Přišlo mi to strohý, moc obecný, u toho vývoje třeba nic konkrétního. Vv se pak ptal na něco ohledně Marxe a ještě něčeho, to jsem vůbec nevěděla, něco jsem prostě vymýšlela a odvozovala na místě. Moje vysvětlování rozhovor a dotazník :D to jsem se pak už jen smála, ty druhy jsem pomotala na potítku, uvědomila si to a prohodila šipkama. Když jsem to z toho četla, stejně jsem to řekla blbě, pak se opravila a prohodila to, ale pak se do toho úplně zamotala, když jsem říkala ten druhý a pak nevěděla, kterej jsem už vlastně říkala. :D No a pozorování to jsem prostě otočila, má to být z pohledu pozorovatele. Po konci jsem byla skoro jak po běhu, takovej vyřízenej stres, přestože jsem věděla, že podle mého výkonu maturitu určitě mám. Normálním rozumem jsem tipovala trojku. Po Honzovi, se pak komise radila. A mám za 2! Ti byli tak hodní. :) Děkuju.

Finální vysvědčení - Matematika 3, Angličtina 3, Čeština 1, ZSV 2. :) Jo! Odmaturovala jsem. :)

Moje 1 etapa života bude v pondělí při oficiálním předání vysvědčení na radnici za mnou. :/

Maturita - státní společná část

8. května 2013 v 11:53 | Papája
Píšu trochu později, zase mám pryč notebook a konečně mám čas, když je ten svátek. :D

Díky jedné praktice, kterou doporučovali na internetu, jsem byla opravdu docela v klidu, žádné velké nervy, žádné rudnutí obličeje, co se stane, má se stát.

Minulý čtvrtek 2. 5. proběhl didaktický test z matematiky a já patřila k těm odvážlivcům, kterým matika moc nejde a přesto zkusili štěstí a rozhodli se z ní maturovat. Po testu jsem se cítila tak nějak divně, a moc jsem doufala, že prostě jsem tam těch 17 potřebných bodů na čtyřku nějak nahrabala.
Odpoledne jsem si pak z internetu stáhla z oficiálních stránech státní maturity zadání testu do mobilu a porovnávala ho s Míšanem, to už jsem byla dá se říct v pohodě. Jeho kamarádi mu nakonec poslali odkaz na matematické fórum, kde nějaký matikář zveřejnil výsledky. Jak to tak vypadá, tak jsem vypočítala víc jak polovinu příkladů, možná by se to mohlo vyšplhat až na 30 bodů z 50, z čehož plyne, že ta letošní matematika byla mnohem lehčí než ty minulé. Ty minulé testy jsem totiž dala nejlíp na čtyři, většinou vůbec. Popravdě jsem do matiky šla jen z několika důvodů - zbavím se 1 ústní zkoušky, nebudu se muset šprtat neoblíbený předmět navíc a budu mít delší svaťák - a doufala jsem, že budu mít štěstí a možnost to opsat. Nestalo se, hlídala nás učitelka, kterou nemám ráda a která to bere strašlivě vážně, chodila kolem nás a kontrolovala. Nakonec to dopadlo jak to dopadlo a kdybych měla i 25 bodů, tak mám na maturitním vysvědčení trojku z matiky. Oujééé

Minulý pátek 3. 5. jsme od osmi psali didaktický test a od jedenácti pak slohovou práci. Oproti matice byl test z češtiny těžší než ty minulé testy a po odevzdání jsem z něj měla ještě horší pocit než z té matiky - ty pocity blbý :D. Přišla jsem za spolužáky do kabinetu třídní profesorky a všichni jsme říkali, jak ten test byl strašnej. Odpoledne nějaká učitelka na facebooku uveřejnila svoje výsledky testu a nakonec to udělalo i tn.cz. Pokud si pamatuju mé výsledky, které jsem zapsala do záznamového archu a dobře jsem počítala, tak mi nejspíš jednička utekla o 1,5 %. Takže budu mít z testu nejspíš za dvě. Ten kousíček mě mrzí, ale jsem moc ráda, že to ve finále není nic horšího.
Témata na slohovku byla letos nejspíš velice dobrá. Ještě před 15. minutou, která byla na výběr tématu, jsem si vybrala Stížnost na městský úřad kvůli sporům sousedů a začala psát začátek do papíru s tématy. Podařilo se mi překonat hranici 200 - 250 slov a pokud nepočítám podpis, datum a adresy, tak to bylo cca 273 slov. Asi půl hodiny před koncem jsem zjistila, že to má být stížnost nejspíš na spory dvou jiných sousedů a ne mých a někoho jiného, tak jsem to v závěru trochu pootočila, tak snad mi to projde. :D Docela smůla.

Dodatečné výsledky:
matematika - 58 % ... 3
český jazyk - 86,96 % ... 2 (o 0,04 % mi utekla 1)
slohová práce - 26 bodů ... 2 (o 1 bod mi utekla 1)

Jaro je tu

15. dubna 2013 v 16:50 | Papája
Tééda taky je u vás venku tak krásně?
Tady svítí sluníčko, je teplo (když jsem šla po 8 do školy bylo na sluníčku 19°C), zpívají tu krásně a poletují ptáčci... krása, známkou příchodu tepla je i zvuk motorek, je plno lidí, co ho miluje. Nejraději bych vypadla někam ven, na procházku. Ze školy jsem přišla až ve 4 a zítra se jde zas do školy :/, takže to nevyjde (:D jo je pondělí).

Nechci být sobecká ani škodolibá, ale doufám, že takhle hezky dlouho nebude a to z jediného důvodu - nebaví mě se učit na maturitu normálně, natož když je venku tak nádherně. 2,5 týdne do písemných zkoušek a zítra to bude přesně měsíc prvního ústně zkoušejícího dne na naší škole. Nejvíc se bojím ZSV, z 27 otázek jsem se jich učila 8, ale bohužel to neznamená, že jsem se je naučila. Motá se mi to a nevím, co ke komu patří. Potom je to matematický didaktický test, na matiku nejsem extra dobrá, patřím spíš mezi ty se známkami 3-4, ale mým jediným cílem je projít. Pak je to angličtina, ale snad se dokážu prokecat do zdárného konce. A čeština, vše mám už přečtené, přijde mi nejlehčí, ale snad se pořádně naučím životopisy autorů, abych zabila pár minut. Blíží se to, blíží, každou vteřinu, minutu, hodinu, .....

1. 4. 2013

1. dubna 2013 v 20:31 | Papája
Zdravím všechny :)
Aprílem vás dnes nevyvedu.
Přesně před rokem se udála jedinečná událost.
Velikonoce na sněhu to tu dlouho nebylo.
Neuschnu. :)
Mám rýmu.
1. maturitní test už za měsíc a 1 den.
Moc toho neumím.
Zítra zkouší z matiky.
Achjo.
Užívejte života.
Mějte se ;)

Maturitní ples

25. února 2013 v 18:03 | Papája
Konal se 15. února 2013. Byl to ten nejlepší ples, na kterém jsem kdy byla.
V půl druhé jsem dorazila s tátou do Kralup, pomohl mi dovézt v pořádku šaty a všechny věci. Byla jsem tam jako druhá, první byla Verča Bobeška. Ale neměla jsem co dělat. Po většinu jsem vlastně skoro nic nedělala, trochu jsem nosila tombolu, nic extra :D. S Janou jsem ale srovnávala šerpy podle abecedy.
Co se týče mého zevnějšku namalovala mě Terčina ségra Bára "Tý jo, ty máš řasy dlouhý jak já umělý :D" byla to jen řasenka a horní linka. :) Šaty mi byly taky pochváleny, tak jsem měla radost. Verča si pozvala kamarádku, který jí natočila kulmou vlasy a mně nabídly že mi to taky trochu navlní. Myslí, že mi to slušelo a kromě šatů jsem měla vše zdarma :D tak to mě docela překvapilo. Jenom nechápu, proč si některé holky dávaly umělé nehty, když to pak chtěj strhávat, upřímně mně se moc nelíběj, třeba Kája měla hezké, žádné dlouhé, tloušťkou nepřirozené. ;)
Ples začínal v 7 a dorazili snad všichni členové rodiny - mamka, taťka, obě babičky, oba dědové, teta, strejda s manželkou, a bratranec s přítelkyní, ale hlavně můj Míša :)
Taneční nástup se opravdu povedl, jenom bych chtěla vidět, jak to viděli ostatní, zhora i zdola. Úplně se mi přitom snad vyplo myšlení a jenom jsem to dělala automaticky. Jsem na nás fakt pyšná, že jsme to tak hezky zvládli. Pak bylo šerpování a mně hrál tenhle song (ale až od 0:20, kdy hned Av začala zpívat :)).
Pak nějaké to sbírání po nás házených mincí, přípitek s modrej HPNOTIQ, jsem to musela i za Dvořkyho dopíjet :D chudák nechtěl. Příprava půlnočních vystoupení (úžasné předtančení jsem nedělala) byla trochu ten den mnou odfláklá. Ale nakonec jsem si to teda opravdu užívala. Nevím kolik jsem toho celkem měla, ale mrzí mě, že jsem neměla panáka se Seku, třídní, která se prý pořádně střískala :D, bylo to znát na losování tomboly :D, jistě jsem měla dvě coly s rumem a 1 panáka becherovky, kterýho cítím hned :D. Ale nejhorší na maturitních plesech, celkově plesech je sedět a koukat a netančit. Tenhle jsem protrsala, takže byl úžasnej. Ve dvě ráno nám vypli hudbu, tak jsme měli uklízet, pak nás hodil bus na Mělník a šli jsme do Billu (Music Bar) na After párty s oficilání akcí "Afterpárty Oktávy - Morgen s colou 45,-" Ale tam to stálo zaprd, bylo tam plnou i cizího lidu, zakouřeno, prostě na nic. Tak jsem pak šla ulehnout na Míšův gauč a spala jsem až asi do 11.

17. 12. 2012

19. prosince 2012 v 17:13 | Papája
Přesně před rokem od tohoto data jsem potkala na narozeninové oslavě své spolužačky svého Míšu :) Na ten den a ani na ten letošní nikdy nezapomenu. 17. prosinec. S Ním je ten svět prostě mnohem krásnější a .... ♥

15.12.2012

16. prosince 2012 v 12:08 | Papája
Den mého prvního lyžovacího dne v životě začal vstávání v 5.45. Po tom, co jsme se přes serpentiny yeťákem doklouzali na Řepín, kam jsme odvezli Čerta a jsme jeli na Tanvaldský špičák. Mišák mě naučil se nazout a vyzout z lyží, stát na nich a chodit do kopce. Pak jsem se nechala vyvézt pomou na dětské sjezdovce, kde rodiče učili své děti jezdit. Mě to učil můj kluk. Těch pádů bylo nepočítaně :D. Pak přijel i strejda Krtek s přítelkyní a nechala jsem se vyvézt i na modrou. Tam jsem měla teda i dalšího instruktora. Snad 3x jsem dokázala modrou sjet, aniž bych spadla. :) A na pomě jsme spadla jen jednou právě na modrý. Předčila jsem ale nejspíš všechna očekávání :D, měla jsem prej dostat medaili. :D Mám radost, že mi to docela šlo, a že mi nebyla zima, jak mám tak většinou ve zvyku. :) Zima mi byla jen při klobáse. Přijeli jsme asi v 6 a jelikož jsme byli oba hrozně utahaní, tak jsme usnuli asi v 9 večer. A ještě dlouho potom jsem měla pocit, že mám pořád obuté ty lyžařské boty. :D Teď mě bolí lýtkové svaly a taky ruce, od toho stálého zvedání :D a trošinku i holeně. Foto ale bohužel nemám. :/

Super den :)

5. 12. 2012

5. prosince 2012 v 16:06 | Papája
Tak se po dlouhé době hlásím. Letos, jako každý rok, povolil ředitel Oktávě a 4.A a 4.B (maturantům) uspořádat mikulášskou nadílku. Řediteli musela být předložena žádost a my ho prosili o 3 vyučovací hodiny, abychom v klidu oběhli celé víceleté gymnázium (7 tříd). Samozřejmě nám to schválil, ale zapomněl sdělit, že jenom dvě hodiny jako ostatním třídám. Ale na tu třetí hodinu jsme stejně nešli.
Dnes se většina třídy sešla v 7.15 před vstupem k hudebce, kde nám Seku (třídní) měla otevřít. Nakonec došla pro Šváju (zástupce ředitele a pozor! měl dnes prý dovolenou :D), který otevřel dřív celou školu, abychom se tedy mohli nachystat.

Dorazili od nás všichni až na Maky, prý nemocná, Janička přerušila na 1 hodinu svou chřipkovou absenci a Bára po nadílce taky s horečkou pelášila domů.
Naše třída se skládala z Mikuláše (Vašek :)), samých čertů a dvou andělů (Jeffrey a já). Měla jsem na sobě bílé botky z tanečních, bílé šaty s flitry z věnečku (závěrečná hodina tanečních), které mi po těch 3 letech byli volnější :), bylo to znát no. 10 kg. Mám radost. :) Potom péřová křídla, svatozář (jako čelenka) a košíček s bonbony a buráky. Když jsem přišla ze záchodu převlečená v šatech, tak ti co byli ve třídě jen "Jééé". Tak to mě hodně potěšilo. A Dede mi ještě nabarvila oční víčka takovým blejskavým...

Šli jsme ze třídy do třídy, čerti vlítli první a nakonci Mikuláš s dvěma anděly. Čerti studentíky zrychtovali a andělé jim sypali dobroty. Mikuláš četl z knihy hříšníků a v každé třídě se nějaký našel. V sekundě i můj brácha :D, ale ten bohužel nedorazil, protože byl na rovnátkách. Škoda no. :( Po potrestání a odnesení těch, co "nezazpívali básničku ani nezarecitovali písničku" :D, jsme jim zazpívali písničku my - Jeffrey vymyslel text a melodii písně Bedna od whisky na kytaru zahrál Standa s doprovodem Štěpánova bonga (buben). :D

Dneska už nám hodiny, nějak lezou na mozek,
Zajdem si za Sekulkou, tam dáme si šálek.
Šálek s dobrým čajíkem, kdo chce tak i rum,
Zvoní, vládne panika, to jen my sme v chillu.

REF.: Tak nedělejte fóry, a nechte nás projít,
Sme tu celých 8 let, my chcem papír a jít,
Jenom papír se slovy, prošel jsi, tak jdi,
Hurá je to v kapse, už můžu odejít!...

Co s námi teď bude, netroufáme si říct,
máme to mít na háku, kam však po škole jít?
Jednoduchá odpověď, přec někam do práce!
vydělávat prachy a sklízet ovace!

REF!

Zazvonilo, bouchly dvěře, ŠIMÁNEK JE TU!
Po cestě si zpívá, zas nějakou klasiku.
určitě zas přemejšlí, komu tu 5ku dát.
kohokoliv vybere, může mu na to -

REF!

Až na gymplu nebudem, chodbou zavládne klid,
v našich srdcích pusto, jen papír budem mít
Sborovna už jásá, že Oktáva jde pryč.
Koupí plno cukru a zahoděj ten bič!

(REF!)

O velkou přestávku jsme se čtvrťákama šli do sborovny, Beneška profesory zvala přes rozhlas. My měli samozřejmě toho nejvyššího a nejlepšího Mikuláše :) (cca 195 cm). I když musím uznat, že Truksič ze 4.A měl dobrý hlody. Zazpívali jsme s nimi Půlnoční a pak Oktáva samozřejmě ještě tu svoji :). Pár učitelů, co dorazilo, se ještě mělo přidat k Nesem vám noviny, dorazil i ředitel :D, kterej nikdy nechodí, ale někdo nedorazil vůbec :/. Pak jsme se fotili, společně a ještě jednu třídní s třídní. Pak jsme se jako andílek nechala Terkou vyfotit zvlášť, tak snad to bude pěkná fotka a bude moc obsadit místo v mých FB profilovkách.

Škola! Škola!

3. září 2012 v 9:51 | Papája
Tak jo. Už je to zas tady. 3. září a většina studentů nastupuje do školy. Já měla nástup velice příjemný :) měla jsem odvoz na motorce přímo ke škole, ale ne z mého domova, čímž to bylo ještě lepší :D. Viděl nás náš starý dobrý prof. Zeman, který se na nás usmíval a říkal, že teď budou báječná léta pod psa. Ale bude se mi po těch krásných zážitcích z prázdnin stýskat. :( To víte, když jsem doma přes celé prázdniny spala asi jen týden + 4 dny, tak si člověk zvykne.

Letos je to nejspíš (vlastně doufám) můj poslední rok na střední škole. Příští rok maturuju a celého letošního čtvrťáku se děsím, k maturitě ještě seminárka a normální učivo. Doufám, že to zvládnu a budu moct být na sebe pyšná. Držím palce nejen sobě a mým přátelům, ale i všem ostatním.


U nás ve škole ani nic nového není, jen čipy na obědy (dříve jsme měli zlatééé lístečky), které prý ale zatím dělají problémy, že se neukáže, že máme oběd :D prostě trapárna. Na angličtině a němčině jsme proházeni ve skupinách. Jinak Jeffrey s námi do čtvrťáku postoupil - udělal tři reparáty - čeština (4), dějepis (2) a matika (2).

Grilování u Vondryka

23. srpna 2012 v 11:58 | Papája
Včera večer jsem se rozhodla jít na grilování ke kámošovy Míši. :D Říkala jsem si, Míša je v Bulharsku a přece nebudu sedět doma, když jsem pozvána mezi tak málo lidmi. I on mi říkal, ať tam jdu. :)

Vzala jsem nějakou lahev vína, nasedla na kolo a jela na místo, které bylo na facebook pozvánce. Ale nemohla jsem to najít, takže jsem musela napsat Kubovi M., jestli nemá číslo na pořadatele grilovačky. :D Nechtěla jsem Míšu na dovolené otravovat jen kvůli tomu, a z jeho přátel mám číslo jen na Kubase. Ten mi na Petra číslo poslal a konečně jsem tam dorazila. Bylo to fajn, i když s Míšou by to bylo samozřejmě lepší. Co znám osobně, nejen od vidění, tam dorazil spolužák Vašek s Bárou, která se mi dost věnovala :) a Kléča. Pak na chvíli dorazil Kuba s těmi svými vtipnými narážkami. Bylo tam i Jeníkovo karaoke, tak si lidé zazpívali, a já taky, ale ne do mikrofonu :D. Nakonec někdo modrý mikrofon nešťastnou náhodou urval, takže se souboj dvojic zrušil. Měla jsem bílou klobásku, a těsně před odchodem (v 00.45) jsem měla asi vepřové maso a trošku špízu, to se mi zase trošku věnovali spolužákova sestra Klára a její kluk Ondra. Bylo to moc fajn, jsem ráda, že mě Petr pozval. Kléčovi říkal, že jsem dobrá, že jsem přišla i bez Michala. :D Jinak jsem měla jen 2 panáky nějakého třešňového rumu. A když jsem jela na kole domů byla mi trošku zima na nohy (v kraťasech), ale jela jsem rovně a nepotkaal jsem ani jedno auto. :D

Do třetice všeho dobrého

21. srpna 2012 v 10:01 | Papája
Opět jsem tu týden nebyla a vůbec jsem ani neměla možnost vám dát vědět, že jedu s Míšou na letos třetí dovolenou. Nejdřív to byl raft na Vltavě, potom dovolená na kolech na Sázavě, a teď jízda na kolech po Jizerských horách, kam jsme jeli spolu na motorce.

Kámoš jeho táty, Hans, nám půjčil chatku v Desné (kousek od Harrachova). Jeho brácha, táta a tátova přítelkyně tam v pondělí jeli tranzitem se všemi věcmi a našimi koly. Já s Mšou jsme jeli na motorce, po cestě jsme se stavili na Ještědu. Naším pokojem byla velká místnost s asi 6 postelemi, ale docela bordel, stará hnusná bílá podprsenka, hozená půlka perníkového srdce a pohozených 21 Kč na zemi. :D
V úterý jsme jeli na kolech do Harrachova a na Mumlavské vodopády.
Ve středu jsme šli směrem za naší chatkou do lesa v obrovském kopci sbírat houby. Odpoledne tak kolem 16. hodiny jsme jeli do ZOO, my jeli na motorce a ostatní tranzitem. Jenže v Liberci měli docela pěkně blbé značení, takže nám dlouho trvalo než jsme to na motorce našli. Přijeli jsme 3/4 hodiny před zavíráním ZOO, takže jsme jeli zpátky a pak ještě za hranice do Polska. Ostatní si libereckou ZOO pěkně prohlídli. A pak jsme opékali vuřty.
Ve čtvrtek jsme opět jeli na kolech a Míša se i koupal v Jizeře, kde byla fakt ledová voda. Zase jsme pekli vuřty a pak koukali na strašnej film :P :D Šílený Max 3, pro holky fakt otrava.
V pátek jsme jeli na rozhlednu Štěpánka, Míša mi utáhl brzdy a upravit řazení, aby mi tam šla dát i jednička :D. Odpoledne jsme jeli domů na Mělník, a pak Míša řídil IVECO (náklaďák) do Prahy, jel s náma jeho děda, jeli nakoupit do Bauhausu, za nákup ušetřili asi 5 000 Kč. K němu domů jsme dorazili tak mezi 21. a 22. hodinou a protože jsme s Míšou měli výročí 8 měsíců, tak jsme si udělali moc krásný večer. :)

Poprvé

5. srpna 2012 v 13:12 | Papája
Ano! Další prvenství. Je mi 18 let a 5 měsíců a včera jsem se poprvé ožrala. Věřte nebo ne. Samozřejmě jsem už párkrát byla v náladě, vysmátá a motala se, ale tohle je poprvé, co jsem i zvracela a některé části večera si nepamatuju. :D

PODĚLTE SE SE MNOU O VAŠE PRVNÍ PODOBNÉ ZÁŽITKY. RÁDA SI TO PŘEČTU.

Byla sobota 5. srpna a s Míšou jsme jeli jeho aixámkem do Lhotky, kde slavil Michalův kámoš a spolužák ze základky své narozeniny. Kluci hráli převážně fotbal a já seděla u stolu s veslařema, kteří probírali olympiádu. Samozřejmě o tomhle jsem se s nima bavit nemohla :D a Jeníkovi lezlo hrozně na nervy, jak jsem tam tak seděla a nezapojila se. Pivo nepiju, takže se mě ujal Vašek, spolužák, a nalil mi velký kelímek koly s rumem. Příště jsem se už obsloužila sama :D. Už po té první kole jsem začínala být v náladě, takže mě to tam začínalo bavit. :D
Pak došlo na panáky na počest oslavence - 2 takový sladký panáky, to pila i většina, a pak menšina samozřejmě včetně mě měla panáka rumu, asi jsem se fakt chtěla opít, když jsem se k tomu tak hlásila, tak mě oslavenec Kléča chválil, že tak se mu to líbí :D. Jeníkovi jsem dala ibalgin, protože mu Michal při fotbale dodělal palec u nohy. Snad mu to alespoň trochu pomohlo. Míša ho pak vezl domů pro vodnici a snad ještě něco na foťák, to bude fotek, doufám, že je uvidim.

Peklo se tam prasátko, to bylo moc dobrý, a maminka oslavence udělala pizza buchtu, což bylo fakt výborný :).
V noci když se šlo znovu prasátko odřezávat mi Míša a blonďák Honza T*sl*cký, dali čtvrtého panáka a bylo mi úplně jedno čeho. :D __________ Pak bylo asi 20 minut, o kterých vůbec nevim, že se stali. __________ Prý jsem měla tulící náladu. Pak už si vzpomínám jen, jak jsem říkala, že mi je hrozně blbě, šla na lavičku a tam pak troku zvracela. No fůůj. :P

Pak si pamatuju, jak mi Míša v půl 12 říkal, že pojedem domů. _________ Jak jsem se dostala do auta, si nepamatuju. Jen jak jsem si zapínala pás jo, samozřejmě s Míšovou pomocí. Pak jsem usnula, vůbec jsem o sobě nevěděla, naštěstí, protože se prý na té kluzké trávě událi zajímavé věci :D, za které bych ho asi normálně zabila - udělal nechtěně 2x hodiny. _________ Pak si vzpomínám, jak zastavil před jeho barákem, otevřel dveře a já se naštěstí při vstávání poblila, autíčko bylo jenom kousíček, naštěstí ne vevnitř. :D ________ Vůbec si nepamatuju, jak jsem se dostala do schodů, jak mě zouval a slíkal mokré oblečení, protože mě tam prej někdo polil celý záda. Jediné si pamatuju, jak mi oplách špinavý pramen vlasů. ________ A jak jsem na gauči prosila pro jistotu o kýbl. Než ho dones, tak jsem usnula a kýblu jsem si všimla až v půl šesté, když jsem šla na záchod.
Docela zajímavé ráno zjistit, co všechno si nepamatuju. :D Ráno se mi trošilinku jenom motala hlava, fakt jen malinko, jsem se v noci bála, aby mě ráno hlava šíleně nebolela, a pak jsem po snídani měla hnusnej pocit v žaludku, na zvracení. Ale už je to v pohodě, ale řídit bych si asi netroufla. :D Kléča by měl bejt hrdej, že to bylo zrovna na jeho oslavě. :D

Ještě, že toho Míšu mám :), jinak bych se ráno probudila poblitá na lavičce a nevěděla, která bije.

Dovolená ala kola

21. července 2012 v 19:10 | Papája
Sobota - odjezd, za fabii na stojan na kola se vešli jen 3, Michal tedy jel směr Nespeky, ul. Krátká 49 na kole z Mělníka :D přijeli jsme za 10 minut 3 hodin, tudíž o 10 minut dřív :D, sundali kola a jeli naproti Míšovi, který se nechtěně přes dvoje vesnice vracel směr zpátky

Neděle - jeli jsme na Konopiště, na začátku podél vody Michal spadl do potoka, takže se vracel se přezout, spadl mi hned řetěz a jsme jeli dál a na jedné křižovatce (silnice x cyklostezka) na něj počkali, hrad byl velmi pěkný i přes zadrhávající se mladou průvodkyní, cestou zpátky hrozný slejvák, tak jsme se schovali v restauraci, kde jsme obědvali a po skoro 2 hodinách Michalova mamka odjela na kole pro auto, aby jsme nemrzli a nezmokli :)

Pondělí - šli jsme pěšky k Zřícenému Kostelci (asi 5,5 km), obědvali jsme až v nespecké hospodě v 16.00 :D

Úterý - jeli jsme do Hrusic (oběd, Josef Lada) a Velkých Popovic podívat se do pivovaru, cestá zpátky docela pekelná :D po dešti, všude hrozně moc bláta, ke konci jsem se na kluzkém bahně probořila nohama i levým řidítkem :D, ale Míša mě chvíll, že jsem sjela cihlovitý/kamenitý kopec

Středa - jeli jsme autem do Týnce nad Sázavou, podívat se do hradu k netopýrům, pak jsme uviděli rozhlednu, tak na tu jsme vylezli (150 schodů) a pak v tom lese, jsme hledali houby, přijeli za náma na chatku babička s dědou kluků na kontrolu :D a přivezli ještě další součást toho držáku na kola, aby mohl Michal jet zpátky autem a ne na kole jako v sobotu, opékali jsme buřty, to byl vlastně jediný den, kdy se ohýnek udělat dal

Čtvrtek - autem jsme jeli do Vlašimi podívat se do zámku a pak na koupaliště, foukal vítr, voda studená, takže dcela vopruz, kluci (Michal a jeho brácha Čert) pak hráli nohejbal, já to taky zkoušela, ale po dvou kopancích jsem to vzdala :P

Pátek - jeli jsme na kole do Týnce nad Sázavou na oběd, pak zpátky od té křižovatky, kde jsme v neděli čekali na Míšu, dobrá pěší ... šutry a kořeny stromů, spadl mi řetěz a rozsvítila se blikačka, která pak nešla vypnout :D

Sobota - vstávat v 8 je pekelný čas, za půl hodiny jsme skoro stihli všechno sbalit a uklidit :D, měli přijet mezi 9 a 10, já snídala do půl 9. a oni přijeli až v 10, doufala jsem že na oběd budu doma, ale špatně jsme se domluvili, takže jsem na obědě byla u jejich babičky (ta, co za námi ve středu přijela), umyli jsme kola, a domů jsem dorazila asi až v 15.45 :( to už naši nebyli doma, protože jeli k tetě a novému koťátku na návštěvu :/

celou dobu bylo deštivo, kromě středy a čtvrtka
každý večer jsme hráli scrabble, docela fajn hra, i když jsem prohrála, akorát v pátek jsem tu jednu hru vyhrála já :D
v pondělí jsme ještě hráli milionáře (to pak nebavilo Míšu) a v pátek taky jméno, město, zvíře, věc... (to nebavilo Čerta, protože mu to nešlo)

Voda 25. - 29. 6. 2012

2. července 2012 v 10:53 | Papája
V pondělí ráno jsme vstali a s Míšou pak v 10 hodin vyrazili směrem Praha až do Vyššího Brodu. Řídila jsem tak asi 4 hodiny, dalo to fakt zabrat, když mám řidičák 4 měsíce. Nicméně Míša, dovolím si říct, auto-expert, byl tolerantní, takže to bylo v pohodě, a dokonce mě i v Praze chválil, že čekal, že to bude mnohem horší, akorát ke konci za Českým Krumlovem už jsem byla dost unavená, tak to už bylo nepěkné. V Českých Budějovicích jsme nakoupili v Intersparu a stavili se na cheesburgery v Mekáči. Dokonce mi Míša udělal i CD s pár písničkami mé milované Avril, je zlatej. :) Letošní voda byla výroční, již 10. rok, Míša byl asi 7x, z toho jedno vynechal.

Literární audiovizuální kurz (18. - 22. 6. 2012)

22. června 2012 v 13:58 | Papája
Tento týden byl pro mě ve škole v tomto školním roce poslední. Příští týden, kdy se ještě až do středy může známkovat, jsem s Míšou na vodáckém zájezdu (rafty, Vltava,...). Letos je v předposledním týdnu školy týden kurzů pro druháky a třeťáky. Máme sportovní, anglický, německý, geografický, biologický, fyzikální... s Kájou jsem šla na audiovizuální kurz, chodí tam taky moje sestřenice ze třetího kolena :D Péťa ze druháku (její děda byl bratranec mojí babičky). Tento kurz vede moje češtinářka. Tak vám tu jen popíšu, co všechno jsme za týden udělali, abych si pak příští rok po maturitě (doufám úspěšné) mohla zavzpomínat :D

Pondělí - čtení 30stránkové povídky Vraždy v ulici Morgue od Edgara Allana Poe (střídali jsme se ve čtení, profesorka přečetla filosofický úvod, já pak pokračovala i s rýmou dvě strany :D, pak jsem si pohodlně položila hlavu na lavici a usínala, vždycky jsem sebou cukla s vědomím, abych neusnula, ale myslím, že se mi to stejně povedlo), zhlédnutí filmu Vraždy v Rue Morgue (vím, že na nižším gymplu nám kousek pouštěl prof. Vv na češtině, pamatuju si toho vraha);
k obědu jsem měla květákovou polívku :) a dva bramborové knedlíky se zelím :/

17. 5. 2012

17. května 2012 v 13:30 | Papája
Tak dneska jsem vstávala v 7.22, školu jsme měli až od devíti (8.55).

1. ZSV - suplovala nám Fidla, přišla, že bude opravovat písemky primánů (tam je i můj brácha), ale nakonec si od Kačky půjčila časopis Joy a četla :D nahlas. Horoskop, pravdivé příběhy o odhalení nevěry atd. Četla to fakt pěkně, smála se tomu a dělala ty její ksichty :D. Módní trendy komentovala :D. Je jí 30, ale vypadá na studentku.


2. Tělocvik - suploval nám Ondra (mladej tělocvikář, asi 25, maturoval v Oktávě A, když jsme byli v Primě), tělák měla naše třída (holky i kluci) a taky 1.A (holky i kluci, ty měli na tělák Tillingerku). My se teda všichni převlíkali v klučičí šatně, tam přišli i kluci z 1.A, tak teda nevim, kdo měl bejt kde, ale to je jedno. :D
Hráli jsme volejbal. Každá třída měla dvě družstva. Moje družstvo (Tina, Ošker, Standa, Štěpán a Dvořky) hrálo proti družstvu kluků z 1.A. Pak družstva 1.A hrála proti sobě, protože vždycky prohráli. A moje družstva, jako opravdu, normálně porazilo naše druhé družstvo. :D Tam jsou všichni, co dobře hrají volejbal, u nás byli i ti, co ho normálně ani o tělák skoro nehrajou a my fakt vyhráli :) jsem měla radost :D. A nepodala jsem teda jen jednou.

3. Matematika - suplovaná prof. Daniš****, vysvětlila nám (já to teda stejně nepochopila), jak se počítal ten test (příklady z vyšší státní maturity), který jsme dostali v úterý od Karla; ve třídě nás bylo 12 :D (od rána to ještě ubylo, asi 4 lidi byli taky u maturity),
při odchodu jsem se profesorky zeptala, jestli taky v sobotu pojede s manželem na jednu výstavu, že pojedu taky (s Michalem) - řekla, že by jela ale nemůže a pak se ptala jak jsem se k tomu výletu dostala :D

o ZSV i matiku jsem seděla se Štěpánem :D a Standa otočenej, Dvořky někdy taky :D; a o přestávky jsme zevlovali (=hráli karty - zevl)

oběd - 5 vdolků :) mňamka, ve 12 jsem pak šla do Tesca a bylo mi po nich těžko :D, ale už je to v pohodě :) byly fakt dobrý

Čarodějnice a 1. máj (30. 4. - 1. 5. 2012)

2. května 2012 v 17:16 | Papája
Jak jste si užili pondělní čarodějnický večer a svátek zamilovaných?
Já měla ráno v pondělí sraz se spolužáky za Tescem v skateparku, kde jsme se snad všichni v montérkách trochu naladili na pasování, kdy nás Oktáva zlila až na spodní prádlo a měli jsme k jídlu čokoládu, rybičky, hovězí bujón z Vitany, snad i játra - vše samozřejmě smíchané. Pak jsme to museli zapít panákem rybího tuku (ta předešlá chuť to přebyla, takže ani nevim jak chutnal). A nakonec nás pasovali poplácáním makrelou přes pusu. 2x jsem se převlékala. Končili jsme až ve 4 hodiny (ale němčinářka mě s Bárou pustila o 10 minut dřív).

Večer jsem dorazila na zahradu k autoškole dědy mého Míši, kde jsem dostala dva vuřtíky :-* A pak jsme spolu jeli na zahradu k Naší Weruně, mé spolužačce, kde byla skoro celá třída + pár lidí. Můj Míša udělal na holky docela velkej dojem a celou noc dělal rozvozce - nejdřív jel pro Štěpána, který to nemohl najít, pak vezl po půlnoci Standu domů, ráno kolem 10. Kačku a Dvořáka před 11. :D A večer chtěl ještě Maky, které nebylo dobře, ale ta odvoz už měla. Ale měl docela radost, že takhle všechny vezl. :)
Měla jsem 3 zavařování sklenice od okurek s colou a rumem :). Šíleně se tam střískal Martin Ošk., který hrozně závistivě mluvil o svém kámošovi, kterému se vše daří, jen jemu ne. Bylo mi ho líto. Ale pak šel na další kalbu, Kája ho kousek odvedla. Pro Kačku to asi taky nebyl moc dobrý večer a jako opilá měla se mnou velice přátelský rozhovor :-*. Většina tam teda spala ve stanu, já teda s Míšou samozřejmě taky :-*. Šli jsme spát po 3. hodině ráno a já už asi v 7 byla vzhůru. Míšu jsem nechala spát a šla jsem na pokec ke Kačce a Pavlovi, kteří byli vzhůru asi od 5. Pak jsme se pomalu postupně všichni dosedli k táborovému ohni (= popelu), kde si pak Kosťa, cvigy a Míša opekli klobásky :D. Ostatní měli zbytky brambůrků a chleba :D Po 10. hodině jsme se pomalu rozprchávali. Byly to moje zatím nejlepší Čarodějnice, děkuju :).

V 11. jsem dorazila domů na oběd - tortilla se zeleninou a kuřecím masem. Mňamkááá :) Asi za dvě hodiny jsme pak s Michalem jeli na Harasov, po cestě jsme se ale zastavili v autoškole, kde čekal Standa a chtěl pujčit "sekačku" - malé nedorozumění - Michal myslel sekačku a Standa jeho auto "sekačku" :D. Pak jsme teda kousek jeli všichni tři potom, co mi Míša skvěle namontoval odrasku na šlapce (ten nadával). Dostala jsem pusu pod rozkvetlou třešní. :) Na Harasov jsme pěkně dorazili, byl tam i jeho táta s Jitkou. Do vody jsem vlezla, za chvilku zas vylezla a Michal se divil, že mi vadí mrtvá ryba :D VÁM BY NEVADILA? "Vždyť ty máš ryby ráda." (= narážka na pondělní pasování) Míša si zadováděl na skále a ve vodě, pak usnul a já si stačila na sluníčku spálit snad jen kolena. V šest jsme jeli opět k jeho babičce a dědovi na vuřty, tentokrát k nim domů do Mlazic, dostala jsem i sladký ořechový dezert z cukrárny, nikdy jsem ho ještě snad nejedla, ale byl fakt výbornej. Cesta z Harasova, ale pro mě byla docela strašná :D. Sotva jsem tam tou jednou lesní cestičkou vytlačila kolo. Domů jsem dorazila v 21.15 :D. No a dneska do školy ...

30. 3. 2012

30. března 2012 v 18:20 | Papája
ZSV - brali jsme Karla Marxe, docela těžký, zkoušel Štěpána, Standu a Kristinu (všichni za 2) :)
Matika - počítali jsme nějké příklady z vyšší státní maturity, teda spíš profesor počítal ale jinak byl v pohodě "Tahle třída je k posrání"
Čeština - test, pěkná podpásovka, tak půlka byla o literatuře a půlka o směrech (kubismus, fauvismus), spolužáci se s ní zas hádali, že dvě otázky ze skupiny A nebyly v učebnici :D, toto dopadne :/, nabízela nám koupi knížky k maturitě a Labyrint světla a ráj srdce (CD + kniha v dnešní mluvě)
Tělocvik - volejbal, sranda, i když jsem to někdy pokazila no :D, Seku nás pustila o 10 minut dřív :)
oběd - rýže (+ mrkev, kukuřice) s mexickým gulášem, docela mňamka, plus mistička mix müsli s mlíkem, taky dobrý :))
Fyzika - zase si spolužáci jako nenápadně přesedali, tentokrát k tomu zapli i počítač, jsem zvědavá jestli ho někdo vypnul :D ale asi ne :D, pěkně jsme ho naštvali, v úterý píšeme za trest test z elektřiny :D zatraceně! to na to na začátku hodiny upozorňoval, ale oni si prostě nedali říct :/

večer se zase slaví - Evča Čáslavka v Jungmannce a pak je all inclusive party v Americe (♂ 300,- a ♀ 200,-), ale já (a Michal) půjdeme do Losu, slaví můj kámoš a spolužák Tom Pet*ů :)

EDIT 1. 4. 2012: od Evy z Jungmannky jsme v 10 šli do Losu ještě s Kubou a Petrem :), v Losu jsem pozvala oslavence na panáka, vypadal fakt strašně (zhulenej, bůh ví kolik toho se třídou už vypil) a pak si dala 3 kofoly s rumem, hráli jsme Zevl :D s Havlíkovýma kartama a já zase byla veselá :D a Michal druhý den "Bolí tě alespoň hlava?" a já úplně v pohodě :D

24. 2. 2012

24. února 2012 v 13:43 | Papája
Šla jsem včera spát v 10, usnula jsem asi v 11. Asi 5x jsem se probudila. Ráno jsem vstávala v 6.20 a po 7. hodině vyrazila do města na Městský úřad, kde jsem měla v Odboru dopravy vykonat závěrečné zkoušky v autoškole.
Se mnou dělali ještě zkoušky 3 chlapi, všichni byli moc fajn :), jeden byl Martin takovej mladší (ženatej, malá dcera) a dělal na náklaďák, druhej byl Jirka (23 let ženatý) a taky dělal na náklaďák, ten třetí dělal zase na osobák, protože mu před rokem za alkohol řidičák sebrali.


Nejdřív se mají dělat testy na počítači, ale protože nešla elektřina a asi 5x vypadla, pokud vůbec naskočila, tak jsme si nejdřív udělali techniku. Seděli jsme tam u těch stolů 2 a 2 proti sobě, já si vytáhla "11. Popište, jakou funkci plní u vozidla spojka a jakými způsoby lze ovlivnit její životnost." a "24. Popište postup při připojování přívěsu." Na papír jsme si sepsali poznámky, ten Martin T., co mě učil řídit, nám radil, docela klídek. Pak jsme si šli sednout ke komisaři Kučerovi, ten byl spokojen. Potom jsme teda šli jezdit ... jeli jezdit, kvůli tomu posunutí testů se mnou nejel pan Dvořák, ale zase ten pan Kučera. Někdě na začátku jsem špatně zastavila v křižovatce, měla jsem mít lepší výhled. U Kauflandu jsem najela na obrubník, nedala jsem přednost zprava (i když on tam tak divně postával), nezacouvala jsem moc perfektně. No ale slova pana Kučery byla "Bylo to tak půl napůl, přikláním se k tomu, že jste to udělala." Měla jsem opravdu štěstí, že měl dobrou náladu, kdybych jela s Dvořákem, určitě bych to neudělala :D. Pfůů, děkuji všem.
Pak jsme se vrátili na úřad, kde jsem s tím alkohol-řidičem čekali, až přijedou náklaďáci. Si se mnou aspoň pěkně pokecal :D. Bylo tam snad 8 počítačů, ale šly jen 4 :D, testy jsme udělali opět všichni :). Pánové snad na 100 % a já měla 1 chybu za 2 body, a tu otázku mi radil ten můj intruktor, ale taky jí nevěděl :D. 2x jsem si projela otázky, u 2 mi teda poradil, ale u té, co jsem měla správně, jsem si to taky myslela. :) Bála jsem se dát ukončit test a vyhodnotit ho, ale pak jen "Yeess!!!" a ti z autoškoly "Pššt" :D ale stejně to nikomu nevadilo, jen ten Dvořák trochu divně koukal.
Pak jsme si my, žáci, opět sedli ke stolu a popřáli si potřesením ruky, čekali jsme, vytáhlo se i téma "Včera slavila osmnáctiny a dneska řidičák" :D, tak mi popřál i ten Jirka :), byli všichni opravdu milí. :))) Pak jsme se podepsali, dostali papíry a šli domů.
No ... domů ... nejdřív k panu Fišerovi se podívat do autoškoly, tak jsme si tam tak chvíli povídali, moje fotka přibyla na jeho nástěnku žen a pak tam přijeli i náklaďáci Jirka a Martin, si tam udělali kafe a na pokec :)). Pan Fišer říkal, jestli bych náhodou nechtěla toho mého instruktora Martina, že určitě musel bejt šťastnej, když měl vedle sebe v autě takovou babu. Já se jen smála a řekla, že jsem zadaná. "Ale to není žádná vada, a jak dlouho jsi zadaná?" "No, 2 měsíce" "Ooo to je ještě málo, a to je někdo tady odsuď?" "No možná ho znáte, MK, vnuk Krejči (konkurence autoškoly)". "A jak to, že jsi nedělala autoškolu u nich." "No, to jsme se ještě neznali :D" Pak jsem se rozloučila s Jirkou (popřál mi hodně štěstí) a Martinem, doufám, že je ještě někdy potkám :D, i s panem Fišerem "Byla jsme tu moc spokojená, bude mi to chybět." a instruktor mě ještě hodil domů a tak mi ještě řekl, jak se má teda správně jezdit a že "Míša je moc fajn kluk, pracovitej, děda mu moc chyby nepromíjí".
Takže tímto dnem jsem úspěšně dovršila výuku v autoškole, budu se tam muset na ně někdy jít podívat. A večer do Losu to jít oslavit. :D

EDIT: Tak do Losu jsem šla až v sobotu, byl tam jen Standa s Ondrou (jeho a Michalův kámoš), Standa nás oba pozval na panáka (byl fakt dobrej :)). Pak přišel Kuba a Petr (Michalovi kámoši). Když se dozvěděli, že jsem měla 18. narozeniny a udělala jsem řidičák, tak mi Kuba pogratuloval a Petr koupil panáka (ho kluci hecovali, aby koupil všem :D). Dorazil i Růža a Standa odešel. Za celý večer jsem teda měla 2 panáky a asi 6 kofol s rumem (1 za 38,-). Byla sranda a jsem ráda, že tam přišli. Byla jsem dost vysmátá a trochu se i motala. Kuba nás pak všechny odvezl, mě domů (nepil!). Si ze mě museli dělat srandu :D.

22. 2. 2012

22. února 2012 v 15:54 | Papája
Tento týden máme jarní prázdniny, takže :) pohodička, ale celou dobu se učím TECHNIKU na závěrečky v autoškole a dělám TESTY na internetu.

Dnes jsem se probudila v 8.15, stáhla jsem si titulky a šla se dívat na nový díl Pretty Little Liars (2x21 Breaking the Code). Nejlepší snídaně, jakou jsem kdy měla :D. Díl opět skvělej. Pak jsem se rychle umyla, upravila, oblékla a na 9.30 jsem šla na parkoviště ke Skleníku, kde mě měl nabrat intruktor Martin T. Řidičem byla ženská (která musí za náhradní jízdy zaplatit 3 600 Kč), tak jsme se vyměnili a já ji vyhodila u autoškoly u pana Fišera. Myslím, že mi to dneska šlo, když se měl Martin zeptal na otázku z techniky - katalyzátor, tak jsem mu to překvapivě všechno řekla, tak mě pochválil a já byla nadšená :). Mě potom taky u pana Fišera chválil :) :D, když jsme tam pak po hodině přijeli. Zaplatila jsem mu za výuku 10 600 Kč a šla na čtyři testy (všechny jsem udělala, tak mám radost). Sranda s nima :D. Pak mě pan Fišer hodil domů a už se Tomek se mnou těší na páteční závěrečky :D. Ve čtrtek, v den 18. narozenin, je dělat nemůžu, až den po narozeninách.

Takže si ještě musím udělat pár testů a doučit se všech 25 otázek (jsem zatím u 19., ale na to že jsem si je rozpočítala na 4 dny, tak skvělý :)), nevyšilovat a nepospíchat při jízdách a snad to dám. Prý v ten den budu dělat zkoušky sama :D to jsem zvědavá. Držte, prosím, palce.

18. 2. 2012

21. února 2012 v 13:23 | Papája
Já si prostě nemůžu pomoc, ale musím vám říct něco o minulé sobotě. :) V půl 11 se pro mě stavil můj kluk Míša :) a jeli jsme na Řepín za jeho babičkou :D, byl tam jeho táta s přítelkyní, brácha, pak dorazila teta (slavila svátek) se strejdou a jejich dvě dcery Eva a Hanka, Michalovy sestřenice. Doufám, že jsem nikoho nevynechala. :D Chyběl tam jen ten sprostej soused, o kterém pořád slyším :D.

K obědu byla skvělá polévka, svíčková s knedlíky a pak zmrzlinový pohár. Babička opravdu pěkně vaří, když jsem jí to pochválila, tak Michal řekl "Nešplhej!" :D a Jitka (tátova přítelkyně) na něj, že je celej táta :D. Po obědě jsme pak jeli s bráchou, tátou a jeho přítelkyní do Hamru nad Jezerou, kde se konalo Mistrovství ČR v ledové ploché dráze, neviděli jsme to celé, ale v prvním závodu motorek, který jsme viděli se hned v 1. zatáčce vymlátil :D. Když jsme se vrátili, šli jsme s Míšou na asi 4km procházkou se Sárinkou (krátkosrstý jezevčík).

17. 2. 2012

17. února 2012 v 16:31 | Papája
Včera večer jsme byli se školou v divadle Karlín na Jesus Christ Superstar. Jak to všichni oslavovali, tak mě to teda moc nezaujalo, ty písničky, nevim no. Honzovi se to taky moc nelíbilo. Ale prý to bylo tím, že jsme byli na balkonech :D. A taky jsem ten den měla prezentaci na SVS na anorexii a bulimii (a jsem velmi spokojená).

1. ZSV - psali jsme test, měli jsme se naučit 13 stran z mého sešitu A4 :D byla jsem docela vystresovaná, dostali jsme 4 otázky a napsat k nim vše, co jsme věděli, já tam k jedné přidala chlapa, který tam nepatřil a pak jsem zapomněla na deismus :( takže tam mám už dvě chyby, prosím prosí Míšo jedničku :) jsem si vytrhla z literatury papír A5 a pak asi po 10 minutách psaní "pane profesore, já si jen vemu další papír, jo?", po testu jsem se celý zbytek dne ve škole hrozně vyždímaná

2. Matika - Standa přišel, že prý nese profesor papíry a že bude psát, další stres "já to neumim, to bude pětku a já pětku nechci" a Petrů "hm já budu mít šestou pětku" a nakonec přišel Karel s opravenými písemkami z minula a za 1 :) žádná chyba :)) jsem byla nadšená

o velkou přestávku jsme hráli Zevl a já snad ani jednou neprohrála :D

3. Čeština - literatura, měla zkoušet, ale my to ukecali, takže pohodička :)
4. Biologie - přesunuta ze včerejška, všichni vystresovaný, že budou vyzkoušený, nakonec šel Dvořky (1), Honza (5) a Židla (2). Ten Martinův ksicht, když mu Švája řekl "tak chvalitebně" nejde zapomenout. :D
5. Fyzika - zkoušel Honzu Pt. (2) a Vaška (2), sice to moc neuměli, ale byl hodnej a pak ještě Maky (3), furt jsme po něm chtěli aby nám něco vyprávěl - vojnu, setkání na vysoké s Palachem pár týdnů před jeho upálením, zmije, ... :D on ale věděl, že to zkoušení chceme zakecat :D

oběd - holandský řízek s bramborovou kaší :) mňamka, ale jak řikal Martin Oš. - hodně zasitil; a ještě mrkvový salát
od 13.00 jsem pak měla jízdy, trochu pršelo ale nečekala jsem na Martina dlouho :) nakonec se nám to protáhla na 2 (třičtvrtě) hodiny, ale myslím, že mi to šlo a že jsem na to byla dobře naladěná :), na to že jsem byla z toho testu ze ZSV a hrozících zkoušeních vystresovaná, byla to pohoda, pamatuje si, že mám příští čtvrtek 18. narozeniny, takže to vypadá, že v ten den budu dělat záverečky, akorát by to vyšlo - pondělí ještě 2 hodiny a pak úterý a středu po jedné a ve čtvrtek závěrečky, jak říkal "dopoledne záverečky a na večer pak zapít narozky a řidičák" tak já jen "ha, kéž by", ale asi to tak udělám, i kdybych ten řidičák neudělala :D škoda že jsou skoro všichni mí kámoši, kteří by šli, na horách, ale pár jich tu snad zůstalo :D držte mi příští týden palce ;) mam jarní prázdniny, tak se musím na závěrečky připravit :)

Omluva

13. února 2012 v 19:07 | Papája
Taky bych se chtěla hrozně moc omluvit, že jsem nic nepřidávala na blog ani neobíhala SB.
Mám toho teď strašně moc, hlavně do školy - tento týden píšeme z literatury, němčiny, fyziky, ZSV (středověká a renesanční filosofie) a dějepisu, a to ještě opomínám zkoušení. Tyto předměty se zrovna lehce nevylepšují, jelikož je dost málo známek (tak 3 na pololetí).
Měla jsem dlouhý úkol na mediálku (tak 2,5 hodiny) a prezentaci na anorexii a bulimie (a tu ještě nemám a mám ji mít na čtvrtek). Ve čtvrtek jedeme do divadla, takže je celý den zaplněný. V pátek, sobotu, pondělí a úterý jsem měla/mám jízdy, a už se mi blíží zááávěrečky. Je toho opravdu moc.
Moc se omlouvám, snad to brzy napravím.

Prosím hlasujte pro Emmu Watson - zde

26. 1. 2012

26. ledna 2012 v 19:47 | Papája
od pondělka jedeme podle nového rozvrhu, jsme teda o 2 hodiny ve škole míň, protože nemáme tolik volných hodin, ale zase obědváme hrozně pozdě (2x v 13.30 a 3x v 12.35)

1. Čeština - dobrý, rozdala nám opravené makety odborné práce, u mě asi dobrý, pak jsem s klukama hrála karty, protože ona pak byla zaměstnána konkrétními maketami, které byly špatně
2. Němčina - psali jsme test, radili jsme si hodně, když to měl někdo hotové, tak mu to opravila a tak jsem se dozvěděla dvě správné odpovědi dvou otázek (25 jich bylo a,b,c a zbytek předělat věty do Präterita, konjunktiva,...), a mám 3 :D jsem hrozně ráda, nejlepší byla 2- :D
3. Ekonomie - pohodička, dostali jsme za úkol dělat projekt (máme na to ale ještě 2 další hodiny, takže pohoda), jsem s Verčou, většina třídy to šla dělat na počítače do učebny informatiky, a já a asi 10 lidí jsme zůstali v učebně ekonomie, kde jsme se dozvěděli "wow" zprávu - jeden kluk ze třeťáku, která se mnou chodí na SVS a bydlí v druhé půlce našeho paneláku bude za dva měsíce táta :D fakt pecka,
4. SVS - než začalo, tak jsme vyzpovídali Viktora, jak to má s tím miminkem :D jméno ještě nemaj, rodiče jsou už v pohodě a vemou se asi až po jeho maturitě
5. SVS - s Kájou jsme měli hlad, zvlášť když jsme se v Evoluční psychologii začali bavit o jídle

oběd - čočková polívka (mňamózní), špekové knedlíky se zelím (zelí trošku kyselejší, a nakonec mi tu dobrotu zkazil spálený kousek knedlíku, který zhořkl v puse, blee, jsem to musela zapít dobrým a teplým čajem :))

o volnou jsme chvilku řešili maturiťák, ale jenom tak legračně, o velkou přestávku jsme to řešili oficiálně :)

7. Angličtina - poslech z časopisu Bridge, byla jsem nějak po tom jídle unavená
8. Sociální komunikace - v pololetí se nám změnil profesor, místo Míšy máme Tošnyho (Tošny měl v 1. pololetí 3.A i 3.B, Míša jen nás, teď je to naopak) - říkám "Dáme mu šanci, pokud mě tuto první hodinu nezaujme, tak hrajeme karty" :D Standa se smál, Tošnyho metoda výuky je taková praktičtější jako že bychom měli méně mluvit a více pozorovat co se děje, což pro mě není problém :D docela mě překvapilo, že ho poslouchali a nedělali si co chtějí, chvíli bylo téma "Neberte si to osobně" - jestli to jde nebo ne a Maky že jo a on na ni "Ty krávo" a ona, chudák, mu to neodpostí :DD

Jsem v SONC s Emmou Watson

22. ledna 2012 v 18:32 | Papája


Jsem v SONC s Emmou Watson. :)
Prosím hlasujte :D

20. 1. 2012

20. ledna 2012 v 13:41 | Papája
1. Čeština - volala si postupně všechny ke konzultaci a ohodnocení odborného popisu (chybělo 9 lidí, protože byli většinou na dni otevřených dveří VŠ, takže jsme to stihli), já mám 1 a plný počet bodů (15), což mě dost překvapilo, jsem čekala tak 2-3, máme do příště napsat výklad :/ nevim, ky si na to najdu čas
2. Biologie - švája přišel o čtvrt hodiny později, naštěstí nezkoušel, dodělali jsme nemoce trávicí soustavy
3. Ekonomie - byl klid, akorát Jeffrey a Štěpán zlobili, ale to byla profesorka v klidu; test, na který jsem chyběla a chyběla jsem i na hodinu potom, co to někteří dopisovali, dopisovat nebudu; dělali jsme rodinný rozpočet nějaké rodiny Petrákových :D docela lehký
4. Matika - psali jsme, já mu to neodevzdala; když mu Petr* řekl, že to vysvětluje blbě a neví, kde pak má brát ty čáry, tak se prof. naštval, že je Petr* pomalý slabý žák a že to je jeho problém, Kája se Štěpánem a Kačkou se přidali, tak na Karolínu pak měl taky kecy, ale pak to dělal pomalu
5. tělocvik - hráli volejbal, a pak ringo; já necvičila, protože mi minulý týden trhali ty osmičky

oběd - italský guláš, těstoviny; docela dobrý; velká sranda s Tinou a Martinem Ž. :))

11. 1. 2012

11. ledna 2012 v 17:50 | Papája
Dnes jsem vstávala v 6.00 (normálně vstávám v 6.30). Jela jsem s tátou do Lovosic, kde mi skvělej zubař vytrhal dvě levé osmičky (nahoře i dole). Trvalo to tak půl hodiny, ten horní byl venku rychle, ale ještě se na začátku muselo čekat, až mi zabere anestezie (umrtvení injekcí), protože jsem to trošku cítila, tak mi dal injekci ještě jednu. "Jsem velká šikulka."
Musím uznat, že v říjnu, když mi trhali ty pravé osmičky, to bylo (po tom zákroku) asi horší. Mám to teď nateklé méně, a ani to tolik nebolí. Nechci to ale zakřiknout. :D Do neděle musím být doma, nic nedělat a v pondělí přijet na vyndání stehů.


Jinak jsem ve škole jako jediná přišla o test z chemie, takže jsem, jak řekla Kačka, mrtvá holka :D, asi budu zkoušená u tabule z těžkých příkladů, nebo v lepším případě budu psát variantu Bé. Držte mi příští středu pěsti.

Tři králové 6.1.2012

7. ledna 2012 v 13:15 | Papája
1. Čeština - klídek
2. Biologie - Švája měl výbornou náladu :D (samozřejmě pak jsou lepší známky, já měla většinou na jeho náladu smůlu :D) "Tak teď půjdeme zkoušet, pak se podíváme do střeva a budeme dělat hovínka. (škodolibý úsměv)"
Při zkoušení Jeffreyho (nebo Židleho) Švája hlasitě čichal, aby mu trochu pomohl "Cítím tu svíčkovou" a Bára "Dneska je rajská, pane profesore." Švája: "Sádlová, vy to vždycky musíte zkazit :D"

3. Ekonomie - naštěstí nikoho nezkoušela (akorát za trest Štěpána, protože si opisoval matiku i potom, co mu to zabavila) jak slibovala den předtím Honzovi, Bára si totiž ode mě na vánoční prázdniny půjčila sešit a já se neměla z čeho učit, dala mi ho až ráno. Všichni měli nažhavený Bluetooth, mně posílal Židla vyfocené správné řešení varianty A od prof. matiky, 3.A totiž hodinu před tím psala test a on opravoval Áčko

4. Matika - co to šlo, rozsedli jsme si do volných lavic, všichni na levou stranu (protože jsme měli výsledek varianty A), zadání dal první Honzovi a Kosťovi, já na ně "Kosťo, co máš za skupinu?" a on "A", takže to profesor otočil, ale nevšiml si, že si v tu chvíli všichni přesedli napravo :D, já měla mikinu na stole, seděla jsem normálně v 2. lavici u dveří akorát teda napravo, kde na mě vlastně neviděl :D a v mobilu jsem opsala 1 stranu, 2. strana mi na mém mobilu (W700i) nešla přiblížit, tak mi dal něco opsat Standa, co sedí přede mnou, Karle, prosím trojku!!!

5. tělocvik - hráli jsme volejbal - Jana, Werča, Páťa, Jeffrey, Židle a já, 2x jsme vyhráli a pak potřetí (do 15) prohráli, dalo nám to zabrat, i když v druhém družstvu nebyli moc zdatní volejbalisti (tím myslím ty, co ho skoro vůbec nehrajou jako Dvořky, Honza nebo Štěpán)

oběd - rajská s knedlíky, dobrá, dobrá :) snad chutnala i Švájovi :D :D

20. 12. 2011

21. prosince 2011 v 19:56 | Papája
1. Sociální komunikace - no docela nuda, teorie veřejného projevu, který si máme přes Vánoce přichystat, nesnáším projevy!!!
2. Biologie - zkoušel, což mě teda překvapilo, poslední hodina před Vánoci, skoro 10 lidí už bylo po třetí a Bára, chudák, teprve (konečně) podruhé, celý dny se to učí, a pak jí dal dvojku "Umíte to, ale je to zmatené." Taky mě to naštvalo poprvé, celé dny nad tím a pak jen trošilinku zazmatkuju a je hned dvojka, pak jsem se na to vykašlala a mám průměr 3,5 :(
3. Podruhé jsme přemisťovali lavice, u nás ve třídě totiž bylo divadlo "Prudilova válka", monodrama (hraje 1 herec), byla tam i 3.B, které nám za 40 Kč zajistil náš ZSVář a dřív i češtinář MVv :). Starší pan Miloslav Študent k nám přišel jako starý učitel - alkoholik, demagog, schizofrenik. Představení mělo ukázat šikanu - studenti x učitel, učitel x student, učitel x učitel. Kvůli němu se prý jako oběsil student Michal, kterého nepustil k maturitě. Studenti (jako my) jsme na něj jen koukali, psali dopisy, stěžovali si na vedení. "Kláro, Marku" co myslíte, že tímhle dopisem dokážete... Seděla jsem s Vaškem, protože jsme hráli o velkou přestávku zevl (karetní hra, něco jako prší), Verča si musela sednout jinam protože ji Vašek nechtěl pustit. :D No a mě a Vaška, oslovoval Kláro a Marku, vše si o svých studentech a žácích zapisoval, "V primě jsem byla malé obtloustlé děvče, s hnusným obličejem, které to bude mít v životě těžké. A teď se mi učitelé ve sborovně smějí, že jsem mám plochá hrudník." Jsem ráda, že si vybral mě, do koho se jako Kláry bude navážet. :D Tlemila jsem se, byla jsem snad rudá až za ušima. :D Skvělý zážitek. V klidu ho pozoruji a on najednou "Kláro, otoč ten svůj hnusný ksicht, nedá se na tebe koukat." :D jako kdyby to myslel vážně :D No to si musíte zažít.
4. Po skončení představení se nám představil, měli jsme se vyptávat na jeho život, herectví, dabing, divadlo,... A mně a Vaškovi se omluvil, že nás musel tak šikanovat a ponižovat. :D
když odešel, hráli jsme s klukama zase zevl a čekali, na 11.30, až budeme moct jít na oběd

oběd - svíčková pečeně, knedlík, brusinky, citron - docela dobrý :)

5. Ruština - dokoukávali jsme film Evžen Oněgin (v češtině)

zase zevl

8. Matematika - zpívali jsme koledy :) a další písničky ze žlutého zpěvníku
9. Němčina - dopřeložili jsme z učebnice úryvek z knihy, zpívali jsme "Stille Nacht, Heilige Nacht"

Nechce se mi nic psát ... 16.12.2011

16. prosince 2011 v 20:10 | Papája
Mně se fakt nechce nic psát ani přidávat. Můžu se vám třeba pochlubit s 4- ze zkoušení z biologie. Nebo s třemi autotesty na netu (z pěti), v kterých jsem uspěla (víc jak 85 %). Z těch testů mám opravdu radost. :))
Zítra budu po desáté hodině ranní zase jezdit. Večer pak půjdu na oslavu 18. narozenin spolužačky Páti do Éry.

Děkuju všem SB a dalším návštěvníkům blogu, že tu ještě pro mě jsou :)

10.12.2011

10. prosince 2011 v 13:40 | Papája
Ahojky lidi
dneska jsem vstávala za 10 minut 8. Šla jsem s mamkou do práce. Pracuje v obchodě, kde je kožešnictví (peněženky, pásky, šití na míru, knoflíky, ...) a koňské potřeby (jsou dvoje vchodové dveře).
V sobotu dělá od 9 do 12, a její šéf jí nabídl, aby vzala mě, abych dělala v jednom obchodě za 200,- za ty tři hodiny. Normálně tam chodí jeho dcera.
"Dobrý den" umí říct každý, ale říct jim z čeho jsou ty bačkory ne. :D Teď už teda vím, že jsou z ovčího rouna. Hodinu třeba nikdo, ale pak se tam nahrnou :D. Ale vydělala jsem si své první peníze. :D

Jinak příští týden píšeme 4 testy (Nj, ZSV, Dějepis, Čeština) a musím odevzdat 2 úvahy (MV, SVS), takže se budu muset škole hodně věnovat. :((

9. 12. 2011

9. prosince 2011 v 14:23 | Papája
dneska jsem šla opět do školy s bráchou, ale skoro hned na počátku cesty jsme narazila na jeho spolužáka Berta Pelikána, takže šel s námi a povídali jsme si o škole, prajznerka na primány prý hodila, že strkaj něco do zámku u výtvarky a u kabinetu (opět na někoho hodila něco, co neudělali)

1. Čeština - no dobrý, konečně jsme dobrali celou učebnici z 2. ročníku :D, takže příští pátek píšem test
2. Biologie - dneska jsem naštěstí nebyla zkoušená, děkuji ti Švájo, byl ale zase dneska hodnej, cvigy (1), Kája (1), Tina (2)
3. Ekonomie - písemně jsem naštěstí nebyla, takže pohoda, Werča měla prezentaci na DPH a DNP
4. Matika - nepsali jsme, nezkoušel (dneska se mi to krásně všechno vyhlo :))), ale zase byl naštvanej, že se neučíme a nepoužíváme mozek
5 Tělocvik - někteří kluci šli opět s náma :)), já byla v týmu s Janinkou, Jeffreym, Vaškem, Martinem Oš., Pavlem a Honzou J.; Vašek, když je u sítě a zvedne ruku, tak má asi 3 metry :D takže běhá podél sítě a šoupá to tam :D :D

oběd - halušky, od Jany jsem věděla, že nejsou moc dobrý, kyselé zelí, ... fakt nic moc; když jsem si šla sednout, vidím bráchu s kámošem Štěpánem, jak dojídají, tak bráchovi říkám, ať si jde přidat, že buchtičky s krémem si dám taky, on že ne :D, tak jsem teda jedla ty halušky, chvíli se mnou seděl Pavel, pak jsem odcházela a jdu opět kolem stolu, kde sedí brácha, šel si přidat, tak mi půlku nechal :)), sedla jsem si k nim, povídali jsme si chvilinku o škole :)) pohoda

5. 12. 2011

5. prosince 2011 v 18:19 | Papája
1. čeština - řekla nám známky z testu - mám 1 :D juchů, 22 bodů z 24, stejně to všem zachraňovala vyplněná cvičení v pracovním sešitě, který jsme při testu museli použít kvůli dvoum cvičením :D, přišli čerti, andělé a Mikuláš z Oktávy, zazpívali nám loučící se píseň s gymplem :) byli dobří, všichni jsme pak měli černý a červený obličej :D, ale letos se snad poprvé stalo, že zrcadla ze záchodů vraceli ještě ten den, někdy je ani nevrátili :D
2. ekonomie - kecali -> zkoušela, naštěstí jsem nebyla já písemně
3. angličtina - do ledna budeme spojeni s jednou skupinou, ředitel učitelce z 2. skupiny volal, aby nás známkovala, tak snad nasbíráme pěkné známky

oběd - řízky s bramborovu kaší, výborné, ale ty řízky mohly být větší nebo jich alespoň mohlo být víc, vůbec nemuseli dávat "čokoládového" Mikuláše (1,5 % čokolády)
hráli jsme prší a zevl :)) s mými kartami

5. němčina - dobrý, menší pokec o maturitách a o výběru další učebnice, píšeme test z 9. lekce příští pondělí
6. dějepis - nuda, nesnáším, budeme psát příští středu test (45 stran v učebnici) :PPP
7. chemie - Patík od Aničky dostal adventní kalendář, takže nezkoušel :), ale je už fakt starej, asi 3x zapomněl nebo nevěděl, co píše
8. ZSV - Aristotelés, dobrý, zkoušena byla Weronika Něm.... (1), Verča Bobeška si hoodně nahlas oddychla, není divu, že pak byla po ní :D (3), píšeme v pondělí test z prvních dvou období antické filosofie

a ještě jsem dostala 1 ze společenskovědního předmětu za to, jak jsme byli v Praze v knihovně za práci s odbornou literaturou :) takže nám jednu 1 z každého předmětu, kterého mám s prof. Vv (ZSV, SK, MV, SVS)

včera jsem byla v 8 ráno poprvé na jízdách, za autobusákem mi ukázal to, co jsem dělala v sobotu s tátou, a pak jsem jela přes Chloumek rovnou do Štětí, v Ješovicích mě pak vystřídal Adam Kasal, který nás odvezl na Mělník
Tohle jsem vyprávěla v neděli asi 3x a v pondělí ráno Werče a pak klukům: Asi na Chloumku jsem zastavila někde na křižovatce (prostě jsem nevěděla, jak dál, musela jsem odbočit doleva), za mnou začal troubit nějaký šílenec. Učitel jízd vedle mě: No tak klid (na něj, jako že je blbej). Když nás předjížděl, ukázal na něj prostředníček. To neměl dělat. Ten chlap před námi zastavil (přesně ten typ - plešatej, silnější), vystoupil, "vyrval" dveře u mého učitele, jako co si to dovoluje na něj ukazovat, když tu blbě zastavim, asi 2x napřáhnul, že ho zmlátí. Učitel jen: Vždyť ta holka se to učí. A on: a kde to máš napsaný, něco o autoškole? Odešel. Já jen měla ruce na volantu, pomalu oddychla. Pak jsme teda odjeli. Nedaleko jsem zastavila a učitel dal nahoru L jako autoškola :D. Trubka, to tam zapomněl dát. Pak se mi asi 3x během jízdy omlouval.
 
 

Reklama


Rubriky