filmy

Filmové tipy

21. července 2018 v 13:34 | Papája
Jsem líná vkládat zvlášť každé filmy, co jsem zhlédla a psát o nich dlouhé popisy jako obvykle s charakteristikami postav a jmény herců. No prostě, pokud vás nějaký film zaujme, podívejte se. :)


Dnes večer jsem zhlédla překrásný francouzský film Z Paříže do Paříže - Un sac de billes (2017) o židovské rodině holiče, která se během 2. světové války snaží uprchnout z Paříže a zachránit si život. Sledujeme cestu dvou mladších bratrů. Film mě opravdu nadchl a je pro celou rodinu. Dokonce je to natočeno podle skutečné události, některé scény byly točeny i v Praze a Žatci a zahráli si tam minimálně 4 čeští herci.

Včera jsem zhlédla film Room (2015). Na uloz.tu s českými titulkami. Je to o dívce, která je 7 let od svých 19 let uvězněná v jedné malé místnosti na zadním dvorku za domem, s kuchyní, ložnicí, koupelnou a obývacím pokojem v jednom, s jedním malým střešním okénkem. Smyslem jejího života je její 5letý synek Jack, který je jediný, kdo je oba může zachránit.

Předvčírem to byl film Wonder (2017). Na uloz.tu též jen s českými titulkami. Hlavního hrdinu hraje malý Jack z filmu Room, ale věřte že byste ho mohli poznat jen po hlase. Chlapec se narodí s mnoha vadami, podstoupí mnoho operací, které z něj udělají normálního člověka, až na to, že má hrozně zjizvenou tvář. Je to neobyčejný chlapec, velice šikovný, hodný a chytrý, ale nastává čas, kdy by mohl opustit domácí vyučování a vejít do reálného světa a začít normálně chodit do školy i s tím, že na něj všichni budou civět. Film se zaměřuje i na další postavy - jeho sestru, kamaráda, kamarádku jeho sestry...

Teď odbočím na chvilku k seriálu Malý Sheldon. Znáte Teorii velkého třesku? Já jo, i když jsem to nikdy nějak extra nesledovala. Zde je Sheldon ten geniální matematik a fyzik jako 9letý a je to dle mého názoru mnohem větší legrace, prostě ... je to roztomilejší. Jeho rodina a okolí jsou v perfektní složení, všichni se musí vypořádat s jeho podivnostmi. Otec obyčejný, matka krapet histerická, straší brácha hloupý, ségra Sheldonovo dvojče roztomilá a vtipná, babča senzační, učitelé zoufalí. Celá první série je v češtině na uloz.tu. Dabing je skvělý!

Já, Simon nebo Love, Simon (2018). Chodilo se na to do kin a já už to měla zhlédnuté v té nejlepší kvalitě. Koukala jsem na to i s dětmi v 6. (v čj) a 7. (s čj titulkami) třídě na konci roku. Středoškolák se trápí tím, že skrývá to, že je gay. Jiný gay ze školy napíše anonymní přiznání a tihle dva si začnou dopisovat. Ani jeden neví, kdy to mají světu odhalit, zamilují se do sebe, ale zároveň ani neznají své identity.

Den co den v originálu Every Day (2018) je film o osobě, která se každý den probudí v jiném těle stejného věku. Trailer jste určitě už viděli. Po probuzení vždy zjišťuje, kdo je a snaží se té osobě nenabourat jeho život. Jenže jednoho dne se zamiluje do holky...

Německý film Fakju pane učiteli 3 (2018) jsem viděla s českým dabingem s mizerným zvukem, ale je to pecka. Pokud jste viděli předešlé díly, tak určitě doporučuji. Zprvu jsem byla skeptická, když tam nehrála hlavní hrdinka z minulých dvou dílů, ale i tak jsem se fakt skvěle bavil. Kdo by pana Millera nemiloval, že? :D :)

Dej mi své jméno (2017) je film o velmi chytrém klukovi, který žije v Itálii se svou bohatou rodinou. Každé léto k nim jezdí na prázdniny jeden člověk, kterému poskytují jídlo, bydlení a kulturu. Tentokrát přijede krásný a velice sečtělý Brit. A z jejich přátelství začne vzkvétat něco mnohem silnějšího. Tento film bych určitě nedoporučovala dětem a těm, co vadí gayská tematika. :D Občas jsou scény zdlouhavé, důležitější než dialogy jsou emoce.

Já se z tebe zblázním, Susano původně You're Killing Me, Susana (2016) je o vztahu mladého mexického manželského páru. Čím si asi tak jejich vztah musí projít, aby zjistili, že k sobě patří či ne?

Sci-fi trilogie Labyrint (Útěk, Zkouška ohněm, Vražedná léčba), v originále Maze Runner, je pro ty, kterým se třeba líbily Hunger Games. Až na poslední díl to jsou už starší kousky - 2014, 2015 a 2018. Velice napínavé, strašidelné. :)

Marťan - The Martian (2015) je o šikovném kosmonautovi, který nešťastnou náhodou zůstane na Marsu. Přežije své zranění a teď musí bojovat o svůj život, aby přežil ze zásob do té doby, než pro něj někdo bude moct dorazit, pokud vůbec NASA přijde na to, že žije a budou moct spolu navázat spojení. Původně jsem na to nechtěla koukat, protože toho herce moc nemám ráda kvůli jedné roli v jeho dřívějším filmu, ale už je to ok. :D

Pokud jste milovníky světa Harryho Pottera, tak by vás mohl jistě zaujmout skoro až biografický příběh o jeho autorce s názvem Magická škola Příběh J. K. Rowlingové - Magic Beyond Words The JK Rowling Story (2011). Zjistíte, čím vším si spisovatelka musela projít, než přišel na trh Kámen mudrců.

Otcové a dcery - Fathers & Daughters (2015) je název knihy, která byla tím nejúspěšnějším co kdy hlavní hrdina filmu napsal po tom, co mu zemřela při autonehodě žena a musí se o svou rozkošnou dceru starat sám. Při autonehodě se mu zpustí rozstroušená skleróza, jejíž léčbu podstoupí, aby se o dceru (lupínek) mohl starat. Skoky v čase nás posouvají do budoucnosti, kde již dospělá dcerka nemůže najít lásku kvůli svému narušenému dětství.

Nekonečná láska - Endless Love (2014) je příběh o krásné dívce dokonalé studentce, jejíž rodinu stále trýzní smrt jejího staršího bratra. Po maturitě se ale zamiluje do milého a pohledného hocha, s nímž se život také nemazlil.

Půlnoční láska - Midnight Sun (2018) je o dívce, která od narození trpí poruchou - nesmí vylézt na sluneční světlo, jinak se jí naruší buňky a následné umře. Do opravdového života může jít jen v noci, kde ale potká svou životní lásku, kterou každý den od dětství pozoruje z okna.


A co už jsem viděla trochu déle...

Věčně mladá - The Age of Adaline (2015) je o ženě, která od jisté doby nestárne, je tu už pěknou desítku let, zažila kde koho, několik lásek, které musí opustit, svou práci, bydlení a identitu, jelikož, když někdo nestárne, musí si toho lidé všimnout.

Velký dar - Gifted (2017) je příběh o krasavci, který se po sebevraždě sestry stará o svou zázračnou neteř, matematického géni. Chce jí dát ten nejnormálnější život, ale jeho matka nechce vnuččino nadání promarnit.

Všechno nebo nic (2017) je česká komedie o dvou nejlepších kamarádkách pracujících v jejich knihkupectví, které ještě nenašli toho pravého chlapa.

The Circle (2017) s Emmou Watson, která vám ukáže, kam až mohou dojít sociální sítě a sdílení celého vašeho života.

Pokud máte rádi psi, ať jste jakéhokoliv věku, tak pro vás je rozhodně Psí poslání - A Dog's Purpose (2017). Příběh o duši jednoho psíka, který se několikrát zrodí a dostane se do životů mnoha páníčků. Rozkošný film pro celou rodinu.

Všechno, úplně všechno - Everything, Everything (2017) je film o dívce, která kvůli nemoci nesmí na denní světlo (stejně jako ve filmu Půlnoční láska zmíněném výše). Matka se o ní láskyplně stará. Jenže dívka se zamiluje do souseda, a už nechce jen přežívat, ale žít.

Terapie láskou (2012) jsem zhlédla jen proto, že tam hraje mladá Jennifer Lawrence z Hunger Games (které mimochodem doporučuju). Silver Linings Playbook je o psychicky narušeném chlapovi, kterého opustí žena, je na léčení a rodiče si s ním moc neví rady. Setká se s mladou dívkou, která trpí tou samou chorobou. Tenhle film mě moc nebavil, nebyl to můj šálek čaje a jako jediný tady z toho článku ho považuji za ztrátu času.

A po zvěřejnění tohoto článku jsem zhlédla ještě další film, na kterém byla moje mladší ségra se školou v kině, a bylo to jen pro otrlé. Česko-slovenský film Pírko (2015) vypráví příběh o krásné dívce z dětského domova na Slovensku, která ho ve svých 18 letech opouští. Má adresu své matky, ale nejprve jede za svým přítelem do Prahy, který nedávno také opustil tentýž dětský domov. Myslím, že dnes asi nebudu spát. :( Je to jen pro starší 15 let (ne-li 18).

The Boy

1. května 2017 v 18:08 | Papája
Originální název: The Boy
Rok výroby: 2016
Stát: USA
Žánr: Horor, thriller
Čas: 97 min

Greta (Lauren Cohan) opouští svou rodnou Kanadu kvůli tomu, že ji bývalý přítel stále obtěžuje. Schovává se v Anglii ve velkém domě starých manželů Heelshireových, kde získává post chůvy jejich syna Brahmse. Greta přijíždí do odlehlé vesnice, kde ji manželé velmi hezky přivítají a pak seznámí se synem. Jejich syn Brahms je ale pro Gretu velkým překvapením, je to totiž loutka, panenka v životní velikosti v chlapecké podobě. Zahradník Malcolm (Rupert Evans) Gretě vysvětluje, že před 20 lety manželům Heelshireovým uhořel syn a po této tragédii se záhadně objevila panenka, která vypadala stejně jako jejich syn. Rodiče a i další zasvěcení tedy hrají hru na to, že panenka Brahms je živý chlapec. Manželé odjíždí na dovolenou a Gretu se synem nechávají samotnou a už při loučení ji litují.

Myslela jsem, že se budu aspoň trochu víc bát. Jako horor slabší, ale příběh a téma se mi dost líbilo.

Zkažená mládež

16. listopadu 2016 v 17:44 | Papája
Původní název: Klass
Rok: 2007
Žánr: psychologické drama
Čas: 98 minut

Estonský film (v Čechách na festivalu pod názvem Třída) natočený podle skutečné události je asi ten nejlepší film o šikaně. Pokud jednou budu učit, tak to dětem pustím.
Hlavním hrdinou je Joosep [Josef] (Pärt Uusberg), kterého celá třída šikanuje. Jeden ze spolužáků Kaspar (Vallo Kirs) dojde v jednom momentu kvůli dívce Thee (Paula Solvak) k "osvícení" a dojde mu, že to, co Joosepovi všichni dělají, není správné a pokusí se ho chránit.
Film měl dokonce i 7dílné seriálové pokračování s názvem Třída - život poté o osudech všech zúčastněných. Na csfd, kde má film ohodnocení na 84 %, je nejvýše komentář od uživatele choze, který přesně vystihuje mé názory a dojmy z filmu, dovolím si citovat:

"MÁM JÍT DOVNITŘ NEBO VEN?" - "VEN." - "DÍKY." Nejlepší film o šikaně. Perfektní scénář, výborní herci. Fascinovala mě neschopnost učitelů rozeznat klasické příznaky šikany a bojovat s ní. Jako v momentě, kdy mi žák přijde do třídy bez bot a není schopen vysvětlit, proč je nemá, je vymalováno. A vyšetřovat to před celou třídou může jen totální blb. Jenže když většina učitelů přichází do třídy jen zasněně odpřednášet nebo znuděně oddrmolit to svoje... Při závěrečném masakru jsem se přistihl, že se bojím, aby hrdinům nikdo z těch hajzlů neutekl.

Zápisník jedné lásky

29. září 2016 v 20:48 | Papája
Původní název: The Notebook
Žánr: romantické drama
Rok: 2004
Čas: 123 minut

Starý muž (James Garner) v domově důchodců předčítá staré ženě s Alzheimerem (Gena Rowlands) z knihy příběh, podle něj jí to pomáhá s pamětí. Příběh je o lásce Allie (Rachel McAdams) a Noaha (Ryan Gosling), kteří se poznali v 17 letech během krásných letních prázdnin. Opravdu se milovali, ale jejich společenské postavení tomuto vztahu nepřálo - Allie byla z velice zámožné rodiny, pro kterou bylo nepředstavitelné, aby se vídala s chlapcem z chudinské čtvrti. Po násilném odloučení se jejich cesty na dlouhých 7 let rozcházejí. Noah jí posílá každý den jeden dopis po celý rok, Allie však díky matce ani jeden dopis nedostane. Život jde dál a opět se setkávají až poté, co Allie na zkoušce svatebních šatů spatří v novinách Noahovu fotografii s dostavěným domem, který vlastně stavěl i pro ni.

S láskou, Rosie

29. září 2016 v 20:17 | Papája
Původní název: Love, Rosie
Rok: 2014
Žánr: romantická komedie
Čas: 102 minut

Rosie (Lily Collins) a Alex (Sam Claflin) jsou nejlepší přátelé už od dětství. Nic víc než přátelství ale navenek mezi nimi není. Mají ale společné plány a jako ten následující po maturitě je společně se přestěhovat do USA za studiem. Vše by ale dopadlo jinak nebýt maturitního plesu. Alexe na něj pozve školní kráska Bethany (Suki Waterhouse) a Rosie pozve Greg (Christian Cooke). Noc plná "vášní" však zadělá na potomka a Rosie nechá Alexe, aniž by on cokoliv o Rosiině těhotenství s Gregem tušil, odletěl za studiem s tím, že miminko dá po narození k adopci a ihned za Alexem dorazí. V Rosie se ale probudí mateřské pudy a o miminko se rozhodne s pomocí rodiny postarat. Léta ubíhají a Rosie a Alex zůstávají i přes tak velkou vzdálenost nejlepšími přáteli. Probouzí se v nich skryté city ale náhody, situace a čas napříč tomu zavdávají na tom, že jim asi není souzeno, aby byli spolu.

Laputa

15. září 2016 v 11:33 | Papája
Žánr: Drama
Rok: 2015
Čas: 93 minut

Možná něčí život, ale jako film docela nuda.

Hlavní hrdinkou je Johanka (Tereza Voříšková), která vlastní kavárnu Laputa, která je ve skutečnosti hospoda, pajzl, kam každý večer zavítají její povedení kamarádíčkové. Johanka je na začátku kruté dospělosti, za výčepem má malý pokoj s postelí, stolem a umyvadlem. Její život se odehrává pouze v Laputě, chodí spát brzo ráno a když vstane, uklízí a každý den je to opět na novo, jen neděli má volnou. Její sestra (Marika Šoposká) ji štve, matka (Ivana Chýlková) na ni kašle, jen babička (Johanna Tesařová) je její oporou a soused od naproti (otec od rodiny, Luboš Veselý) pomocníkem s údržbou hospody. Je bezradná, její život je prázdný, hledá samu sebe. S některými stálými návštěvníky hospody (i Petr Stach) se vyspí, ale lásku k nikomu z nich nepociťuje. V podstatě má na výběr asi ze 4 nevyzrálých chlapů, ale toho s kterým by asi chtěla žít, je Felix (Jakub Gottwald), kterého vidí opět po mnoha letech, ale zjišťuje, že je ženatý. Být nevěrná je v pořádku, opodstatněná žárlivost jejího přítele (Pavel Gajdoš) samozřejmě ne, ale jí samotné vadí, když kluk (Igor Orozovič), s kterým se vyspala, pak spí s jinými. Prostě nejen Johanky život je prázdný a svobodný bez lásky a závazků, bez etiky a hodnot, bez snů, bez cílů - odraz dnešní generace.

foto by

Wilsonov

14. září 2016 v 15:57 | Papája
Rok: 2015
Čas: 115 minut
Podle knihy Michala Hvoreckého

Česká kriminální komedie z detektivní zápletkou z fikčního prostředí.

Na večer na odreagování dobrý, ale do kina bych na to rozhodně nešla. :D

Starobylé město Wilsonov neboli Wilsonstadt můžeme znát pod názvy Presburg, Pozsony či Bratislaw. Po světové válce si toto město nad Dunajem nárokovalo Československo, Maďarsko i Rakousko. Dočasný patronát přijal nad městem americký prezident Woodrow Wilson a město začalo usilovat o připojení k USA jako 49 federativní stát.
A na pozadí těchto politických událostí se odehrává příběh jednoho mladého policejního čekatele Kvida Eisnera (Viktor Dyk). Ve městě se objevuje sériový vrah, kterého Eisner spatří v podobě velkého děsivého ďáblova stvoření. Do města je povolán agent FBI Aaron Food (Jiří Macháček), prvotřídní řešitel vražd též s mystickým podtextem. Tým Food-Eisner společně s černým otrokem Bobbym (Hoji Fortuna) se teď snaží přijít na stopu záhadnému vrahovi, který si jako poslední oběť vybere krásnou Šajndele (Táňa Pauhofová), do které je Eisner zamilovaný.

foto z imdb.com

Než jsem tě poznala

13. září 2016 v 17:46 | Papája
Originální název: Me Before You
Žánr: romantické drama
Rok: 2016
Čas: 110 minut

Vše v našem životě má nějaký smysl. I když to může nějaký čas velmi bolet. Každá událost se musela stát, aby se mohlo uskutečnit něco dalšího.


V tomto příběhu se střetávají dvě dějové linie - slečna Lou Clark (Emilia Clarke) by nikdy nezačala pracovat pro matku Willa Traynora (Sam Claflin), kdyby se Willovi nestala osudná tragická nehoda, po které z velké části ochrnul. Will byl úspěšný a skvělý muž plný energie a lásky k životu a adrenalinu. Po osudném dni ztratil vše, přestal milovat život, pracovat, odehnal od sebe milující partnerku a už nikdy nemohl prožít další zážitky, které mu doposud obohacovaly život. Pohltil ho pesimismus a smutek. Jen trpí a přežívá, víc než kdo jiný. Lou je obyčejná dívka se zvláštním smyslem pro módu z chudší rodiny žijící stereotypní život. Má 7 let přítele Patricka (Matthew Lewis), který je zahleděn více do sebe. Oproti Willovi má Lou jen sny, které nerealizuje, jednak nemá odvahu, a jednak finance. V podstatě ona je živitelkou jejich rodiny - otec, matka, sestra i její syn, jsou závislí na výplatě sladké Lou, která je svá, milující a energická. A proto Willa musel potkat onen osudný střet, aby jeho matka mohla na výpomoc najmout dívku jako Lou, a tak jí nevědomky později umožnit opravdu žít.

fotka z imdb.com

Zázraky z nebe

6. září 2016 v 19:29 | Papája
Originální název: Miracles from Heaven
Rok: 2016
Žánr: biografické drama
Čas: 109 minut

Film podle skutečné události v Beamovic rodině. Jejich pravé tváře jsou představeny na konci filmu.

Zajímavý film, který se mi moc líbil. Občas něco trošku zdlouhavé, ale chytí za srdce. A když si představím čím si plno rodin, jako jsou oni, musí procházet...

Na jedné rozlehlé farmě žije pohodová maminka Christy (Jennifer Garner) se svým milovaným manželem Kevinem (Martin Henderson) a jejich třemi krásnými dcerami Abbie (Brighton Sharbino), Annabell (zkráceně Anna, Kylie Rogers) a Adelynn (Courtney Fansler). Jsou nábožensky založená rodina, všichni je mají rádi a až na to, že všechny ušetřené peníze dali za jejich novou farmu, jsou šťastní. Jenže jednoho dne jejich prostřední úžasná dcerka Anna onemocní. Má obrovské bolesti břicha a zvrací. Všichni jsou doma bezradní, doktoří přijdou vždy s něčím novým, banalitami, které příčinou ve skutečnosti nejsou. Objeví se jeden doktor, který opravdovou a děsivou příčinu najde. Beamovým dá kontakt na specialistu, skvělého Dr. Nurko (Eugenio Derbez), na druhé straně USA, jenže ti musí čekat až se na čekací listině dostanou na řadu. Ale Anna nemá moc času, maminka Christy vidí, že její dcerka umírá, rozhodne se tedy vzít osud do svých rukou a zkusit štěstí, protože v milujícího Boha, který jim pomůže, už nevěří.

foto z imdb.com

Babysitter's Black Book

6. září 2016 v 9:55 | Papája
Tento film jsem si stáhla, jelikož se v něm objevila písnička Give You What You Like od Avril Lavigne. Ukázky z filmu se objevily v jejím videoklipu, zaujaly mě, a proto jsem film chtěla vidět.

V překladu název znamená Černá kniha hlídačky.

Téma filmu se mi líbilo, zase něco, co není v televizi každý den. Film jsem si stáhla s titulky. Ale obecně je hodnocen tak na trojku.

Žánr: Drama
Rok: 2015
Čas: 88 minut

Film se odehrává na americké střední škole v době, kdy si pylní studenti podávají přihlášky na vysokou školu, řeší stipendia a připrávu na pohovor. Jednou takovou pilnu studentkou je Ashley (Spencer Locke), krásná blondýnka, která už ve svém věku podniká. Založila společnost, která zaměstnává mladé dívky, které mají na starost malé děti a ve svém volném čase se o ně starají - hlídají, když jsou rodiče v práci, učí se s nimi, hrají si s nimi, dělají s nimi úkoly. Rodiče si to často nemohou vynachválit, hlídačky se chovají přátelsky jak k dětem, tak k rodičům. A k otcům se nakonec začnou chovat víc jak přátelsky.
Rachel (Angeline Appel) totiž do projektu zařadí i služby typické pro prostitutky. S Janet (Lorynn/Lauren York) se jim tyto praktiky velice líbí, jednak milují sex, a jednak ty obrovské sumy peněz, které od otců z rodin dostávají. Ashley se sexuálně zaplete se svým svěřencem ještě před tím. Ten jí ale nedává peníze, ale má v plánu jí zajistit bezplatné studium na Pressmanově univorzitě, zaplacené ubytování, jídlo...

Mama

29. května 2015 v 14:40 | Papája
Žánr: horor
Rok: 2013
Čas: 100 minut
Režie: Andrés Muschietti

Jeffrey (Nikolaj Coster-Waldau) zavraždí svou ženu a při útěku před zákonem odjíždí se svými dvěma dcerkami tříletou Victorií (Morgan McGarry) a roční Lilly (Maya a Sierra Dawe). Na ledě mají nehodu a auto se zřítí do lesa. Všichni přežijí a pěšky se dostanou do jakési malé chatičky. Jeff zde přemýšlí, co se bude dít dál. Narozdíl od policie je jen Jeffreyho bratr Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) jediný, kdo svého bratra a jeho dcerky stále hledá.

Po 5 letech jsou jeho neteře nalezeny v chatce v docela zuboženém stavu, trochu za ty roky zdivočely. Dostávají se do ústavu, kde se o ně stará doktor Dreyfuss (Daniel Kash). Rychle prozpívají, Victoria (Megan Charpentier) se začleňuje do společnosti a řeč začíná skvěle ovládat, za to Lilly (Isabelle Nélisse) chodí převážně po čtyřech, je mrštná, hoví si v krabicích a listí a lidem není příliš přístupná. Velkým problémem je, že z chatky dívky
neodešly samy, ale vzaly si s sebou někoho dalšího. Nejspíš imaginárního přítele, kterému říkají "mama" - máma. Sestry se nakonec dostávají do péče strýce Lucase a jeho rockerské přítelkyně Annabel (Jessica Chastain), která na péči o děti není moc připravená, ale stejně se o ně musí postarat sama, jelikož se Lucas díky "mámě" dostane do nemocnice.

Film se mi moc líbil, děvčata své role zahrála moc dobře, a ani jsem si nevšimla že bratry Lucase a Jeffa hrál ten samý muž. :D Jsem docela ráda, že jsem film nesledovala v noci a to to není nějaký extra děsivý horor, ale asi takové strašidelnější mystery. :D Tak v polovině jsem přemýšlela, jak to sakra může skončit. A i v závěru jsem takový konec nečekala. Ale myslím si, že to nejspíš skončilo dobře. Jestli budete mít na to stejný názor, musíte zjistit zhlédnutím. Najdete to třeba na uloz.tu s českými titulkami (myslím, že dabing u hororů není dobrá volba).

Žena v černém I, II

20. dubna 2015 v 17:34 | Papája
V kině jsem viděla upoutávku na film Žena v černém 2: Anděl smrti (2014), na začátku traileru jsem ten film kvůli tématu chtěla vidět, na konci už jsem si tak jistá nebyla, jelikož byl opravdu strašidelný. Ale jelikož je známo, že nejděsivější z těchto mysteriózních filmů bývají právě trailery na ně, rozhodla jsem se film zhlédnout, i přestože jsem neviděla jedničku. Film jsem sledovala večer v pátek a nyní jsem dokoukala Ženu v černém (2012), tedy 1. díl.

Středem zájmu a místem dějiště je velký již dlouho opuštěný dům "na Úhořích mokřinách". Na malý ostrov, kde se dům nachází, se dostane pouze po cestě mezi mokřinami, které jsou při přílivu zaplaveny. V těchto mokřinách zemřel sedmiletý chlapec Nathaniel Drablow, jehož biologická matka Jennet Humfrye jeho smrt viděla a své sestře Alice, tedy adoptivní matce Nathaniela, ji dává za vinu. Jennet se oběsila ve svém pokoji a stala se z ní žena v černém. Pokud ji nějaký člověk uvidí - v domě, v lese, zahradách, mokřinách - nějaké dítě tragicky zemře.

V jedničce je hlavním hrdinou Arthur Kipps (Daniel Radcliffe), jemuž umřela žena při porodu syna. Čtyřletého Josepha na krátkou dobu vždy opouští, aby mohl vydělat peníze. Nyní odjíždí řešit papírování po smrti Alice Drablow do onoho domu, obyvatelé blízké vesnice jsou ale proti.

Ve dvojce je hlavní hrdinkou slečna Eve Parkins (Phoebe Fox), která za svým úsměvem skrývá citovou bolest. Kvůli válce odjíždí se starší kolegyní a svěřenými dětmi do onoho domu, kde mají být ochráněni před útočnými letadly. Svěřený chlapec Edward, který při bombardování Londýna ztratil oba rodiče, přirostl k srdci jak jí, tak samotné ženě v černém.

Útěk do divočiny

4. července 2014 v 9:23 | Papája
Originální název: Into The Wild
Rok: 2007
Čas: 148 min
Žánr: dobrodružné životopisné (podle skutečné události) drama

Hraje tam Kristen Stewart.

Můj názor (spoilery):
Příběh s kouzlem a kluk s charismatem, které rozdával na potkání. Opustil rodinu, protože chtěl žít sám v přírodě bez lži, pokrytectví, peněz a majetku. Všem, které na cestách potkal a strávil s nimi nějakou tu dobu, změnil nějakým způsobem život, otevřel nové možnosti. Jan teď čeká na to, až opět uvidí svého syna. Ron na to, až se mu Alex vrátí z Aljašky a bude ho moct adoptovat. Tracy na to, až jí Alex odepíše na její dopisy.

Občas jsem si říkala, jaké by to bylo zmizet někam do světa, samozřejmě na to nemám "koule", ale jaké by to bylo být bez závazků, rozhodovat se jen sama za sebe a ne podle toho, co by na to řekli naši, přátele, rodina, jestli bych byla taková, jako jsem teď, nebo byla třeba zlobivější a užívala si víc života. Chris to tak udělal, udělal za svým tehdejším životem, který neměl rád, tlustou čáru, oprostil se od svých závazků z tamtoho života, nezáleželo mu na tom, jestli o něj někdo nemá strach (popravdě řečeno, na konci, když umíral, mi bylo líto více jeho rodiny než jeho, přestože vím, jaká byla). Hrozně by mě ale zajímalo, proč v přírodě využíval věci "nepřírodní" například ten kouzelný autobus, když chtěl s přírodou splynout. A jak si představoval své budoucí bytí v ní. Utahování pásku přece nemohlo jít do nekonečna a v zimě by tam mohl zemřít (i vyhladověním) tak jako tak. Umřel ale tam, kde to měl rád, škoda těch velkých bolestí, a bylo milé, že aspoň tehdy si na svou rodinu vzpomněl.

Jackass: Děda Mizera

27. června 2014 v 10:38 | Papája
Čiperný stařík Irving, který nejde pro sprosťárnu daleko, veze svého malého vnuka Billyho za jeho otcem, protože chlapcova matka stráví pár let ve vězení kvůli drogám. Irvingovi právě zemřela žena a konečně je volný. Při dlouhé cestě za otcem Billyho dělají ty největší ptákoviny. Nejúžasnější na filmu je, že je natáčen skrytou kamerou, takže ve filmu hrají pouze 4 herci a zbytek jsou obyčejní Američané. Už jsem se zmínila, že 86letého staříka hraje Johnny Knoxville (42), kterého můžete znát třeba z Mistrů hazardu? Pokud Vám nevadí trochu sprostší a černý humor (já ho třeba nevyhledávám, ale v tomto filmu mi to nevadilo, musíte se nad tím povznést), komedie právě pro Vás. :D

Hrají: Johnny Knoxville (stařík), Jackson Nicoll (malý Billy), Spike Jonze (Billyho otec), Catherine Keener (Billyho matka, staříkova dcera)

Trainspotting

7. května 2014 v 14:05 | Papája
Žánr: Drama
Rok: 1996
Čas: 94 minut

Můj názor (spoilery):
Nikdy bych nechtěla prožít to, co kdokoli z filmu. Kvůli mé angličtině jsem z písní postřehla snad jen dvě, které znám a nezvykle mi přišla právě píseň Perfect Day od Lou Reeda, když se Renton předávkuje a putuje do nemocnice, té scéně to ale dávalo jakési kouzlo. Renton mi byl sympatický už od začátku, přestože bral to svinstvo, byla jsem ráda, že se (doufejme) dočkal šťastného konce a s nově nabytými penězi začal organizovat svůj rodinný život. Nevěřila jsem tomu, že když s drogami přestal a po získání nové práci si jen 2x šlehnul, si už nic dalšího nedal. Hrozně líto mi ale bylo Tommyho, šikovného kluka, který se k první dávce heroinu dostal po rozchodu se svou dívkou a zemřel první. Kdyby se nepřátelil právě s konzumenty drog, jistě by to s ním neskončilo takto. Myslím, že některé scény by mohly být dobrou prevencí, je to prostě hnus a "jen to vyzkoušet" je prostě obrovská hloupost!

Přelet nad kukaččím hnízdem

6. května 2014 v 10:01 | Papája
Originální název: One Flew Over the Cuckoo's Nest
Rok: 1975
Čas: 133 minut
Žánr: Drama

Můj názor (spoilery):
Název tohoto filmu jsem znala už dřív s dobrým ohlasem. Nyní jsem ho ale viděla poprvé a opravdu mě dostal. Nečekala jsem, že se celý příběh bude (kromě rybaření) odehrávat v blázinci, neokoukalo se mi to a bavila jsem se až do konce. Občas mě zarazilo, jak se můžu tak škodolibě smát. :D Herecké výkony totiž byly opravdu skvělé, důvěryhodné, kouzelné, občas jsem přemýšlela, jestli jsou někteří blázni herci či ne (ano, přišla jsem pozdě na hodinu). Ke slečně Zoufalé, která se mi zpočátku zdála velice klidná a vyrovnaná, se raději nebudu vyjadřovat (...). Film mě překvapil jak svou nekonečnou komičností, tak i závěrem, který byl pro mě dost šokující, a to doslova. Ve scéně, kde Náčelník říká Makovi, že ho vezme s sebou, jsem si opravdu myslela, že ho - jako silný muž - vezme do rukou a odnese pryč, a ono ne. Určitě se na tento podívám znovu. :)

Detachment

8. ledna 2014 v 10:42 | Papája
Český překlad názvu: Odloučení
Rok výroby: 2011
Žánr: psychologické drama
Čas: 97 min

Nyní v angličtině s českými titulky

Do školy nastupuje nový zastupující učitel Henry Barthes (Adrien Brody), který často střídá školy, aby nemohl navázat vztahy s kolegy ani studenty. Nese si totiž svým životem trpké a smutné vzpomínky z dětství. Cítí se sám a opuštěný, bojí se ale navazování vztahů, takže mu je tak lépe. Ve škole se stává učitelem nejoblíbenějším, ale to mu nijak nepomůže. Několikrát potká mladičkou prostitutku Ericu (Sami Gayle), které po menších peripetiích dá možnost bydlet u něj, aby se postavila na své nohy.

Rivalové

29. října 2013 v 17:50 | Papája
Minulou sobotu jsem byla v kině, drama pro celou rodinu. :D Néé. Chtěla bych mluvit jen o filmu.

Původní název: Rush
Rok výroby: 2013
Žánr: akční životopisné sportovní drama
Čas: 123 minut


Je to nový film USA-Německo-Velká Británie podle skutečné události o automobilových závodnících Angličanu Jamesu Huntovi a jeho novém rakouském konkurentovi Niki Laudovi. Takže nejvíc si smlsnou pánové nad zvukem formule. Na počátku dochází k jejich seznámení a jejich rivalita a boj o to, který z nich bude nejlepší, přetrvává až do konce.

Doporučuji nečíst si osudy těchto dvou pokud se hodláte na film podívat, je to pak mnohem napínavější. Jinak citlivky se slzám a emocím jistě neubrání. A to že to je skvěle natočený film mluví i jeho 3. místo na CSFD s 94 %.

Probudím se včera

11. září 2013 v 12:05 | Papája
Název: Probudím se včera
Rok výroby: 2012
Žánr: komedie, sci-fi
Čas: 120 minut

Film v češtině ke stažení zde

Česká komedie vypráví příběh o Petrovi (Filip Blažek, Jiří Mádl), učiteli gymnázia, který je ve svých 40 letech stále svobodný a žádná žena s ním nevydrží. Jeho pohodoví rodiče (Svatopluk Skopal, Ljuba Krbová) se sází, jak dlouho s kterou vydrží. Jedinou ženu, kterou kdy doopravdy miloval, byla Eliška (Eva Josefíková) ze střední školy, které o své lásce ale bohužel nikdy neřekl. O letní prázdniny po třídním srazu dostane Petr nabídku od kamaráda k cestování časem. Nemá co ztratit a tak se vrací do dne 1. června 1989 a snaží se změnit svůj osud.

Dost povedená komedie. Akorát mi do očí byly barevné kontaktní čočky Filipa Blažka, aby měl stejné oči jako Jiří Mádl, který hrál jeho mladého.

Láska a jiné průšvihy

10. září 2013 v 15:28 | Papája
Originální název: The Truth About Love
Žánr: romantická komedie
Rok výroby: 2005
Čas: 91 minut

Hlavní hrdinka Alice (Jennifer Love Hewitt) dostane valentýnku od tajného ctitele, kterým je její a jejího manžela nejlepší přítel Archie. Se svou sestrou řeší, zda by jí manžel skvělý právník Sam řekl, kdyby dostal valentýnku od někoho jiného. Alice s ním začne hrát hru - koupí si telefon, pošle mu valentýnku a čeká, zda své manželství bude Sam chránit či ne. Čeká ji ale pěkné překvapení.


Film bych asi doporučila starším 15 let. Je to taková britská romantika, jak ji znáte z Ameriky. Ale Jennifer Love Hewitt hrála skvěle. ;)

Teen Spirit

29. července 2013 v 19:27 | Papája
Český název: Duch puberťačky
Rok výroby: 2011
Čas: 82 minut
Žánr: komedie, fantazy

Další film, ve kterém si zahrála hvězda našich Pretty Little Liars Lindsey Shaw (Paige) a mimochodem i bývalý přítel Lucy Hale a to Chris Zylka, s které byla v roce 2012.

Hl. hrdinkou je namyšlená a populární Amber Pollock (Cassie Scerbo), která se má stát královnou plesu střední školy. Při předávání korunky ale nešťastnou náhodou zemře. Po smrti se stává duchem a zjišťuje, že vše, co během života měla, byla jen krutá přetvářka. Aby se nedostala do pekla, musí pomoci nejvíce neznámé osobě školy stát se královnou plesu. Tou dotyčnou dívkou, které má pomoci je Lisa Summers (Lindsey Shaw), která svůj volný čas věnuje tvorbě prasátkových filmů s kamarády a přes 5 let je zamilovaná do Nicka (Chris Zylka), úžasného fotbalisty. Udělat z Lisy krásku není pro Amber nějak těžké, horší je, když se z Lisy stává ta namyšlená a slávychtivá holka.

Orphan

28. července 2013 v 22:17 | Papája
Český název: Sirotek
Rok výroby: 2009
Čas: 123 minut
Žánr: Thriller, Mystery, Horor

Hned začátek mě vyděsil, i když tolik nesouvisel s pozdější zápletkou. Nikdy si nebudu chtít adpotovat dítě! (doufám)

Kate Colemanová (Vera Farmiga) má dvě děti - syna Daniela (Jimmy Bennett) a neslyšící dceru Max (Aryana Engineer). Těsně před porodem přijde o svou nenarozenou dceru Jessicu, její smrt těžce nese a má problémy s pitím, ale pro ni oporou jsou její děti a manžel John (Peter Sarsgaard). Rozhodnou se adoptovat starší dítě, v dětském domově se jim zalíbí výtvarně talentovaná Esther (Isabelle Fuhrman). Nicméně netuší, že jim její příchod do rodiny ovlivní život jinak, než čekali.

Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko

28. července 2013 v 10:25 | Papája
Originální název: Extremely Loud & Incredibly Close
Rok výroby: 2011
Čas: 129 minut
Žánr: Dobrodružné mysteriózní drama


Ani ne v polovině jsem si tričko smáčela slzami. Konec byl pro můj kapesník takřka neúnosný. Dobrá, trochu přeháním, ale jistě bych své emoce nechala vypustit, kdybych na tu konkrétní část tohoto filmu koukala sama.

Hlavním hrdinou je malý velice chytrý a bystrý chlapec Oskar Schell (Thomas Horn), který se bojí všeho nebezpečného, hlasitého, rychlého, nadměrně vysoké, cizích lidí, ... Jeho otec Thomas (Tom Hanks) se ho proto snaží díky dobrodružným průzkumům začlenit do tohoto rušného světa. S maminkou Lindou (Sandra Bullock) tak tvoří skvělou rodinu. Jenže 11. září jeho táta zahyne v mrakodrapu a oba se s jeho smrtí musí vypořádat. Chlapec se s ním snaží udržet v kontaktu díky klíči, který nalezne v modré váze. Klíč je v obálce s označením "Black" a tak se rozhodne hledat nějakou osobu s příjmením Black a chce najít zámek, do kterého by klíč pasoval.

Love Me

26. července 2013 v 12:21 | Papája
Český překlad: Miluj mě
Rok výroby: 2012
Čas: 100 minut
Žánr: detektivní drama, thrillerK tomuto filmu jsem se dostala přes hl. hrdinku, která hraje také v Pretty Little Liars a to Emilynu holku Paige. Docela se mi líbil, filmovým kritikům nedoporučuji - na čsfd má pouze 53 % a nehezkou kritiku.

Sylvia Potterová (Lindsey Shaw) je studentka střední školy. Má super přátelé Dayln (Kaithlyn Leeb), Harryho (Jean-Luc Bilodeau) a Katie (Mikaela Cochrane), s kterými tráví svůj volný čas až do té doby, kdy se zamiluje do Lucase (Jamie Johnston), jehož bývalá holka se přes 3 měsíce pohřešuje. Lucas je hlavním podezřelým a teď Sylvia neví, zda má věřit jemu nebo svým přátelům.

Sorority Wars

29. srpna 2012 v 12:21 | Papája
Český překlad: Dívčí války
Rok výroby: 2009
Čas: 95 minut
Žánr: komedie, drama


Katie Parker (Lucy Hale) a její nejlepší kamarádka už od dětství Sara Snow (Phoebe Strole) se chystají na univerzitu. Zdejším pravidlem je, že si vyberou spolek, v kterém budou po celou dobu studia. Katie je slavné dědictví, o které se zajímají všechny spolky a to především spolek Delta, jehož hlavní součástí byla i maminka Katie, Lutie (Courtney Thorne-Smith, kterou jistě znáte s Melrose Place). Gwen (Amanda Schull) je hlavou Delty, stejně jako bývala její matka Summer (Faith Ford), a snaží se Katie a i její kamarádku do jejího spolku dostat. Jenže na uvítacím večírku se Katie nelíbí chování dívek s Delty, neoprávněné nabírání nových členů a začne opravdové drama. Na jedné straně šikanovaná čestná Katie a na druhé straně spolek Delta v čele s váženou Gwen, její bývalou kamarádkou-zrádkyní a Katiinou rozhněvanou mamkou.


Můj názor:
Tento film mi připomněl movie Královna ročníku s Amandou Bynes, myslím, že to hrála ona. Bylo to taky o tom, jak měla nastoupit do spolku, kam chodila i její maminka, ale spolek již byl zkažený, plný nafoukaných fiflen. Tak se nastěhovala k několika šprtům-chlapcům. Vždy si stála za svou spravedlností. Nevíte, jak se ten film jmenoval?
U Dívčích válek jsem věděla, jak to skončí, záživné to též moc nebylo. Ale musím se přiznat, že u jedné scény mi tekly slzy, takže to taky zas tak špatné nebylo. Musím zdůraznit herecký a pěvecký talent Lucy Hale. :)

Sundays at Tiffany's

31. prosince 2011 v 17:23 | Papája
Český překlad: Neděle u Tiffanyho
Rok výroby: 2010
Čas: 88 minut
Žánr: romantický


Jane Claremont měla od svých 5 let imaginárního přítele Michaela. Trávila s ním všechen čas a její matce se to nelíbilo. Terapeutka jí ale vysvětlila, že když Jane imaginárního přítele má, tak je šťastná, zanedlouho Michael odejde a Jane se vrátí do reálného světa. Tento okamžik opravdu nastal, přesně v čas Janina narození, na její 10. narozeniny o Štědrém dnu v klenotnictví, kde se poprvé potkali.

O 20 let později je z Jane (Alyssa Milano) moc nádherná žena, je zasnoubená se slavným hercem Hughem (Ivan Sergei) a zdá se, že je opravdu šťastná. Z ničeho nic se tu opět objeví Michael (Eric Winter), teď už ale není imaginární. Jane je zpočátku v rozpacích a nevěří mu, ale když jí poví, o všem co spolu jako malí zažili, pustí ho zpátky do svého života. Pomůže jí vybrat svatební květiny, dort i svatební šaty, protože ví přesně, co se Jane líbí. A Jane pomalu zjišťuje, co a kdo jí dělá šťastnou.

V hlavní roli můžete vidět Alyssu Milano, která je zasnoubená s Ivanem Sergeiem, který si v seriálu Čarodějky (1998 - 2006) zahrál jejího švagra.

Vřískot 4

17. listopadu 2011 v 13:14 | Papája
Scream 4, 2011, horor

Čtvrté pokračování Sidney Prescottové (Neve Campbell), která se vrací do rodného Woodsboro na autogramiádu své hororové knihy. Opět potkává své přátele, Deweya (David Arquette) a Gale (Courteney Cox Arquette) Rileyovi, a bydlí u své tety Kate Roberts (Mary McDonnell) a sestřenky Jill (Emma Roberts), která je studentkou místní střední školy.
Je výročí woodsborského masakru, který tehdy přežila jen výše zmiňovaná Sidney, a děsivá maska na sebe nenechá dlouho čekat.


Ve filmu si dále zahráli např. Hayden Panettiere, Marielle Jaffe, Erik Knudsen, Rory Culkin, Niko Tortorella, Adam Brody, Lucy Hale, Kristen Bell, Anna Paquin, ...

A Cinderella Story: Once Upon A Song

27. září 2011 v 15:26 | Papája
Rok výroby: 2011
Čas: 85 minut
Žánr: rodinná romantická hudební komedie


Katie Gibbs (Lucy Hale) žije v malém přídomku u vily, která patří její nevlastní matce Gail Van Ravensway (Misse Pyle). Ta má dvě děti - blonďatou namyšlenou Bev (Megan Park) a hrozně zlobivého Victora (Matthew Lintz). Otec Katie se s Gail oženil a zanedlouho zemřel. Katie se teď stará o celou jejich domácnost - uklízí, vaří, pere, hlídá Victora,... Přitom ale stíhá pracovat na svém úžasném hlase.

Za Gail přijíždí slavný Guy Morgan (Dikran Tulaine) a jeho talentovaný a pohledný syn Luke (Freddie Stroma). Plánují velkou show s místními hudebními talenty, které se pokusí najít Luke v jejich škole. Gailina dcera Bev talent na zpěv nemá, ale od čeho přece mají skvělou Katie, kterou mají v hrsti?

Prokletí domu slunečnic 2

26. srpna 2011 v 20:17 | Papája
Originální název: Messengers 2: The Scarecrow
Rok výroby: 2009
Čas: 94 minut
Žánr: Horor

Hlavním hrdinou je John Rollins (Norman Reedus), který žije se svojí rodinou v době u pole, kde pěstuje kukuřici. Jeho manželství s Mary (Heather Stephens) není moc skvělé, ale milují se a snaží se ho oba zachránit.

Peněz mají málo, ale všechno závisí na kukuřici. Velké vedro kukuřici neprospívá, vrány útočí na zrna a vypadá to, že sklizeň bude dost špatná. John najde za schovanými dveřmi pytel s obrovským ošklivým strašákem. Jeho malý syn Michael (Laurence Belcher) ho ale žádá, aby se toho strašidelného strašáka zbavil. John slibuje, ale po přesvědčení nového souseda Jude Weatherbyho (Richard Riehle) se ho rozhodne dát do prostřed pole. Syn Michael i dcera Lindsey (Claire Holt) jsou proto na tátu dost naštvaní. Od té doby, co strašák zaujme své místo, se začnou dít věci, i dost zlé věci, které prospívají pouze Johnovi. Začíná v kukuřici slyšet dětský smích a vídá ducha malé holčičky. Postupně si začíná myslet, že za to může právě ten děsivý strašák. A snaží se ho zničit. To ale neměl dělat!

Občanský průkaz

23. srpna 2011 v 14:01 | Papája
Originální název: Občanský průkaz
Rok výroby: 2010
Čas: 137 minut
Žánr: tragikomedie
Oficiální stránky: ct.cz/obcanskyprukaz

Natočeno na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha režisérem Ondřejem Trojanem. Neokoukané tváře mladých herců filmu snad přidaly i na kvalitě.

Film vypráví životy čtyř mladých kluků v době čtyř let a to, co jim dokázal způsobit tehdejší režim. Na začátku získávají občanský průkaz v roce 1974 a nakonci musí na vojnu.

Petr Hájek zvaný Žába (Libor Kovář) žije se svými rodiči (Anna Geislerová a Martin Myšička) a mladším super bráchou Matesem. S tátou se moc nemusí, protože vlezl do strany.

Václav Jehlička zvaný Popelka (Matouš Vrba) žije s tátou (Marek Taclík) a bráchou. Táta "drtička žeber" je popelářem, protože ho komouši vyhodili z práce a je nasranej na celej svět. Brácha se chystá na vojnu.

Aleš Kovanda (Jakub Šárka) je úžasnej básník a nosí po kapsách notýsky s rozepsanými básnickými sbírkami. Žije s matkou a otčímem, s vysokým komunistickým papalášem.

Dimitrij Kubíček zvaný Míťa (Jan Vlček) je hotový génius. Je velmi chytrý, doma se vůbec neučí a má dokonalý hudební talent po rodičích, operních pěvcích, kteří emigrovali. Žije se svojí babičkou z Ruska.

Zkus mě rozesmát

19. srpna 2011 v 18:44 | Papája
Originální název: Just Go With It
Rok výroby: 2011
Čas: 117 minut
Žánr: romantická komedie

Danny Maccabee (Adam Sandler) měl ošklivý velký nos. Měl se ženit. Večer před svatbou se ale dozvěděl, že ho snoubenka podvádí a bere si ho pouze pro peníze. Rozešel se s ní a šel zapít smutek do baru. Měl snubní prsten na prstě a všimla si ho jedna dívka. Od té doby mu prsten přihání dívky do postele.

Stane se z něj plastický chirurg a nechá si opravit nos. Na jedné párty si mladík rozbije koleno, a tak mu Danny pomáhá, při tom si schovává prsten do kapsy. Narazí na dvacetitříletou učitelku Palmer (Brooklyn Decker), krásnou chytrou mladou blondýnku. Po společně strávené noci na pláži mu ale v kapse najde prsten a odchází. On s ní chce ale zůstat. Nedokáže jí říct pravdu, a řekne, že už před časem podal žádost o rozvod s ženou Devlin. Háček je v tom, že Palmer se s ní chce setkat.

Dannymu pomůže jeho kamarádka a zároveň asistentka v práci Katherine (Jennifer Aniston). Nešťastnou náhodou ale Palmer zjistí, že má děti a chce je taky poznat. Takže Danny najme Katherininy děti Maggie (Bailee Madison) a Michaela (Griffin Gluck), aby jim na jedno odpoledne mohl zahrát tátu, kterého ve skutečnosti postrádají. Jedním odpolednem to ale nekončí. Kvůli Michaelovi jedou všichni na Hawai zaplavat si s delfíny a to dokonce s údajným Katherininým milencem.

Smrt a život Charlieho St. Clouda

17. srpna 2011 v 15:59 | Papája
Chcete si pobrečet? Doporučuji film, který jsem probrečela snad celý.

Charlie St. Cloud (Zac Efron) je veselý kluk a skvělý sportovec. Ke sportu vede i svého jedenáctiletého bratra Sama, s kterým jezdí na lodi. Dostává i stipendium na Standford. Začínají prázdniny a Charlie s bráškou se dohodnou, že každý den spolu budou trénovat při výstřelu při západu slunce baseball. Jenže jednoho dne, kdy máma odchází do práce do nemocnice, aby vidělala peníze navíc, mají Charlie a Sam autonehodu.

Druhou šanci dostane pouze Charlie. Dohodu, kterou smluvil s bráchou, chce dodržet za jakoukoli cenu. Pracuje na hřbitově a mrtvé i vidí. Jenže do života se mu vrátí jeho známá ze střední školy.

Christmas Cupid

22. července 2011 v 10:27 | Papája

• Originální název: Christmas Cupid
• Rok výroby: 2010
• Délka: 85 minut

Hlavní postavou je krásná, atraktivní a sebevědomá Sloane Spencer (Christina Milian). Má úžasnou práci a brzy jí čeká povýšení. Nyní má na starost mladou herečku Caitlin Quinn (Ashley Benson). Nesmí dovolit, aby udělala nějaký skandál do vánoční premiéry filmu Snow Angel, která je za 3 dny. Jenže opilá Caitlin se na večírku udusí olivou a umírá. Ale Sloane jí pořád vidí jako ducha.

Duch Caitlin má za úkol (podobně jako ve filmu Jen přes její mrtvolu Eva Longoria, kdy musela někomu pomoci a až pak přejít na druhou stranu) přesvědčit Sloane, aby změnila svůj způsob života, jinak těžce zaplatí.
Stejně jako v Dickensově Christmas Carol (Vánoční koleda) ji v noci s úderem půlnoci navštíví 3 duchové - duch minulých Vánoc, duch současných Vánoc a duch budoucích Vánoc. Tentokrát jsou v podobě jejích bývalých partnerů. Během těchto třech dnů a třech nocí si musí Sloane rozmyslet, jestli svůj život změní nebo ne.

Šéfe, jsem v tom

13. července 2011 v 12:53 | Papája
V pondělí na Nově dávali film Šéfe, jsem v tom. Film je fakt super komedie.


• Originální název: Labor Pains
• Rok výroby: 2009
• Délka: 89 minut

Mladá dívka Thea Clayhill (Lindsay Lohan) pracuje v jednom malém vydavatelství, dělá sekretářku vydavateli Jerrymu Steinwaldovi (Chris Parnell). Ten miluje pouze svého psa, o zajímavé knihy se vůbec nezajímá a podporuje pouze svého kamaráda. Thea dělá nejhorší práce, jaké sekretářka může dělat jako "utírání zadku šéfova psa". Jednoho dne, ale pes "onemocní" po tom, co sežere mýdlo a šéf chce Theu vyhodit. Ta ale práci ztratit nemůže - rodiče jí umřeli a stará se o mladší sestru Emmu (Bridgit Mendler) na střední škole. V zoufalství ze sebe dostane, že je těhotná, tak ji totiž nemohou vyhodit. Doufá, že to časem vyšumí, ale příchod dítěte je veliká věc.
Její kamarádka a spolupracovnice Lisa (Cheryl Hines) tomu chce dát hloubku a z figuríny z obchodu pro nadcházející maminky veme molitanovou výplň a řekne, že je Thea s otcem dítěte Milesem (Aaron Yoo) i zasnoubena. Šéf odchází se svým pejsánkem na léčení a velení předává Nickovi (Luke Kirby). Nick je velmi hodný a chce dát šanci jedné úžasné knize o těhotenství. Thee věří a udělá z ní redaktorku. Ta si vede velmi dobře a do roli "budoucí maminky" se rychle dostane. Ale co dítě?

Lindsay Lohan odvedla opět parádní výkon. Kdo neviděl, určitě zkoukněte.

Vřískot 3

13. května 2011 v 16:41 | Papája
Scream 3, 2000, horor

Sidney (Neve Campbell) žije v horách v zabezpečeném domě se svým psem a pracuje na lince důvěry pod jménem Lori. Nedocháže se ale zbavit hlasu své zesnulé matky, o které fakticky nevěděla vůbec nic. Minulost je ta tam, ale stále pronásleduje její život.
Natáčí se nové pokračování filmu "Ostří" - tentokrát již ne podle skutečnosti, ale podle fantazie scénáristy, které využije vrah a podle připravovaného filmu začne zabíjet. Sidney se bude muset obětovat, aby zachránila své jediné zbylé přátele Deweyho (David Arquette) a Gale (Courteney Cox Arquette).

Vřískot 2

12. května 2011 v 19:15 | Papája
Scream 2, 1997, horor

Po příchodu filmu "Ostří" od reportérky Gale Weathersové (Courteney Cox) do kin, který je o událostech, které se staly v malém kalifornském městečku Woodboro, se někdo snaží napodobit vraha. Nejenže si vybírá oběti podle jména, které byly zabity před dvěma lety, ale chce dokončit to, co minulý vrah započal.
Sidney Prescott (Neve Campbell) je se svým kamarádem Randy Meeksem (Jamie Kennedy) již na univerzitě a vypadá to, že klidný školní rok skončil.

Vřískot

12. května 2011 v 15:53 | Papája
Scream, 1996, horor

Děsivé vraždy bílé ječící masky. Začne to dvěma studenty a končí na večírku. Hlavní hrdinkou je Sidney (Neve Campbell), které přesně před rokem zavraždili matku. Sama je napadena, před vraždou unikne, ale zdá se, že nikde není v bezpečí.
Scény jak z hororu se totiž stávají skutečností. ...

Z vedlejších rolí můžete znát např. Courteney Cox z Přátel coby nebojácnou reportérku nebo Davida Arquette jako strážníka Deweyho, Drew Barrymore coby první oběť či Rose McGowan známou z Čarodějek v roli kamarádky Sidney.

Černá labuť

1. května 2011 v 20:22 | Papája
Film jsem teď dokoukala, ale omlouvám se, dnes jsem to nedokázala napsat sama.

V psychologickém thrilleru Černá labuť, zasazeném do prostředí newyorské baletní scény, zavádí vizionářský režisér Darren Aronofsky diváky na fascinující a mrazivou cestu do nitra mladé baleríny, která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou. Snímek sleduje příběh Niny Sayersové (Natalie Portman), baleríny newyorského baletu, jejíž život je, podobně jako život všech v této profesi, plně pohlcen tancem.

Záměna

17. dubna 2011 v 10:17 | Papája
• Originální název: The Swith
• Rok výroby: 2010
• Délka: 101 minut

Hlavními hrdiny jsou dva velmi dobří přátelé Kassie Larson (Jennifer Aniston) a Wally Mars (Jason Bateman). Kassie nemá štěstní na chlapy, ale už přišel čas, kdyby si přála dítě. Její kamarádka Debbie uspořádá "oplodňovací párty", kdy Kassie otěhotní pomocí odebraných vzorků od "semínkáře" Rolanda (Patrick Wilson), který potřebuje peníze pro svou ženou. Wally je hrozně opilý a díky nešťastné náhodě se stane něco, na co si vůbec nevzpomíná. Kassie otěhotní a odstěhuje se za svými rodiči.
Za 7 let se Kassie vrací zpět do New Yorku se svým synkem Sebastianem (Thomas Robinson) a chce ho představit strýčku Wallymu. Wally pomáhá Kassie s hlídáním a se Sebastienem se skamarádí. Nakonec si vzpomene, co provedl tehdy při "oplodňovací párty".

zde zdarma ke stažení v češtině

↑ Kassie a Willy

Určitě, možná

2. srpna 2009 v 8:10 | Papája
Malá Maya (Abigail Breslin) se ve škole začne učit o sexuální výchově. Ve škole je kvůli tomu velký poprask, protože jsou na to ještě moc malí. Ona to ale chápe, a na její přání jí táta Will Hayes (Ryan Reynolds) začne vyprávět o jeho láskách. Zamněnil jména, aby Maya nepoznala, která je její máma a má to uhádnout. Tak Maya doufá, že by si táta při vyprávění příběhu a vzpomínání mohl uvědomit, jak mámu miluje a nemuseli by se, jak plánují, rozvést.
Přiběh se začíná odehrávat v roce 1992, kdy chodí s Emily (Elizabeth Banks), Will se kvůli práci stěhuje do New Yorku za propagací Billa Clintona, a tak si s Emily jen telefonuje. V práci se seznámí s April (Isla Fisher), která dělá u kopírky. Stanou se velkými přáteli. Poslední je Summer (Rachel Weisz), studentka a novinářka. Během dalších let tyto tři dívky vždy přicházejí a odcházejí. Která je ale pro Willa ta pravá? Will během celého příběhu koupí 3x zásnubní prsten, ale mimo obraz ho dostane jenom jedna, Mayna máma. Která to bude?

zde v češtině ke stažení
 
 

Reklama