hry

Hry do hodin angličtiny

1. května 2017 v 20:10 | Papája
Chodíte do školy a učí te se angličtinu?
Zkuste si ve třídě či doma zahrát pár her.
Uč se a procvičuj angličtinu hravou formou.

eslgamesplus.com


Škoda, že mě s tím děti neseznámiy dřív,
určitě bych to v hodinách aplikovala častěji. ;)

Osadníci z Katanu

8. června 2014 v 14:33 | Papája
Znáte deskovou hru Osadníci z Katanu?
Jo? Ne? Vůbec nezáleží.

Na internetu si ji můžete zahrát úplně zdarma, samozřejmě z toho není takový zážitek jako při osobním setkání soupeřů, ale zabavíte se. :) A dokonce si zde lépe prohloubíte pravidla.


Zahrajte si i se mnou ;) jsem tam jako datlíček

Pravidla:
Na začátku si každý hráč postaví do mezer mezi poli na rohy 2 vesnice a od každé jednu cestu.

Házíte kostkami, číslo, které padne se nachází na některém z políček, na kterýcj se nachází jedna ze surovin (teda kromě pouště). Surovin je 5 - dřevo, hlína, ovce, obilí a kámen. Ze surovin stavíte vesnice a města, abyste získali body (10 jich je potřeba k výhře). Abyste postavili vesnici (každý za 1 bod), potřebujete dvě cesty od původní vesnice. Město (každé za 2 body) pak stavíte na jednu již postavenou vesnici.
Cesta - dřevo, hlína
Vesnice - dřevo, hlína, ovce, obilí
Město - 2 obilí, 3 kameny
Akční karta - ovce, obilí, kámen (za ní můžete získat výhody jako 2 cesty zdarma, sebrání nějaké suroviny protihráčům, body navíc, zisk 2 surovin jaké chcete, rytíři)

Podle hodu kostek za vesnici hráč dostane 1 surovinu, podle pole u kterého se nachází, a za město 2 suroviny.

Za 4 stejné suroviny si z banku můžete vzít jakou potřebujete, pokud máte alespoň vesnici v pířstavu 3:1, můžete si vzít libovolnou surovinu za 3 stejné. Pokud jste v přístavu 2:1 můžete za vyměnit 2 suroviny vyobrazené u přístavu za jakou chcete. V deskové hře si mohou hráči navzájem suroviny vyměňovat, ale pouze pokud jsou na tahu a právě hodili.

Ve hře se nacházejí zloději (1 figurka), která se na začátku hry nachází na neutrálním poli s pouští. Pokud padne hozením kostkami sedmička, rytíř se šoupe na jiné pole (např. na pole s dřevem s číslem 6 - pokud v dalším kole padne 6, hráč jehož vesnice či město se nachází na tomto poli, si surovinu nebere - ukradli mu ji zloději). Pokud má při hodu padne 7 a má někdo více jak 7 karet, polovinu z nich musí vrátit do banku. Ten komu padla 7, šoupe se zlodějem a podle toho, kam ho přesune si může vytáhnout 1 surovinu od protihráče (pokud na tom poli má právě on vesnici nebo město).

Za 5 (v deskové hře nepřerušených) cest získáváte 2 body navíc.
Za 3 použité rytíře (které získáte jen koupí akčních karet) záskáváte 2 body navíc.
U obojího s tím, že pokud někdo postaví delší cestu nebo použije více rytířů (šoupou se zloději) vám ty 2 body sebere a přivlastní si je.

Vesnice a města nesmí sousedit vedle sebe! Tudíž nemůže je spojit pouze 1 cesta, i když to spojovat nepotřebujete nebo nechcete. Vesnice - cesta - cesta - vesnice.

V online hře můžete použít pouze 1 akční kartu během kola a ne v tom, v kterém jste si ji koupili.

Agados Trailers

4. října 2013 v 14:44 | Papája
Chtěla bych se s vámi podělit o jednu dost dobrou flashovou online hru. Můžete hádat, kdo mě k ní přivedl. :D Hra má celkem 8 kol a vaším úkolem je zajet autem s vozíkem či vlekem do určeného parkovacího místa, aniž byste nabourali či překročili časový limit.

HRAJTE


Poradím vám fígl, pokud si ten čas hlídáte a víte, že už to nestihnete, můžete nahoře vpravo dát opakování kola bez ztráty na životě. Životů, tedy aut, máte celkem 5 - takže pozor na časový limit a na nabourání.

Hlavně se obrňte trpělivostí a nevzávejte to po prvním neúspěchu. A nebojte, ve skutečnosti to je prý mnohem lehčí než tahle hra. :D

Já se zatím dostala do 7. kola. :D

Papa's Taco Mia

9. srpna 2011 v 13:05 | Papája

Mitch a Maggie vyhráli soutěž v pojídání Tacos. Jako odměnu získali práci v novém bistru.

HRU SI MŮŽETE ZAHRÁT ONLINE ZDARMA ZDE


Ze začátku jsou dva druhy masa (kuřecí a asi hovězí), každé se vaří jinak. To pak dáte do placky a posypete ingrediencemi a polejete omáčku (křenovou nebo chilli).

Papa's Burgeria

8. srpna 2011 v 12:55 | Papája

Máte chuť na hamburger? Dojděte si do Papa's Burgeria!
Prodavači jsou Rita nebo Marty. Udělají maso a pak naskládají potraviny mezi bulky.
Bude vám chutnat?

HRU SI MŮŽETE ZAHRÁT ONLINE ZDARMA ZDE

Papa's Freezeria

3. srpna 2011 v 13:54 | Papája

Super hra, kde pracujete v obchodě a prodáváte zmrzlinu. Za den k vám přijde tak 8 lidí. Najednou maximálně čtyři. A vy máte za úkol vytvořit tu zmrzlinu jakou chtějí.

HRU SI MŮŽETE ZAHRÁT ONLINE ZDARMA ZDE

Od začátku hry vám přichází noví zákazníci a získáváte nové chutě. :)
Postupem času máte i 3 druhy kelímků.
Vyberete kousky (malina, borůvky, čokoláda, marshmallow, lentilky, ananas...),
potom polevu (banánová, jahodová, čokoládová, mátová, jahodová,...).
Potom to necháte zamíchat na určitou dobu, kterou zákazník chce.
Pak nastříkáte šlehačku, polejete polevou (jahodová, čokoládová, karamelová), posypete posypkou (oříšky, čokoláda,...) a dodáte sladkou ozdobu (sušenka, višeň, banán).

Moorfrosch XS

7. července 2009 v 18:57 | Papája
Žába se musí dostat přes dvě silnice a jednu řeku, aby se dostala z nebezpečí k leknínu.

Cestou musíte dávat pozor na rychle jezdící auta. Můžete skákat přes oranžové a modré auto, získáte hvězdičku a za ní body. Můžete se i při cestě do bezpečí najíst mouchami za 15, 20 i 30 bodů. Dávejte pozor i na dva druhy včel (nebo co to je za potvory), které vás píchnou a ztrácíte 100 bodů. U řeky na vás čekají věci, po kterých můžete přeskákat. Větev (je dlouhá a nepotopí se), sud (je krátký, ale také se nepotopí), krapice s lebkou (pozor, po chvíli vás praští kladivem), leknín (chvíli pluje, ale pak se potopí), hroch (na něj skočíte a hned se začne potápět). Máte na to časový limit 1:29 (přibližně 1:27). Čím dříve doskáčete k leknínu na konci cesty, tím více získáváte bodů.

>>Zde<< ke stažení

Hra je v němčině, ale prakticky znát německý jazyk vůbec nepotřebujete

Bulánci

3. července 2009 v 10:30 | Papája
Před několika lety mě bratranec přived ke hře Bulánci.
Hra mě hned zaujala, tak jsem si ji hned musela stáhnout taky.


Pak jsem ji z nějakého důvodu opustila, a věnovala se jiným.
Teď jsem se k ní znovu vrátila. Na notebooku Windows Vista se mi po několika levech sekne, ale na Windows XP (kterému je tato hra vytvořena) funguje dobře.

Oficiální stránky, kde si ji můžete stáhnout jsou sleepteam.com a bulanci.cz.
Hra je naprosto zdarma.

Teď ke hře:
Můžete hrát sami se třemi dalšími bulánky, přes internet nebo se spoluhráči, kteří hrajou s vámi (u počítače), ale proti vám. Já sama volím tu první nebo poslední variantu. Vaším úkolem je postřílet bulánky, ty se přemisťují a střílí i po vás.
 
 

Reklama