Pretty Little Liars

Rodokmeny PLL

5. července 2017 v 20:39 | Papája
Seriál nám skončil, tak už snad máme odhaleny všechny rodinné záhady.
Začneme od těch nejjednodušších oficiálních rodokmenů po ty nejsložitější.

Vysvětlivky pro neangličtináře:
Lovers = partnerský, milenecký vztah
Children = děti
Siblings = sourozenci
Cousins = bratranci, sestřenice

Rodokmen Fieldsových - The Fields Family Tree

Konec PLL

28. června 2017 v 20:42 | Papája
Kdo Pretty Little Liars zná a sleduje, ví, jaký to byl fenomén. Seriál, který zasáhl miliony fanoušků po celém světě; který v internetové komunikaci předčil všechny jiné seriály; který z diváků udělal ty nejtrpělivější fanoušky, v jejichž mozcích rozfrčel zahálčivé mozkové závity; který mohl na všech sociálních sítích sledovat nejrůznější teorie o zločinci, který ztrpčuje život pětici nepoučitelných dívek.

Po 7 letech, 7 sériích a 160 epizodách tento seriál skončil. Začala jsem ho sledovat hned po odvysílání 1. dílu, jenom proto, že v něm hrála Holly Marie Combs (čarodějka Piper z Charmed) a mě hrozně zajímalo, jaké to bude. Stejně tak jsem začala kvůli Alysse Milano (čarodějka Phoebe z Charmed) sledovat Mistresses, ale po konci 2. série, kdy Alyssa ze seriálu odešla, jsem to neměla potřebu sledovat. Za to PLL ano. Jsem ten typ dívky, co chce znát pravdu, přijít všemu na kloub (nebo ať na něj přijde klidně někdo jinej, jen ať se dozvím, kdo to udělal) a dokázat říct, že vše do sebe logicky zapadá. I v reálném životě. Jsem v podstatě ráda, že seriál už skončil, upřímně některé série byly docela nezajímavé, ale nikdy jsem si nenechala ujít jediný díl a vždy bedlivě čekala na české titulky. Díl jsem zhlédla nejdéle tak 2 dny po vydání českých titulek, výjimkou byly dny, kdy jsem byla na dovolené, ale to jsem hned po příjezdu napravila. :D Trošku posedlost. Útěk od reality. Zbožňuju, když u sledování ani nedýchám.

Přestože vím, že je poslední díl 2x tak delší než obvykle, už od rána semtam kontroluji, jestli už titulky náhodou nejsou. A dávám si velký pozor, abych na FB nezjistila, kdo je A.D. Snad to do zítra vydržím. :D
Chci na to klid, největší komfort a nechci být nikým, nikým! a ničím rušena.

Jsem zvědavá, co z toho si po zkouknutí řeknu:
• Ha, já to věděla, že to jsi ty!
• Néé, bože néé, proč ty!?
• Joo, jo? O téhle teorii jsem slyšela, ale nemyslela, jsem si, že BY to Marlene "vybrala".
• Ach můůůj bože, WTF?

Po zhlédnutí dílu:

7. série - letní sezóna

5. května 2017 v 15:39 | Papája

pouze 2 plakáty
jeden bez Hanny (jakože je mrtvá) a druhý s Hannou
fotografie ale byly foceny pro 6B sérii (tedy zimní čás 6. série)

7. série - photoshooty

5. května 2017 v 12:24 | Papája7. série - zimní sezóna

5. května 2017 v 12:15 | Papája

7B - a final endgAme

počet fotek: 14

společné: 3
Alison: 3
Aria: 2
Emily: 2
Hanna: 2
Spencer: 2

6. letní sezóna

5. května 2017 v 11:56 | Papája
počet fotek: 6

Hanna: 1
Spencer: 2
Emily: 1
Aria: 1
Alison: 2

7. série

24. června 2016 v 10:54 | Papája
letní sezóna - úterky od 21. 6. 2016, kromě 26. 6.

1. Tick-Tock, Bitches (Tik ťak, mrchy)
Parta se snaží najít Hannu, ve zvonici nachází vzkaz - do 24 hodin musí najít Charlottina pravého vraha, jinak Hanna zemře. Většina z nich si myslí, že vrahem je Alison. Emily jde za Alison do blázince, aby zjistila pravdu. Ezra a Aria jdou prozkoumávat Alisonin dům. Toby a Spencer se snaží zjistit něco o Mary Drake, dvojčeti Jessicy DiLaurentisové, v Resortu, ve kterém nově bydlí. Caleb a Mona zatím Mary pronásledují. Hanna je vězněna a mučena v nějaké boudě a díky "snu o Spencer" má šanci dostat se ven a uprchnout.

A-moji

25. března 2016 v 13:43 | Papája
Novým tyranem po návratu mladých slečen do Rosewoodu po 5 letech je nový odesílatel výhružných textovek. Snaží se zjistit, kdo je vrahem Charlotte DiLaurentis (Charles/CeCe Drake). Podle starého zvyku ho dívky označují jako -A. Jelikož ale v esemeskách posílá smajlíky, Caleb toho dotyčného pojmenuje -A-moji (česky -A-smajlík).


Ve finále 6. série zjišťujeme zajímavé skutečnosti. Charlotte/Charles/CeCe, která byla zavražděna po propuštění z léčebny, nebyla dítětem Jessicy DiLaurentis, ale její sestry-dvojčete Mary Drake. Nechápu z jakých důvodů mohla mít CeCe stejné příjmení jako její biologická matka, pokud ovšem o své adopci nevěděla a tedy dívkám v 6x10 lhala. Další záhadou je, jak to, že se Kenneth DiLaurentis nedivil, že jeho (ač nebiologický) syn Jason chodí s dívkou CeCe, která má stejné příjmení jako jeho žena za svobodna. Mary Drake byla zavřena v Radley a své dítě tam též porodila, to pak šlo ihned k adopci. V díle 7x14 se dozvídáme, že otcem je pastor Ted (chtěl si vzít Ashley Marin).


Během Charlottina léčení po tom, co trápila dívky, se zamilovala do svého doktora Rollinse a on do ní (ve skutečnosti se potkali v letadle, Dr. Rollins je Archer Dunhill). Touha Alison i doktora zachránit Charlotte je po její smrti dovedla až k oltáři. Alison zamilovaná, on zdá se nikoliv.
Jak Mary Drake, tak Elliot Rollins chtějí pomstít Charlottinu smrt a hledají celou 6B sérii jejího vraha. Hanna se stane obětním beránkem a past, která na -A-moji byla nachystána, neklapne.
Mary Drake údajně zabila svou sestru Jessicu, aby získala peníze a to, co mělo být její. Jak přesně to myslela, se doufejme dozvíme v 7. sérii.


V posledním díle seriálu se dozvídáme, že Spencer má dvojče jménem Alex Drake které se spřátelilo se Charlotte. Charlotte chodila s Archerem Dunhillem, Charlotte se o Alex dozvěděla díky Wrenovi, který se bláznivě do Alex zamiloval. Charlotte ale chtěla v šikaně dívek pokračovat, a tak Alex ztratila rodinu znovu. Proto se dostala do Rosewoodu, kde chtěla najít Charlottina vraha. A tak začala s Endgame - stolní hrou, podle které dívky musely plnit různé úkoly. Alex celý život toužila po rodině. Od mala byla divná, a proto ji adoptivní rodiče v Anglii hned v dětství dali do ústavu. Se Spencer se nechtěla seznámit, ale chtěla ji nahradit, získat rodinu a kamarádky, které nikdy neměla. To se nelíbilo Wrenovi, protože ji miloval jako Alex, a tak ho nakonec Alex zabila a jeho prach dala do svého diamantového náhrdelníku (na obrázku víš), aby byli spolu navždy.

PLL plynutí času

21. prosince 2015 v 15:53 | Papája
Občas se vlastně neví, kolik lhářkám již je let, jelikož v USA mají jinou školní docházku než my a také plynutí času se v průběhu seriálu různí, některé epizody zachycují dny, některé týdny, některé měsíce. Občas sami tvůrci nevědí, kolik vlastně let proběhlo. Vypsala jsem mezníky, které se v seriálu objevily. Pokud máte nějaké další ukotvení v čase, určitě napište nebo upozorněte na mé nedostatky.

6. série - photoshooty

16. prosince 2015 v 17:35 | Papája


6. zimní sezóna - Five Years Forward za scénou

16. prosince 2015 v 17:33 | Papája
počet fotek: 9

společné: 5
Spencer: 4
Hanna: 2
Aria: 1
Emily: 2
Alison: 2

6. zimní sezóna - Five Years Forward

16. prosince 2015 v 17:20 | Papája
počet fotek: 5

společné: 4
Aria: 3
Hanna: 3
Spencer: 2
Emily: 1
Alison: 3

6. série

19. května 2015 v 11:18 | Papája
letní sezóna - úterky od 2. 6. 2015

Na scéně || Za scénou
1. Game On Charles (Hra začíná, Charlesi)
Dívky se dostaly z domu, ale stále jsou v pasti. Po několika dnech je -A pouští zpět, aby nemusely trpět venku, ale uvnitř. Mona je unesena a opět musí plnit rozkazy. Po třech týdnech je z únosu dívek hlavním podezřelým Andrew Campbell. Alison se musí dostat z dohledu policie, aby pomohla Ezrovi, Calebovi a Tobymu unesené najít. Mona je za své neuposlechnutí uvězněna v kopce. Alison se dostává k místu, kde jsou děvčata uvězněna. Zda se stane jejich spoluvězenkyní, záleží na probíhajících okolnostech uvnitř.

2. Songs Of Innocence (Písně nevinnosti)
Dívky se dostávají z nemocnice, kde se Emily seznámí se Sarou, která tam dole byla vězněna 2 roky. Alison se snaží zjistit od otce, kdo je Charles DiLaurentis. Policie dopadne Andrewa Campbella, ale nejen ona si myslí, že on nemusí být ten krutý pachatel. Emily jde za matčinými zády na střelnici. Spencer nedostala prášky na spaní kvůli zákazu od její mámy. Hanna už ani den nechce žít v pokoji-pokoji, v kterém tolik protrpěla. Alison se seznamuje s novým policistou jménem Lorenzo Calderon. Aria chce za každou cestu dostat jejich mučitele Andrea za mříže, přestože si není jistá, zda to Andrew opravdu byl.

3. Songs Of Experience (Písně zkušenosti)
Holky jsou zčásti přesvědčeny, že Andrew je A, tedy Charles. Rozhodují se jít do školy, ale dorazí do ní pouze Hanna, která se setká s Dr. Sullivanovou a zařídí jejich společné sezení. Sara stráví celý den u Emily, když je sama, v její přítomnosti se nachází A. Spencer si je jistá, že Alisonin otec Ali lže o tom, že žádný Charles DeLaurentis neexistuje. Ezra pomáhá zjistit Arie, kdo je vlastně Andrew, dozví se, že je adoptovaný. Jason si myslí, že měl v dětství imaginárního přítele Charlieho. Mezi Lorenzem a Alison to jiskří, Toby je proti. Andrew je propuštěn. Dívky se s Ali snaží najít skrýš její mámy, nacházejí fotku s ní, malou Ali, Jasonem a dalším chlapcem, z toho místa bylo i ono video v podzemí. Pan DiLaurentis je postaven před hotovou věc.

4. Don't Look Now (Teď se nedívej)
Alison sděluje dívkám, co jí a Jasonovi řekl otec o Charlesovi. Aria nemá ráda otcovu starostlivost, stejně tak Hanna Calebovu. Spencer nemůže spát a uvědomuje si, že z domku pro panenky si nepamatuje vše. Holky prohledávají papíry o Charlesovi, nevěří, že je mrtvý. Drobné události navozují traumata kvůli týrání v domku -A, nedokáží se s tím vyrovnat.

5. She's No Angel (Ona není žádný andílek)
Spencer mívá po marihuaně noční můry, o kterých si myslí, že svými detaily souvisí s něčím, co zná. Aria se po přemlouvání věnuje focení a zjišťuje, že Clark vyfotil -A. Alison se čím dál víc sbližuje s Lorenzem navzdory jejímu otci. Mona se vrátila do Rosewoodu se strachem z -A i Alison. Emily pomáhá Saře k osamostatnění od matky a svobodě, Caleb nabízí Saře práci. Spencer se opět setkává s Deanem, pomůže jí od závislosti. Křivěvypovídající Lesli se začíná pomalu vybarvovat a holky o ní v zavřeném Radley zjišťují zajímavé detaily.

6. No Stone Unturned (Nenechán kámen na kameni)
Caleb se snaží získat zpět cestu k Hanně. Emily přemýšlí nad svými city k Saře, tu někdo napadne. Spencer má schůzku s Deanem. Za Emily přijíždí kamarádka z letního projektu z Haiti, Nicole Gordon, chce jí nabídnout další dobrovolnický výlet. Spřátelí se s Ezrou, o kterém Aria zjišťuje, že jí chybí. Hanna se obouvá do toho, dostat Lesli. S Ariou a Spencer se dostávají do vysokoškolské laboratoře, kde je načape Mona, která jim poví vše, co ví o Lesli a holky zjistí i zajímavou věc. Kenneth, otec Alison dostává zajímavé blahopřání.

7. Oh Brother, Where Art Thou (Och bratře, kde jsi?)
Kenneth odváží svou dceru Alison do bezpečí, Charlie se totiž na své narozeniny vrací domů. Jason hodlá zůstat a setkat se s ním. Hanna získává stipendium, může jít tedy na vysokou školu, vidí v tom ale háček. Do Rosewoodu přijíždí Claire, Sařina kamarádka a chce si s ní popovídat. Emily dosti chrání své teritorium. Do města se vrací Toby, kterého Spencer zaúkoluje kvůli večernímu plánu. Nejprve si ale holky musí nechat vyndat čipy, které mají na krku. Mike je nešťastný, že se s ním Mona od návratu ještě nesetkala.

8. FrAmed (ZarámovAné)
Veřejnost se dozvídá o Charlesovi jako možném únosci dívek a vraha Jessicy DiLaurentis. Hanna se Spencer se snaží vystopovat od koho přišlo Hannino vysokoškolské stipendium, naráží na muže, který vypadá jak Jasonova kopie. Dnes večer se koná velká akce v galerii, kde Aria možná svými fotografiemi vyhraje stáž a peníze v soutěži, chce tam jít, a tak jí Tannerová pomůže zajistit policisty na ochranu. Účast holek na blížícím se maturitním plese začíná být ohrožena kvůli všemu, co se kolem holek děje. Alison má plno otázek, zneužije Lorenza a dostane se do policejní vyšetřovny. Umělecká akce nedopadne podle představ, místo fotografií Ariy se zde objeví fotky z doupěte, které fotil Charles. Holky sledují "Jasonovo dvojče" Rhyse Matthewse, který se setká s Clarkem, Ariiným přítelem z focení. Red Coat pracuje pro -A v černé mikině.

9. Last Dance (Poslední tanec)
Dívky se dozvídají, že jejich účast na maturitním plese není žádána, ba je i zakázána. Matky jim dovolují uspořádat si vlastní komorní ples v Hastingsovic stodole, jsou hlídáni policisty a matkami v domě Spencer. Aria vyhrála fotografickou soutěž a čeká jí léto v L. A. Caleb lže Hanně a odjíždí do L. A. Emily zve Saru na ples, ta má ale ve stejný den ples svůj. Toby a Lorenzo jsou suspendováni kvůli sledování Jasona a Charlese. Spencer doufá, že se Lorenzo s Alison usmíří, změnila se a udělala chybu. Matky se v domě Hastingsů povídají, matka Spencer se připije kvůli nevěře manžela a mrtvé milence u nich na zahradě, odchází za Kennetem pro pár odpovědí. Do stodoly Alison nedorazí, holky s Ezrou a Tobym ji sledují na oficiálním plese, bojí se, že se Ali řítí do spárů -A.

10. Game Over Charles (Konec hry, Charlesi)
-A se hodlá zabít. Dříve v noci. Holky zjišťují, že je někdo sleduje. Je to Mona, která nachází celou síť -A, která vede do Carissimi Group, sem taky holky zamíří pro odpovědi. Díky Saře se dostanou do místnosti s projekcí, kde zjišťují, kdo je -A = Charles a vyslechnou jeho příběh, který vypráví jim i uvězněné Alison. Dozvídáme se, kdo je další Red Coat a tajemná žena z Wildenova pohřbu, jaktože Mona u své údajné smrti vypadala jako opravdu mrtvá, kdo zabil Bethany, kdo zabil Tobyho matku a Charlesův motiv ke sledování dívek. Mona chce vyslechnout příběh Charlese až do konce, dívky se snaží dostat pryč za Ali, kde je právě aktivována bomba. Po Spenceřině zásahu, se Charles hodlá zabít jinak - skokem ze střechy. O víkendu na den práce. Dívky se loučí, všechny kromě Alison odjíždí žít do jiného města (Spencer - Georgetown, Hanna - New York, Aria - Savannah, Emily - Malibu). O pět let později. Z Alison je vdaná učitelka, za kterou běží Spencer, Hanna, Aria a Emily.

zimní sezóna - leden 2016
11. Of Late I Think of Rosewood (V poslední době myslím na Rosewood)
Tato epizoda je částečnou paralelou k úplně prvnímu dílu seriálu. Od dějství v předešlé epizodě uběhlo 5 let, večerní setkání holek bylo 11. září, smrt okolo 4.00 12. září. Dívky se sjíždí z celého světa, aby se opět mohly setkat v Rosewoodu kvůli soudnímu jednání o propuštění Cece=Charlotte. Jediná Aria u soudu přizná barvu, že se po Charlottině propuštění bude dál bát o svůj život. Holky se setkávají se svými tehdejšími láskami - Aria s Ezrou, Hanna s Calebem, Spencer s Tobym. Dívkám se vede velice dobře, jen jediná Emily je bez lásky a po smrti otce prázdná. Alisonina sestra Charlotte je propuštěna z nemocnice a stěhuje se k ní do rodinného domu. Nikdo ale nečekal pozdější následky tohoto soudního rozhodnutí.

12. Charlotte's Web (Charlottina síť)
Hanna ví, že Aria v noc vraždy byla venku. Aria nic neřekne a odlétá zpět do Bostonu. Alison uspořádá večeři, kde se setkají Caleb s Hanniným snoubencem Jordanem. Šéfka Ariu donutí vrátit se do Rosewoodu, aby získala Ezrovu novou knihu. Podle bezpečnostních kamer v hotelu Radley holky zjišťují, že byla Aria venku s Ezrou a přilačí ji ke zdi, aby mluvila. Emily tají vyhození ze školy a nemoc. Mezi Spencer a Calebem to jiskří.

13. The Gloves Are On (Rukavice jsou nataženy)
Sara Harvey neustále pronásleduje Emily. Policie zjišťuje, že někdo smazal bezpečnostní záznamy kamer v hotelu Radley z noci vraždy. Hanna se potkává s Lucasem, který jí poskytne alibi na onu noc. Emilyna matka zjišťuje, že její dcera na žádnou školu nechodí. Aria čte první dvě kapitoly Ezrovy druhé knihy a je z nich nadšená stejně jako její šéfka. Snaží se, aby Ezra přestal truchlit a pokračoval ve psaní. O Ezrovi si teď holky myslí, že zabil Charlotte a dají mu to přímo najevo. Spencer přiznává Hanně, že se jí Caleb moc líbí. Sestry Hastingsovi poskytují rozhovor do kampaně, tlačí je ale nával minulosti. Emily jde s pravdou ven a prozrazuje Hanně, jakých bylo ve skutečnosti jejích posledních 5 let a proč si píchá injekce. Caleb a Spencer si projeví vzájemnou náklonnost. Přichází první hromadná textovka od dalšího neznámého pokračovatele -A.

14. New Guys, New Lies (Noví lidé, nové lži)
Ze vztahu Spencer a Caleba nejsou Hanna ani Toby nadšeni. Holkám chodí SMS od červeného ďáblíka, podobné typu -A. Ezra odjel mimo město. Aria se snaží zjistit, zda je Ezrova golfová hůl vražednou zbraní. Nakonec přichází v potaz Ariin otec - jeho divné chování, návštěva hotelu Radley, telefonát Ezrovi, Ariina vzpomínka, golfová hůl nasvědčují tomu, že on by mohl mít něco společného s vraždou Charlotte. Spenceřina matka kandiduje proti matce Yvonne, s kterou Toby staví dům a hodlá ji požádat o ruku. Hanna přiznává Jordonovi, že smazala kamerové záznamy z Radley, ten jí ihned sežene právníka, který ale prozatím není třeba, jelikož se o problém nelegálně postarala Hannina matka. Nový mučitel holek se převléká za dědka, pracovníka hotelu Radley.

15. Do Not Disturb (Nerušit)
Aria se dozvídá, že se její rodiče zasnoubili. Hanna s Ariou prohledávají dům Hanniny mámy, hledají onen disk s bezpečnostními záznamy. Nenajdou ho, ale před novým vyhrožovatelem dělají, že ano a dají mu jiný zavirovaný. Spencer se na schůzce nečekaně setká s Yvonne, nejspíš v tom má prsty Mona. Za Alison do školy přijde Sara Harvey, nabízíjí, že by mohly poskládat všechny vzpomínky s Charlotte a dát jejich vztahu k ní nějaký smysl. Emily jde na odebrání vajíček, do nemocnice ji doprovází Alison. Spencer a Aria se vloupají v hotelu do pokoje Sary a hledají vražednou zbraň, kterou by mohla Sara použít proti otci Ariy, nacházejí ale něco jiného. Hanna přichází o svou práci.

16. Where Somebody Waits for Me (Kde na mě někdo čeká)
Hanna s Jordanem odpočívá v jednom hotelu. Spencer a Aria projdou dírou ve zdi v Sařině pokoji a dostanou se z Radley ven přes zapomenuté děsivé chodby. Díky informacím v mobilu Yvonne Spencer zjišťuje, že je její máma zas nemocná. Protivníci by to v politické kampani mohli použít proti ní. Tannerová prozrazuje, jak vypadá vražedná zbraň u Charlotte. Emilyna vajíčka byla s dalšími 30 vzorky zničena kvůli velké elektrické havárii. Liam přijíždí do Rosewoodu a pochopí, že pokračování Ezrovy knihy píše sama Aria. Hanna zve Caleba na drink, hledá podporu v boji s novým nepřítelem. Alison přichází za Spencer, aby se přiznala ke vztahu s doktorem Rollinsem. Ezra se vrací do města a prozradí Arie, co dělal v noc Charlottiny vraždy, a přinese jí další kapitoly knihy.

17. We've Got All the Baggage (Máme všechny zátěže)
Díra v Sařině hotelovém pokoji zmizela. Melissa je čím dál více podezřelá. Ella, Ariina máma, se chystá na svůj svatební den. Hanna je jak její stylistkou, tak i organizátorkou celé svatby. Ella a Byron si přejí, aby Aria získala certifikát online, a oddala je. Emily se spřátelí s Damianem, ten je ale tajným reportérem. Liam se dozvídá, že Aria chodila s Ezrou. Alison má výčitky - myslí si, že může za sestřinu smrt, Charlotte utekla osudnou noc z domu kvůli vztahu Alison a Charlottina doktora. Elliott požádá Alison o ruku. Emily jde hledat bar, ze kterého Charlotte obdržela telefonát. Je tam ohrožována terénním vozem, nahánění nakonec zapříčiní, že Emily nechá otisky na vražedné zbrani. Je narušena politická kampaň paní Hastingsové, někdo ze Spenceřiny IP adresy vyzradil informace o interrupci Yvonne z protistrany. Zdá se, že v tomto dni se nebude konat jen jedna svatba.

18. Burn This (Spal to)
Pan Hasntings chce, aby se Spencer distancvala od Caleba, kvůli tomu co provedl Yvonne. Toby se za svou milou s Calebem popere. Paní Marin organizuje Hanninu rozlučku se svobodou. Ezra se rozhodne přijmout Ariu jako spoluautorku jeho knihy a Ariina šéfka to schvaluje. Emily hledá zvuk z noci, kdy byla u bistra Dvě vrány. Nachází ono auto, které na ni útočilo, ale nikdo ji nechce odhalit identitu. Aria je předvolána na stanici, svědek ji možná identifikuje jako telefonistku s Charlotte ze dne její vraždy. Na rozlučku Hanny, která není vůbec nadšená, dorazí i Mona. Nastane jakési selhání nastavení bytu a Aria skončí s popáleninami 2. stupně v nemocnici. Mimo to Hanna zjistí, že Jordana absolutně vyřazovala ze svého života - rodiny, přátel. Ezra spěchá za Ariou do nemocnice, kde jí je přes noc oporou. Spencer řekne Tobymu pravdu o tom, kdo vypustil, že šla Yvonne na střední škole na potrat. Spencer a Toby se rozešli kvůli jinému pohledu na společnou budoucnost, když si mysleli, že čekají dítě. Emily náhodou zjišťuje, kdo telefonoval s Charlotte v noc vraždy.

19. Did You Miss Me? (Chyběl(a) jsem vám?)
To Mona volala Charlotte v den vraždy, chtěla se s ní sejít, ale neukázala se. Líbanky Alison a Elliota skončí tím, že Alison spadne ze schodů a skončí v nemocnici s otřesem mozku. Hanna jde Alison do nemocnice navštívit, a podle přáníčka u kytky zjišťuje, že za jejím pádem možná bylo nové A. Alison má krásný sen o mámě. Spencer a Emily pronásledují pomocníka Sary a zjišťují, co má schované v roli papíru. Aria vyčítá z knihy, že poslední společné chvíle Ezry a jeho Nicole rozhodně nebyly romantické. Kniha Ezry a Arii má slibnou cestu k vydání. Spencer si není jistá, zda Caleb v lásce jistě zapomněl na Hannu. Lucas Hanně nabízí, že spolu rozjedou módní fashion byznys ve schátralé továrně. Hanna rozhodne vzít osud všech do svých rukou, označí se za vraha Charlotte a počká co nový A udělá.

20. Hush Hush Sweet Liars (Pst, pst, sladké lhářky)
Hanna na sebe hodí vraždu Charlotte, což má být past na nového A-smajlíka. Hanna a Caleb připravují a zabezpečují Lost Woods Resort, aby se oni dostali k A a A se k Hanně nedostalo. Spencer a Toby vymýšlí, jak se dostat do tajné místnosti ve sklepě v Radley. Je den vyhlášení senátorských voleb - zda vyhraje Spenceřina máma nebo matka Tobyho snoubenky. Ezra dokončuje knihu a odpoutává se od své mrtvé přítelkyně. Jullian je z jeho a Ariiny práce nadšená. Alison má vidiny, kdy vidí mrtvého Wildena a svou mrtvou matku. Emily se o ni snaží postarat, dokud se nevrátí domů její manžel Elliot. Hanna se chvíli před vlákáním A do pasti svěří Calebovi, co se stalo tu noc, kdy se rozešli. Hanna je přes všechny pasti unesena. Je odhaleno, kdo má jednovaječné dvojče.

Písně z Pretty Little Liars ke stažení

18. září 2014 v 16:28 | Papája
Všechny písničky jsem postahovala z youtube skrz youtube-mp3.
Zazipované písně v MP3 jsem nahrála na uloz.to.

Pretty Little Liars 1. season Music

Pretty Little Liars 2. season Music
zatím pouze od epizody 2x13

Pretty Little Liars 3. season Music

Pretty Little Liars 4. season Music

Pretty Little Liars 5. season Music
zatím pouze letní část série, zimní ještě nebyla odvysílána

5. série

19. června 2014 v 14:37 | Papája
letní sezóna - úterky od 10. 6. 2014

1. EscApe From New York (Útěk z New Yorku)
Dívky hledá policie. Ezra podstupuje v newyorské nemocnici těžké operace. Holky k němu posílají policii, aby se jeho bezbraného nepokusil -A odrovnat úplně, když ví jeho identitu. Aria čeká na výsledky celou noc. V Rosewoodu jsou rodiče strachy bez sebe, zjišťují, že Alison je naživu. Vrací se Melissa, která má se svým otcem tajemství. Alison ukazuje Spencer, Emily a Hanně její skrýše, divadlo, kam ji jednou vzal Ezra. Holky vymyslí past na -A, který se ale nechytí. Alison se postará o útěk Cece, která utekla policii. Ezra prozradí Arie, kdo je -A. -A se rozhodne hru ukončit a dívkám, především Alison, se opět postavit tváří v tvář a rozhodne vystřelit.

2. Whirly Girly (Světačka)
Dívky se vrací do Rosewoodu. Jsou na policii a chtějí říct pravdu, Alison ale přijde s vymyšlenou historkou - únosem. Holky se tak opět chytají do její hry, když to musejí vysvtlovat svým rodinám. Ali je tedy zpět doma a její otec je v šoku, že po jí po velkém návratu nepřivítá vlastní matka. Aria je vyděšená z toho, že zabila Shanu, Emily se jí snaží pomoct, protože i ona byla v téže situaci. Mona se chytá Alisoniny historky a všem dívkám rozdává píšťalky, aby byly připravené volat o pomoc, až si Alinin únosce přijde pro další oběť. Toby se vrací z Londýna. Jason má tajemství. Mona vyhrožuje Alison. Očekávané setkání matky s dcerou nedopadne podle představ.

3. Surfing The Aftershocks (Příboj dozvuků)
Alison se vzpamatovává ze smrti své matky. Na pohřeb jde v jejích šatech. Dívky teď musí hrát Alinu hru s únosem. Ezra se vrátil do Rosewoodu, uzdravuje se. Mona mu schání přáníčko s podpisy studentů a květiny, aby se uzdravil. Do školy přichází nová plavkyně - lesbička Sydney Driscollová. Hanna vzpomíná na dobu, kdy z ní Mona udělala novou Alison, hledá teď tedy samu sebe. Holky zjišťují, co dělá Jason ve Philadelphii. Jason upozorňuje Spencer, že nesmí věřit svému otci.
Aria se stále nevzpamatovala ze smrti Shany.

4. Thrown From The Ride (Vyhozena z jízdy)
Hanna má nový účes - hladá samu sebe. Aria se stále nevzpamatovala ze smrti Shany a chce to její rodině vynahradit, u Ezry nachází útočiště. Mona se stále tváří zákeřně, má něco zalubem, včetně školní armády proti Alison, která je složená skoro ze všech, kterým se Ali posmívala. Alison se nechce stěhovat do jiného města, což původně chtěl její táta. Ne všichni si ale myslí, že zůstávat tady je dobrý nápad. U Hastingsů je dusno, máma je na nervy a konečně něco prozradí své dceři Spencer. Ta zase nachází důkazy, které se jí vyvrací a potrvzují, že její táta zabil paní D. - Alininu mámu. Emily tráví s Paige a novou kamarádkou Sydney volný čas při plavání. Všichni se kromě Hanny Alison vyhýbají, ta u doktora vymýšlí nové lži a chce, aby se je dívky naučily a nespletly je.

5. Miss Me x 100 (Chybím ti 100 krát)
Alison se vrací do školy, návrat není rozhodně tak lehký, jak si myslela. Spencer si myslí, že její otec zabil dívku, která nahradila Alison v jejím hrobě. Spenceřina máma se rozhodla odejít z domu a se Spencer bydlí v hotelu. Lucas pořádá "uvítací párty pro svou přítelkyni", která neexistuje, je to akortá příležitost pro Hannu, kde se opít potom, co se vrátil Caleb do Rosewoodu. Jenna je zpět ve městě, Aria jde za ní, protože se stále trápí kvůli Shaně, což byla Jennina přítelkyně. Paige a Alison si vyříkají, to co mezi nimi dříve bylo. Alison se dostane ze strachu do kostela, kde jí dostane Mona. Noc plná vášní - Ezria, Emison, Spoby. Nová plavkyně a kamarádka Paige a Emily, Sydney je spolčená s Monou a Jennou. Koná se shromáždění základní pětice a jejích drahých poloviček u televizního oznámení, kdo leží v Alisonině hrobě.

6. Run, Ali, Run (Utíkej, Ali, utíkej)
Výbuch zničil Tobyho dům, jeho otec je zraněný. -A je zpět. Ezra hledá pojítko mezi Bethany Youngovou a paní D. Spencer zjišťuje, že její otec nikoho nezabil, a tak se snaží dát rodiče znovu dohromady. Spencer se bojí, že to Ezra a Aria zase spolu táhnou. Alison dostane od -A zprávu s videem s pohřbíváním její matky. -A tedy zabilo její matku a bylo i u pohřbívání Ali. Spencer jde do sanatoria v Radley, aby zjistila více o Bethany. Eddie ale pro ni nemůže nic udělat. Travis ztrácí naději, že by to s Hannou ještě mohlo klapat. Ezru navštíví poručík Tannerová, ví, že ho postřelila Shana, která pak byla nalezena mrtvá. Ezra dostane od Eddieho obrázek, který kreslila Bethany, na němž je právě paní D. s démonem a kopím. Aria nakonec půjde pracovat do Radley, aby zjistila více informací. Alison se rozhodne odjet z města, nakonec ji pomůže Hanna. Při plánovaném rozloučení s otce je Alis přepadena někým jako je -A a málem zaškrcena, Emily jí zachránila život.

7. The Silence Of E. Lamb (Mlčení E. Lamba) (Eddie Lamb - zdravotník v Radley Sanatoriu)
Emilyna máma zve Alison a všechny holky na večeři, Alisonině historce ale díky policistům nevěří. Caleb dělá test, aby mohl opustit Rosewoodskou školu, Alison tu samou, aby na škole mohla zůstat. Hanna nesnáší Alison. Aria je jako dobrovolnice v Radley, jedna žena Rhonda pozná kresbu a tvrdí, že ji kreslila ona. Spencer pomáhá Ezrovi s vyklízením jeho špionážních přístrojů, půjčí si od něj kameru, aby mohla sledovat Melissu. Aria pak najde notes Bethany s mnoha dalšími kresbami. Hanna jako jediná podpora Emily dorazí na večeři, dává svou nenávist k Alison silně najevo hlavně díky alkoholu. Alison je velmi naštvaná nejen na ní, ale i na Caleba. Hanna se pak ještě v mérně podnapilém stavu svěří o něčem Sydney, kterou potká v Brew, -A to posléze použije proti ní. Eddie Lamb zve Ezru a schůzku, nakonec ale nedorazí. Hanna a Caleb se opět dají dohromady. Alison má tajemství.

8. Scream For Me (Křič pro mě)
Ali je vyslýchána vyšetřovatelkou kvůli Shaně. Ali teď bydlí v domě s Hannou a její mámou, dokud se její táta nevrátí z pracovní cesty. Hanna ale doma vůbec není, celé dny je neustále opilá, Caleb ji v tom podporuje. Aria jde v Radley před Rhodou s pravdou ven, ta jí toho plno prozdradí. Spencer a Emily jdou do stájí, kam chodila paní D. s Bethany. Na Hannu vyjede Zack, který má za 2 dny zásnubní hostinu s Ariinou mámou. Aria se to od Hanny dozví, ale je na ni hrozně moc naštvaná, vlastně za vše, co poslední dobu Hanna dělá. Toby se dal na policejní akademii, aby jednou mohl svou Spencer a celé město ochraňovat před -A.

9. March Of Crimes (Pochod trestných činů)
Hannu štve, že vše, co patřilo doma jí, je teď Alison. Raději je stále u Caleba. Večer se koná zásnubní večírek Elly a Zacka, Hanna na něj kvůli Zackovi a rozzlobené Arie nepůjde. Máma Hanny přišla na to, že její dcera má problémy s alkoholem. Emily spatří Noela, který má jakési nahrávky, vloupe se mu do auta, nahrávky s fotkami ukradne a dá Spencer, aby je schovala. Detektivka Tannerová vyslýchá Ariu kvůli Ezrovi a Shaně. Alison ví, že holkám nemůže věřit, spoléhá na Noela. Emily dostává práci jako trenérka plavání. Spencer si popovídá s Calebem o jeho a Hanniném pití, snaží se mu otevřít očí. Spencer jde kvůli zranění na oční, kde potká Jennu s holkou, která je jí hrozně podobná. Díky Emily poznají o koho jde.

10. A Dark Ali (Temná Ali)
Zdá se, že -A vyhledal(a) muže, s kterým se Alison poznala během 2 let na útěku a řekl(a) mu, aby Cyrus Petrillo podpořil Alisoninu historku o únosu. Alison se ho ale usvědčit bojí, přestože jí holky říkají, že to je jediná možnost. Ella je z rozchodu zničená, rodina ji ale podporuje. Spencer se snaží schovat Noelovy materiály, zjišťuje ale, že její skrýš před -A rozhodně nebyla v bezpečí. Stále podezřívá svou sestru Melissu, že je na straně -A, ta ji ale zatím nic říct nechce, ale bojí se o ni. Spencer se jedinečné řešení - přiznat se a říct pravdu policii o všem, co vědí, o tom, že Alison nebyla unesena a potvrdit to Noelovými důkazy. Ariia chce po tom všem opět věřit Ezrovi, ale ten jí to ale moc neulechčuje. Alison sdělí Emily odkud zná Cyruse. Hanna se přidá k Moně, chce zjistit odpovědi, potom co po Monině kopalsu zjistila, že něco zjišťuje.

11. No One Here Can Love Or Understand Me (Nikdo tady mě nemůže milovat ani mi rozumět)
Melissa opouští město a posílá Spencer na rozloučenou videozprávu, kde jí sdělí tajemství. Hanna se bojí o Caleba, poprosí o pomoc Spencer a Tobyho. Holky se vyhýbají Alison, Emily si myslí, že právě Ali je -A. Tannerová si o dívkách myslí, že zabily Bethany. Arie se nelíbí, že je Mona opět s Mikem.


12. Taking This One To The Grave (Dává jednu do hrobu)
Policie vyslýchá Alison pomocí detektoru lži. Podezírají Spencer z vraždy Bethany. Toby promuje na policejní akademii. Dívky potřebují na pomoc Monu a její schopnosti. Dostávají se do Radley, kde se snaží najít důkazy, které potřebují pro záchranu Spencer a pro potvrzení jejich teorie, že Alison je -A. Vánočně poklidný Den díkůvzdání se stane pro dalšího obyvatele osudným.

vánoční speciál - úterý 9. 12. 2014
13. How The "A" Stole Christmas (Jak -A ukradl Vánoce)
Spencer je prouštěna na kauci. Pořádá se charitativní vánoční ples. Alison má svou armádu. Všichni na plese hlídají Ali, kromě Spencer a Hanny, které se jí vloupali do domu a hledají stopy. Alison navštíví duch letošních Vánoc - Mona, která jí ukáže minulé a budoucí Vánoce.

zimní sezóna - 6. 1. 2015
14. Through A Glass, Darkly (Přes sklo, temně)
3 měsíce od epizody 5x12, smrti Mony. Koná se Monin pohřeb. Dívky se snaží zjistit, jak usvědčit Alison z vraždy. Hanna kontaktuje paní Grunwaldovou, aby jí pomohla zjistit, kde se nachází Monino tělo. Mike smrt své přítelkyně prožívá dosti uzavřeně s tím, že "život jde dál". Paige opouští Rosewoodu. Spencer stále hrozí obvinění z vraždy Bethany. Aria se snaží od Caleba zjistit, proč ji nevzali ani na jednu vysokou.

15. Fresh Meat (Čerstvé maso)
Hanna jde navštívit jednu ze škol, na kterou jí vzali. Aria se snaží opět dostat na tu poslední, na kterou ji nevzali. Paige nekomunikuje s Emily, která je z toho nešťastná a snaží se vydělat si peníze na letenku. Toby najde nejspíš vražednou zbraň a Caleb se jí snaží za každou cenu zbavit. Jason prosí Hanninu mámu, aby se stále starala o jejich rodinné dokumenty.

16. Over A Barrel (V hrsti)
Hanna se snaží ukázat své matce, že se zachovala opravdu špatně. Nová Ezrova kuchařka v bistru Talia Sandoval se začíná Emily vnucovat. Spencer začíná řešit dilema, co se týče vysoké školy. Její nový kamarád Jonny jí říká, že vysoká škola není její povinností a obdivuje věci, které se udály na jejich pozemku. Děvčatům přijde automatická zpráva od Mony, že se hýbe s jejím notebookem. Spencer a Caleb ho najdou v zamčeném skladu, v kterém se nachází i barel, jehož obsahem může být i Monino tělo. Aria má neplánované sezení v baru s Jasonem a povídají si o Alison. Ted požádá Hanninu mámu Ashley o ruku. Holbrook je podle všech pomocníkem Alison.

17. The Bin Of Sin (Koš hříchu)
Kuchařka Talia se snaží zjistit, zda je Emily na holky či ne, má o ni zájem. Toby řekne Tunnerové o jeho pochybnostech, která se týkají Gabriela Holbrooka a případu Alison. Aria konečně řekne Ezrovi o dopise, který poslala na vysokou, díky kterému ji vzali. Hanna se rozhodne zajít s Calebem do skladu za zády děvčat, které si myslí, že notebook odnesli do staré zmrzlinárny, kam je nalákal -A. Hannu a Caleba tam načapají nemilí hosté. Jason si stále snaží získat do přízně Ashley, ta ale neví, co chce. Toby lže Spencer.

18. Oh, What Hard Luck Stories They All Hand Me (Oh, jak smolné příběhy, všechny mě drží)
Hanna a Spencer se usmířily. Holbrook je zpět a napadne Hannu s tím, že byl Alison zneužit. Do Rosewoodu přichází Lesli, Monina kamarádka, která si přišla s děvčaty promluvit. Spenceřina máma má informace ohledně Alisonina případu. Spencer díky tomu zjistí, že Mike, Ariin bratr, navštívil Alison ve vězení. Dostane ale vyčinění ohledně vysokých škol. Detektiv Holbrook je suspendován. Aria si chce s Mikem promluvit o jeho návštěvě Alison a potom ho v noci pronásleduje, je velice tajemný až temný a něco skrývá. Jonny v bistru staví svůj vynález, který přenáší šepot z jednoho konce místnosti do druhé a tomu druhému člověku, co poslouchá, se šepot přesouvá díky loktům do uší. Emily přemýšlí, zda se jí také Talia líbí. Hanna najde v Monině knize s tajemnými příběhy kazetku se záznamem z Radley.

19. Out, Damned Spot (Out, zatracená skvrna)
Dívky kromě Emily darují krev. Jejich zkumavky se ale dostanou do špatných rukou. Hanna se dostala na všechny vysoké školy, ale protože její táta vydělává hodně, nedostane od školy finanční pomoc. Otec jí ale žádné peníze na studium nedá, protože platí školu pro Kate. Emily zjistí Taliino tajemství. Jonny vezme Spencer na ilegální malování. Aria se nechává doučovat od Andrewa. Mike pracuje se Cyrusem kvůli Alison. Ashley odpoví Tedovi na žádost o ruku a řekne mu i o nevěře.

20. Pretty Isn't A Point (Nejde o krásu)
Ariu doučuje Andrew. Emily trénuje v tanci Hannu, aby mohla vyhrát na soutěži krásy, a získat tak peníze na studium vysoké školy. Spencer pomáhá Jonnymu se získáním zpět jeho umělecké tvorby. Talia ranila Emilyny city. Andrew pomůže zjistit, co se děje s Mikem.

21. Bloody Hell (Sakra práce)
Dívky jdou za Ali do vězení, vědí o tom, že Monu nezabila. Aria se bojí o Mikea, jelikož se může stát jak terčem zákona, tak i -A. Spencer je rodiči poslána do Londýna, kde má zajistit své přijetí na Oxford. Emily se připravuje na své taneční vystoupení v soutěži krásy, kde musí vyhrát kvůli Hanně. Talia končí v práci a stěhuje se od svého manžela. -A dostala Cyruse do nemocnice na oddělení popálenin, kde Aria s Hannou získají informaci. Alison ani ve vězení není v bezpečí. Ashley je zasnoubena. -A se připravuje na finále své pomsty.

22. To Plea or Not to Plea (Vzít dohodu, nebo ne)
Alison hrozí doživotí, pokud soudu nesdělí svého komplice při Monině vraždě, kým by podle policie měla být Hanna. Caleb si myslí, že jedinou Hanninou možností je říct Tannerové pravdu o -A. Spencer si užívá v Londýně příjemný večer s Colinem. Ezra se po dlouhé době vidí s Ariou, rozchází se s ním. Emily se s nimi snaží zjistit něco o Varjackovi a o -A.

23. The Melody Lingers On (Melodie přetrvává)
Alison se připravuje na své přelíčení a soud. Chce říct všem pravdu, bohužel už tolikrát lhala, že jí nikdo neuvěří. Hanna je ve vězení, Caleb se jí snaží pomoci. Jason je předvolán jako svědek, bohužel je proti němu použit intimní vztah s Ashley, která ho mohla požádat o změnu výpovědi kvůli dceři Hanně. Spenc, Em a Aria hledají stopy po Varjackovi a v Monině pokoji naleznou šifrovaný vzkaz s odpovědí.

24. I'm A Good Girl, I am (Jsem hodná holka, jsem)
Před soud je předvolána Lesli Stone, která vypovídá proti holkám i Mikeovi. Alison potřebuje najít svědka, který ji viděl v onen den Moniny smrti na hřišti, kde se měla setkat se Cyrusem. Aria zakazuje Mikeovi vypovídat, jelikož by mu -A ublížilo, posílá ho tedy s Ezrou na chatu. Caleb si ale myslí, že Mike je jediný, kdo může Alison, a především Hanně pomoci. Hanna a Alison se společně snaží ve vězení komunikovat. Na Mikea, Ezru a Caleba zaútočí v lese neznámý lukostřelec. Toby ví, že si kvůli Tannerová musí vybrat, buď práce, nebo Spencer. Přestože Andrew slíbil Arie, že tu pro nic je 24 hodin 7 dní v týdnů, neozívá se jí při volání o naléhavou pomoc. Alisonina lež z dětského skautského tábora se podepíše na jejím odsouzení. Caleb a Ezra po záchraně Mikea jdou za Tannerovou, aby jí vše vysvětlili i s důkazy. Bohužel se staví proti nim a u Alisonina soudu zatkne i zbylá děvčata.

25. Welcome To The DollHouse (Vítejte v domě pro panenky)
Hanna, Aria, Emily a Spencer jsou převáženy do věznice. Jejich auto přepadne -A a unese je do domu, kde se z děvčat stávají jeho panenky. Toby, Caleb a Ezra se snaží dívky vystopovat i s nevěřící Tannerovou v patách. V domě má každá z dívek svůj vlastní pokoj přesně podle reálné předlohy a musí plnit rozkazy -A. Setkávají se s novou Alison, která se za zády -A snaží s nimi o útěk. -A nechá dívky uspořádat svůj maturitní ples. Spencer díky vstupu do trezoru zjistí, kdo je -A.

4. série

18. června 2013 v 12:49 | Papája
letní sezóna - úterky od 11. června 2013

1. "A" is for A-l-i-v-e (-A je chce živé)
Mona se otevře dívkám a sdělí jim pikantní odpovědi, na které si dívky přály odpověď. Mona se stává obětí A stejně jako ony. V Rosewoodu je nalezeno další mrtvé tělo a Ezria (vztah Ezry a Ariy) se žene do záhuby.

2. Turn Of The Shoe (Na řadě je bota)
Mona zjišťuje informace o Wildenově smrti. Spencer přichází dopis o výsledcích přijímacího řízení na Hastingsovými vysněnou univerzitu. Emily má po Monině incidentu s -A pošramocené rameno, musí ale zabojovat o stipendium a plavat. Aria začíná chodit na sebeobranu, kde je jejím lektorem mladý Jake. Toby se dozvídá informace ohledně smrti jeho maminky. Hanna od Alisoniny matky dostává papouška Tippiho, který by mohl být vodítkem k dalším odpovědím.

3. Cat's Cradle (Kočičí kolébka)
Zdá se, že do nebezpečí se dostávají matky všech hlavních hrdinek. Hanna se bojí o svou mámu a není si jistá, zda jí může věřit. Ella je pozvána svým přítelem na nějakou dobu do Vídně. Emily začíná mít veřejné problémy v rodině. Toby se snaží zjistit pravdu o smrti své mámy. Dívky nacházejí mezi Alisoninými věcmi masku, která by je mohla dovést k nějakým odpovědím.

4. Face time (Tváří v tvář)
Toby hledá doktora, s kterým mluvila jeho matka v den smrti. Rodina Emily čelí vnějším vlivům a pomluvám i s tím, že Emily žádné stipendium na vysokou školu nezíská. Hanna má strach o svou matku a potkává novou vyšetřovatelku, která byla povolána k připadům Rosewoodu. Aria se snaží zapomenout na Ezru, Jake jí ale moc naděje nedává. Spencer se dostává do sporu se svou sestrou Melissou a doufá v odpovědi.

5. Gamma Zeta Die! (Gamma Zeta zemři!)
-A pokračuje v odstraňování matek. Paní Hastingsová se nechce smířit s tím, že Spencer nepůjde na elitní vysokou školu, a tak jí najímá agenta, který by jí k přijetí mohl dopomoci. Dívky se tak dostávají na stopu Alison na univerzitě Cicero. Hanna má strach a mámě nevěří, holky se bojí, aby neudělala nějakou hloupost.

6. Under the Gun (V hledáčku zbraně)
Hanna je zatčena. Spencer a Toby jedou do Ravenswoodu za paní Goldsmithovou získat nějaké odpovědi. Aria začíná mít citové problémy. Emily se snaží jen pomoct, ale opět se to obrátí proti ní.

7. Crash and Burn, Girl! (Nabourej a shoř, děvče!)
Hannina a Emilyna rodina prožívá krušné období. -A se totiž rozhodl je opravdu zničit. Ariin bratr Mike má problémy s vedením školy a holky se dostávají do bytu mrtvého detektiva. Toby a Caleb se spolčují a zakládají svůj tým na hledání -A.

8. The Guilty Girl's Handbook (Příručka provinilé)
Emily a její máma jsou zdrcené, dlouhé měsíce budou bez domova. Spenceřina máma má nové pomocníka v oblasti právní, který jí pomáhá s Hanninou mámou. Hanna se chce udat na policii, že zabila detektiva Darrena Wildena. Jak to na policii nejlépe podat jí radí Mona. Aria se bojí o svého bratra, který začíná též chodit na hodiny sebeobrany.

Na scéně || Za scénou
9. Into the Deep (Do hloubky)
Potom, co se Mona přiznala k vraždě detektiva Wildena, může být Ashley propuštěna domů na kauci. Na to Hanna ale musí sehnat 1 milion dolarů. Emily slaví narozeniny a od Paige dostala dárek - setkání s plaveckým koučem a tajnou oslavu. Aria zažívá s Jakem pro vztah zásadní časy.

Na scéně || Za scénou
10. The Mirror Has Three Faces (Zrcadlo má tři tváře)
Emily s mámou dostaly nabídku od paní DiLaurentis, že u ní mohou dočasně bydlet. Zdá se, že Cece Drake opravdu není neviňátko a s minulostí Rosewoodu je velice zapletena. Ezra prožívá nešťastné období. Aria se velice sbližuje s Jakem. Toby dál pokračuje v hledání odpovědí ohledně smrti jeho mámy. Caleb se moc bojí o Hannu a už neví, jak by ji mohl nejlépe ochránit. Ashley rozhodně nemá před obviněním z vraždy zcela vyhráno. A vypadá to, že Wren nepatří mezi ty kladné postavy.

Na scéně || Za scénou
11. Bring Down The Hoe (Bring the Hoe Down) (Zastřelte mrchu)
Hannu pronásleduje spolužák s dobrým úmyslem. Dívky hledají v domě DiLaurentisových nějaké stopy. Ezra se snaží říct Arii o jeho potížích. Toby dostává další zprávy od -A ohledně jeho matky. Aria prožívá hezké dny s Jakem. Vztah Paige a Emily se komplikuje, stejně tak i případ mrtvého Wildena a zničení domu Fieldsových. Koná se westernovská školní akce. Konečně se dozvídáme, kdo je Red Coat alias Červenokabátnice.

Na scéně || Za scénou
12. Now You See Me, Now You Don't (Teď mě vidíš, teď ne)
Ashley Marin se dozví finální rozhodnutí v případu Wildenovy vraždy. Holky se bojí o Monu. Toby se zase ukrývá a Spencer se o něj bojí. Aria se začíná rozhodovat, koho má raději, jestli Jakea nebo Ezru. Dívky dostávají dárky od -A, který jim tím dokazuje vlastně začátek války a dostane je opět do Ravenswoodu, kde se setkají s paní Grunwaldovou, která jim prozradí hořké tajemství. Setkají se s Červenokabátnicemi a odhalí se, kdo je další -A a jeho doupě.

podzimní halloweenský speciál - 22. říjen 2013, úterý
13. Let the Maid Go (Nechte dívku jít)
Dívky jdou na halloweenský večírek v Ravenswoodu, chtějí tam najít Alison. Dostanou se do tajemných chodeb, kde se záhadnými způsoby navzájem ztratí a neustále slyší Alisoniny výkřiky a volání o pomoc. Caleb se na cestě za nimi seznámí v autobuse s Mirandou, která je taky u pěstounů a v Ravenswoodu hledá svého strýčka, jediného příbuzného. V této epizodě se dozvídáme, zda je Alison opravdu naživu.

zimní sezóna - úterky od 7. ledna 2014
14. Who's in the Box? (Kdo je v hrobě?)
Dívky již vědí, že Alison je naživu, přemýšlí nad tím, jak, kde a proč se skrývala. Hanna přichází s myšlenkou, kdo je vlastně v Alisonině hrobě místo ní. Začíná tedy hledat. Dívky se snaží zjistit něco o Jasonovi, myslí si, že právě on mohl vědět, že je Ali naživu. Toby se vrací s tím, že by plno tehdejších pracovníků v Radley by bylo schopno říct, že jeho máma jistě nespáchala sebevraždu. Společně se Spencer a jejím zděděným právnickým šarmem se snaží majitele Radley zatlačit do kouta. Caleb se přijel podívat za Hannou, do Ravenswoodu ale musí odjet znovu. Hanna se bojí, že Caleba ztrácí už napořád.

15. Love ShAck, Baby (ChAta lásky, miláčku)
Hannina máma Ashley dostala možnost pracovat u matky Spencer. Dívky začínají pročítat Alisonin deník nalezený v doupěti -A. Ezra chce dostat deník za každou cenu do svých rukou. Holky nacházejí stopu, kde by se Ali mohla celou dobu skrývat, tím ale pomohou -A. Rozbité auto a bouře je zaženou do tajného milostného sídla Ariy a Ezry. Hanna se snaží přestat trápit z rozchodu s Calebem.

16. Close Encounters (Důvěrné setkání)
Dívky se díky svým stopám dostávají do údajného Alinina úkrytu, nejspíš ale přicházejí pozdě. Spenceřin a Tobyho otec chtějí, aby i Toby podepsal smlouvu, ve které se zavazuje, že už se nebude hrabat v matčině smrti, dostanou za to odškodné. Hannu stále trápí Caleb a nová náhražka Travis má jen zalepit bolestivé rány. Shana se setká s Emily, aby jí sdělila, že má zprávy od Alison, která se s ní chce setkat. Jake se vrací z box závodů, Aria ale pro něj nemá dobrou zprávu. Ezra se k Arie chová neupřímně a lže jí do očí.

17. Bite Your Tongue (Kousni se do jazyka)
Mona má nové přítele, což se Arie vůbec nelíbí. Na scénu přichází nový školní poradne Jesse. Spencer neustálé louská vyfocené texty z Aliina deníku. Hanna si našla nový koníček a to čtení detektivek, aby se dostala blíže k -A. Emily je na Spencer za její zradu stále naštvaná, má ale i jiné problémy, a tak se její otec rozhodne poprosit o pomoc učitele Fitze. Spencer potřebuje pomoc, aby zvládla být dlouho vzůru jak kvůli škole, tak kvůli -A, pomáhá jí spolužák Andrew. Aria se chytne s Maggie kvůli jejímu špatnému chování vůči Ezrovi. Hanna a Spencer se vydávají na průzkumnou misi, Hanna k zubaři a Spencer do hospůdky u vysoké školy Hollis.

Na scéně || Za scénou
18. Hot for Teacher (Sexy pro učitele)
Hanna pozoruje, že se se Spencer něco neblahého děje. Emily se snaží více zjistit od Shany nějaké informace o Alison. Ezra chce, aby si Aria byla jistá, že s ním chce být. Spencer chce dívkám dokázat, že Ezra je -A, nechce se mýlit.

19. Shadow Play (Stínová hra)
Holky se snaží najít důkaz o tom, že je Ezra -A, aby s tím mohli přijít za Ariou. Spencer je z podporných prášků a z nevyspání už vyřízená. Nesmí mrhat časem a musí přijít na to, kde je Alison a kdo je -A. Nakonec zničehonic usne a zdá se jí dost reálný sen, kde se jejich situace odehrává ve 20. letech 20. století.

Na scéně || Za scénou
20. Free Fall (Volný pád)
Spencer si to s prášky pěkně zavaří nejen u holek, ale i u rodičů a Tobyho. S teorií ohledně toho, že Ezra je -A, jí už zas tak nikdo nevěří. Mike je s Monou šťastný. Aria začne být ohledně Ezry podezřívavá, k čemuž je pádný důvod.

Na scéně || Za scénou
21. She's Come Undone (Ztratila kontrolu)
Spenceřiny rodiče chtějí svou dceru poslat na odvykačku. Aria je ze zrady Ezry zlomená, mísí se v ní zlomené srdce, ztráta důvery, vztek, její slepota a hněv. Je rozhodnutá, že Ezra za své činy musí pykat. Travisův otec jde k soudu, Hanna se snaží zatahat za nitky. Spencer se dál snaží hledat odpovědi, ale svou závislost už dávno nemá pod kontrolou a kvůli zapomenutým vzpomínkám se zdá jak ztracená. Paige pošle Emily do kouta, kvůli jejímu tajnůstkaření a udělá razantní krok.


Na scéně || Za scénou
22. Cover for Me (Kryj mě)
Spencer je pod velkým dohledem mámy a Deana Stavrose, aby nebrala prášky. Aria si užívá na vysoké škole pařbu s roztomilým klukem. Mona se rozchází s Mikem, který je velice zklamaný. Hanna se od detektiva Holbrooka dozvídá o anonymním dopise ohledně Alison. Spencer si díky odvykací kůře začíná útržkovitě vzpomínat na den, kdy zmizela Ali. Rande Hanny a Travise je díky detektivům a paní DiLaurentis v troskách. Mona přizná barvu Emily. Aria má jasno, jak to bude s ní a Ezrou dál. Od Ezry dostává jeho knihu, kterou nakonec vytisknout nenechal.


Na scéně || Za scénou
23. Unbridled (Nespoutané)
Hannina máma pracuje pro paní DiLaurentisovou kvůli charitativní přehlídce svatebních šatů. Dívky se rozhodnou vypomoct, protože budou mít šanci najít v jejím domě nějaké stopy k nalezení Alison. Mezi Hannou a Travisem to jiskří. Mezi Emily a Paige se otevírá propast nedůvěřivosti. Jason se vrací zpět do města pomoci své matce. Do Rosewoodu se vrací i Ella z Vídně, která má pro Ariu novinku a je jí hrozně líto, že jí Ezra zlomil srdce. Deanova výpomoc u Spencer končí. Policie se snaží vypátrat, jestli je v hrobu opravdu Ali.

Na scéně || Za scénou
24. 'A' is for Answers (-A je pro odpovědi)
Dívky konečně mají možnost, promluvit si s Alison o dni, kdy zmizela. Některé otázky se zodpoví, další přibydou.

4. série - photoshooty

22. května 2013 v 7:58 | Papája

4. letní sezóna

22. května 2013 v 7:56 | Papája
společné: 6

3. zimní sezóna

3. dubna 2013 v 19:04 | Papája
počet fotek: 40
společné: 4
Emily: 9
Aria: 8
Spencer: 10
Hanna: 9

3. série

17. května 2012 v 17:10 | Papája
letní sezóna - úterky od 5. června 2012

1. It Happened "That Night" (To se stalo "tu noc")
5 měsíců po odhalení -A a smrti Mayy (epizoda 2x25 UnmAsked)

3. série - photoshooty

16. května 2012 v 14:31 | Papája


3. letní sezóna (dívky)

16. května 2012 v 14:14 | Papája
počet fotek: 20

společné: 6
Aria: 2
Spencer: 2
Hanna: 2
Emily: 2
Alison: 2
Mona: 2
plakáty: 2

2. zimní sezóna

12. ledna 2012 v 18:57 | Papája
počet fotek: 9

společné: 1
Aria: 1
Emily: 1
Spencer: 1
Hanna: 1
Ezra: 2
Toby: 2
Caleb: 2
Jason: 2

2. zimní sezóna (chlapci)

12. ledna 2012 v 18:36 | Papája
!!!!! 2. zimní sezóna (chlapci) → 3. letní sezóna (chlapci)

počet fotek: 18

společné: 5
Ezra: 2
Caleb: 2
Toby: 2
Jason: 2
Lucas: 2
Wren: 1
Noel: 1
Garrett: 1

Rodina Ashley

10. prosince 2011 v 20:48 | Papája
První rodinná fotka Ashley a Shaylene s rodiči (nejspíš tedy 1990).

Všechny 4 fotografie níže jsou z roku 1991, kdy Ashley byly 2 a Shay 3 roky ↓↓↓↓

Torrey DeVitto

16. srpna 2011 v 13:39 | Papája
Jméno: Torrey Joëlle DeVitto
Výslovnost: Tori Džoil Devitou
Datum narození: 8. června 1984
Místo narození: Long Island, New York, USA
Znamení: Blíženci, Krysa
Barva očí: hnědé
Barva vlasů: hnědé
Rodiče: otec Liberty DeVitto (bubeník)
Sourozenci: dvě sestry Devon a Maryelle
Rodinný stav: rozvedená
ExManžel: Paul Wesley (herec)
Svatba: 17. duben 2011, New York, utajený ceremoniál

Zajímavosti:
- přezdívka Tor [Tor]
- měří 1,70 m
- měla přítele Michaela
- její oblíbené filmy jsou "Newsies" a "Say Anything"
- její oblíbený obchod je "Target"
- její oblíbená TV Show je "Ellen"
- je obrovský fanoušek Bettie Page
- ve 4. ročníku střední školy získala 4. židli v školní kapele jako houslista
- vzala si svého dlouholetého přítele, který je známý především ze seriálu "The Vampire Diaries", rozešli se spolu v červenci 2013 a k rozvodu došlo 23. prosince tentýž rok

Články

Tyler Blackburn

14. srpna 2011 v 12:32 | Papája

Jméno: Tyler J. Blackburn
Výslovnost: Tajler Blekbrn
Datum narození: 12. října 1986
Místo narození: Burbank, Californie, USA
Znamení: Váhy, Tygr
Barva očí: hnědé, ze stran nazelenalé
Barva vlasů: hnědá
Sourozenci: -
Rodiče: -
Rodinný stav: svobodný

Zajímavosti Tylera:
- jeho přezdívka je Ty [Taj]
- měří 1,79 m
- má vlasy dlouhé po ramena

Články

Keegan Allen

11. srpna 2011 v 12:23 | Papája

Jméno: Keegan Phillip Allen
Výslovnost: Kígn Filip Elen
Datum narození: 22. červenec 1989
Místo narození: USA
Znamení: Rak, Had
Barva očí: modré
Barva vlasů: hnědá
Sourozenci: -
Rodiče: -
Rodinný stav: svobodný
Twitter: @KeeganAllen

Zajímavosti Keegana:
- byl nominován v Tenn Choice Awards 2011 na Choice Summer TV Star, Male

Články

Ian Harding

9. srpna 2011 v 16:50 | Papája

Jméno: Ian Harding
Výslovnost: Íjen Hárdin
Datum narození: 16. září 1986
Místo narození: Heidelberg, Německo
Znamení: Panna, Tygr
Barva očí: modré
Barva vlasů: tmavě hnědé
Sourozenci: sestra Sarah (pracuje jako asistentka produkce)
Rodinný stav: svobodný
Twitter: @IANMHARDING

Zajímavosti:
- po jeho narození se rodina přestěhovala do Virginie v USA
- na střední škole Georgetown Prep se připojil k činohernímu klubu
- studoval drama na Carnegie Mellon University v Pittsburghu v Pennsylvánii
- měří 1,80 (5'11'')
- v letech 2010 a 2011 vyhrál cenu Teen Choice Awards a to Choice Summer TV Star, Male

Články:

2. letní sezóna - postavy

14. července 2011 v 12:00 | Papája
počet fotek: 21
Spencer: 4
Aria: 4
Hanna: 4
Emily: 3
Jason: 1
Noel: 2
Caleb: 2
Toby: 1

2. série - photoshooty

15. června 2011 v 20:05 | Papája

2. letní sezóna

15. června 2011 v 20:01 | Papája


počet fotek: 17
společně: 5
Spencer: 3
Aria: 4
Hanna: 2
Emily: 3

2. série

15. června 2011 v 19:33 | Papája
letní sezóna - úterky od 14. června 2011

1. It's Alive (Je to živé)
Kolem Dne Díkuvzdání (Thanksgiving day)
Dívkám Ianovu smrt nikdo nevěří, dokonce ani jejich rodina. Jsou poslány k terapeutce Anne Sullivan, které chtějí vše říct.

2. The Goodbye Look (Sbohem vzhledu)
Dívky se kvůli terapeutce musí na čas přestat přátelit a nejsou si jisté, zda je Ian opravdu mrtvý. Vše nasvědčuje tomu, že jim Melissa něco důlěžitého tají. Do města se zpět stěhuje Jason, Alisonin bratr, který chce svůj dům oddělit od okolí. Ezra odchází z rosewoodské střední a vypadá to, že jeho vztah s Ariou končí.

3. My Name Is Trouble (Jmenuji se trable)
Toby potřebuje peníze na auto, aby mohl jezdit do práce, a tak začne pracovat u Jasona DiLaurentise, což se Spencer nelíbí. Melissa ztratila zásnubní prsten a hrozně vyšiluje. Aria začne chodit na vysokou školu Hollis na výtvarný kroužek. Emily se nesmí odstěhovat a Hannin táta se vrací do města. Dívky se domnívají, že Ian je někde blízko.

4. Blind Dates (Rande naslepo)
Lucas jde na rande s Danielle, bojí se a chce, aby Hanna a Caleb šli s nimi. Spencer jde do nemocnice za Wrenem, aby zjistila, co ví o Melisse a Ianovi. Ella poprosí Ariu, jestli by nedonesla bratru Mikeovi klíče, které nechal doma. Hanna se rozhodne jít za terapeutkou, chce si promluvit.


5. The Devil You Know (Ďábel, kterého znáš)
Koná se Ianův pohřeb. Aria se dozví dost zajímavou věc o svém bratrovi. Emily se více zabývá s jejich vztahem s -A a zjišťuje zajímavé podrobnosti. Sestry Hastings, Melissa a Spencer, si hodlají navzájem odpustit. Dívky si přestávají myslet, že Alison byla zabita Ianem.

6. Never Letting Go (Nikdy nenechat být)
Koná se Osmá výroční charitativní přehlídka rosewoodské střední. Hlavními modelkami je naše známá čtveřice Aria, Hanna, Spencer a Emily, plus Mona a další studentka. Vypadá to na skvělý charitativní den se vzpomínkou na Alison, nakonec se to ale zvrtne.

7. Surface Tension (Povrchové napětí)
Emily se stěhuje k Hanně. U Montgomeryových se pořádá menší přátelská sešlost, kam mimo jiné dorazí i Ezra Fitz a Jason DiLaurentis. Toby dostává práci u Hastingsových na zahradě, kde nalezne dost podezřelou věc.

8. Save the Date (Napiš si to do kalendáře)
Rodiče Hanny spolu strávili noc. Druhý den ale přichází tátovo svatební oznámení. Caleba sleduje nějaký muž v tmavě šedém Camaru. Koná se velký Emilyn závod, který rozhodne o jejím stipendiu na Danby. Má ale šílené bolesti a dostává se ještě před závodem do nemocnice, kde zjišťují žaludeční vřed. Spencer a Aria zajdou do pitevny najít Alisoninu složku. Zjišťují, jak Ali zemřela. Aria není k Ezrovi upřímná.

9. Picture This (Jen si to představte)
Aria má postelové sny o Ezrovi a Jasonovi. Ariin bratr Mike je celé dny zavřený ve svém pokoji. Hanna nemluví se svým otcem, má se dokonce dohodnout s jeho nastávající manželkou o zkoušce šatů pro družičky. Caleb odjíždí do Californie za svojí ztracenou mamkou, našla ho díky soukromému detektivovi. Emily je opět obětí "A", když si domů k Marinovým pozve kamarádky Samary. Emily a Spencer se dostanou do Jasonovy kůlny, kde najdou odposlouchávací zařízení a fotky spící Ariy.

10. Touched by An 'A'-ngel (Dotknuta 'A'-ndělem)
Aria se dozvídá o Jasonových fotkách, od Jasona získává vysvětlení. Opět se objevuje terapeutka Anne, která slíbí pomoc Mikeovi i Emily. Hanna si zkouší šaty pro družičku, potkává nevlastní sestru Kate, která ji a Monu pozve na koně. Spencer zjišťuje, co spojuje Iana, Jasona a Garreta. A je opět nejblíže k Emily, na masáži do konce na dotek. Spencer má strach o Ariu a dojde za Ezrou Fitzem.

11. I Must Confess (Musím se přiznat)
Dívky se rozhodnou říct o -A doktorce Sullivanové. Koná se slavnostní večeře táty Hanny a jeho nastávající Isabel. Přijíždí i Hannina babička Regina Marin. Hanna má pronést slavnostní přípitek s Kate. Mike nešťastnou náhodou zraní svoji mámu Ellu. Spencer a Toby se střetávají před domem DiLaurentisových s otcem Spencer. Do města se vrací Maya a Emily ji zve na večeři. Doktorka Sullivan zjišťuje, kdo je -A.

12. Over My Dead Body (Jen přes moji mrtvolu)
Epizoda s časovými skoky. Dívky nemohou najít Dr. Sullivanovou a mají o ni strach. Ke Spencer přijde krabice od -A, ve které jsou panenky, které říkají, co mají děvčata udělat, jinak Dr. Sullivan zemře. Aria má dostat Jackie z Hollisu tím, že jí řekne o jejím zkopírovaním díle. Hanna má zničit svatbu svého otce a Spencer musí ochránit Tobyho tím, že se s ním rozejde. Emily získává panenku později v autě, musí jet na určení místo, kde jí v kůlně přidusí plynem. Dívky nachází místo, kde si myslí, že je Dr. Sullivan zaživa pohřbena a snaží se jí vyhrabat mimo jiné i lopatou, což je vražedná zbraň v případě Alison DiLaurentis. Policie je najde při hrabání a jsou zatčeny.

podzimní halloweenský speciál - 19. říjen 2011, středa
13. The First Secret (První tajemství)
Speciální flashback epizoda nás přesouvá do 28. října 2008. Halloweenský den, kdy se pět kamarádek Alison, Aria, Spencer, Emily a tlusťoučká Hanna, chystá na halloweenskou párty Noela Kahna. Někdo ale Alison sleduje.

zimní sezóna - pondělky od 2.1.2012

14. Through Many Dangers, Toils and Snares (Přes mnoho nebezpečí, nástrah a pastí)
Od dílu 2.12 uplynul měsíc. Ezra a Aria se rozhodnou o jejich vztahu říci Ariiným rodičům. Toby se nechce Spencer vzdát. Dívky sehrají hru na -A, které uvěří, že je Emily proti Spencer, Emily a Arie a nalákají ho/ji do pasti.

15. Hot Piece of 'A' (Žhavý kousek A)
Caleb se snaží dostat informace z telefonu. Manželé Montgomery se se vztahem jejich dcery Ariy a učitele Ezry rozhodně nesmíří, žádné požehnání jim v plánu dát nemají. Garrett je nešťastný z Jenny, která odjíždí na operaci očí. Při jejich telefonickém rozhovoru je načapou Toby a Spencer, ti teď vědí, že Jenna a Garrett mají pomocníka. Emily má obecně prospěšné práce a bere telefony v obecní krizové lince, tam zavolal ten, co ji napadl ve skleníku včerejší noc. Spencer a Emily v hlase poznávají Lucase. Z Portugalska se do města vrací Ron Strauss, starý známý Montgomeryových, se synem Holdenem, který si v dětství hrál s Ariou. Hanna uspořádá Calebovi narozeninovou oslavu v domě u jezera Hastingsových. Spencer a Emily se snaží Hannu před Lucasem varovat, ale marně.

16. Let the Water Hold Me Down (Nechte vodu, aby mě stáhla ke dnu)
Začínají se rozebírat věci z Domu u jezera, které by údajně mohli být -A. Holden zve Ariu na rande, Aria doufá, že když půjdou společně do divadla, tak tam potká Ezru. Mona má problémy s Noelem, Hanna jako kamarádka, jí v tom ale nepomůže a soustředí se jen na sebe, což Monu dost mrzí. Emily a Maya si dohodnou rande, Maya je tajnůstkářská ohledně telefonátů a esemesek. Hanna a Caleb se pohádají kvůli Lucasovi, kterého nikdo od včerejší Calebovy oslavy neviděl. Aria a Spencer jedou do Philadelphie najít obchod, v kterém si podle účtenky -A kupoval nějaké časopisy. Spencer při tom narazí na Rehabilitační centrum pro slepé, kde se seznámí s chlapcem, který jí něco poví o Jenně.

17. Blond Leading the Blind (Blondýna vedoucí slepou)
Caleb dostává z mobilu -A další videa. Caleb chce odpovědi, Hanna mu ale pravdu říct nechce. Dívky zjišťují, že Alison byla také pronásledována -A. Spencer si stále pokouší udržet Tobyho od těla, aby ho ochránila. Toby ale kvůli -A spadne z lešení a Spencer se rozhodne udělat razantní a bolestný krok. Mona nese těžko rozchod s Noelem, i to, že jí Hanna psychicky nepodpořila. Aria si opět vyjde s Holdenem, doufá, že konečně vyřeší svůj vztah s Ezrou.

18. A Kiss Before Lying (Polibek před lhaním)
Caleb pracuje s dívkami bez vědomí Hanny na videích. Nacházejí něco velmi zajímavého. Spencer je nešťastná ze ztráty Tobyho. Aria se potají opět shledává s Ezrou a o Holdenovi zjišťuje tajemství. Do Roosewoodské střední přichází Kate, Hannina otcem vyženěná sestra. Do města se vrací Emilyna máma, která ji společně s Mayou zve na večeři. Maya se ale chová provokativně. Ezrovi je nabídnuto místo proděkana v Luisianě.

19. The Naked Truth (Holá pravda)
Do ředitelny jsou pozvány obě paní Marin, řeší se spor jejich dcer - Hanně ale věří jen Caleb a holky. Dívky dostávají Vivianin (Alisonin) červený kabát, ve kterém najdou tajemné telefonní číslo. Ve škole se přes odpoledne a noc koná projekt "Den pravdy". Jason se vrací na scénu a ve škole vede jednu skupinu "Dne pravdy" společně s paní Hastings. Chce ale mluvit s jejím manželem. Mona se snaží pomoci Emily zpět do plaveckého týmu, ředitel ji totiž zpět nechce. Jenna a Noel jsou spolu a zdá se to podezřelé. Spencer zjišťuje hořké tajemství o své rodině.

20. CTRL: A
Emilyn tým plavání vyhrává pohár. Caleb stále pracuje na videích, ale jeho laptop u zabaví místní policie v čele s Garrettem. Caleb je obviněn z krádeže školních složek, on je v pohodě, protože to neudělal, ale Hanna mu vysvětluje, že to, s čím se potýkají rozhodně nebude jen tak. Aria se dozvídá tajemství o Holdenovi, kam vždycky chodí, když mají "rande". Dívky jdou na schůzku s mužem, který něco ví o Alison jako Vivian, za informace chce 2 000 dolarů. Ezra zve Ariu do jedné veganské restaurace, ale problém je, že to -A vyslepičil tátovi Ariy. U Marinových na oslavě Emilyna plaveckého týmu se Emily s Mayou dost pohádá. Na policii je pozvána Hanna, které ukáží fotografii z márnice z bezpečnostních kamer. Spencer má rozhovor s otcem kvůli Jasonovi. Caleb je kvůli laptopu na policii a má velký problém a potřebuje pomoc.

21. Breaking the Code (Porušení předpisu)
Spencer se svěřuje Melisse ohledně jejich bratra Jasona. Emily tráví odpoledne s Paige při hledání sponzoringu, neustále ale myslí na Mayu, která jí neodepisuje. Moně píše -A a vydírá ji, chce pošpinit Hannu i její mámu. Spencer a Aria jdou na schůzku s , který jim má dát informace, dostanou ale jen adresu. Hanna má strach, co by se stalo, kdyby se prozradil vztah její mámy s policistou Wildenem kvůli jejím krádežím. Paige přiznává rodičům svou orientaci. Na dalším videu od Caleba byla viděna Melissa. Spencer ji brání, ale dívky chtějí video odeslat na policii. Spencer jde na schůzku s Melissou, aby se dozvěděla víc, ale ta dá raději přednost Garrettovi. Spencer tak tráví příjemný večer s Wrenem. Dívky jdou na adresu, kterou dostaly od . Ezra docela chce přijmout novou práci po úspěšném pohovoru, zdá se ale, jako by už neměl jeho vztah s Ariou naději. Přichází Ella a chce oba dva vyslyšet.

22. Father Knows Best (Otec ví nejlépe)
Maya je pohřešována. Melissa se svěřuje Spencer s tím, s čím se svěřila i Garrettovi. Mamka Hanny se snaží dostat odpovědi na to, co Hanna skrývá, pokud jí neodpoví její dcera, bude se muset obrátit na policii a Wildena. V městě se koná tanec Otců a dcer. Hannin táta nedorazí, Emilyn táta přijede, aby s dcerou strávil nějaký čas před tím, než odjede do Afghánistánu. Spenceřin táta se až moc snaží a Ariin táta svou dceru ztrácí. Spencer se pohrabe tátovi v kanceláři, řekne mu to a on zjistí, že se mu ztratila zbraň. Vinu Alisonina zmizení před Spencer navzájem hází táta a Melissa (táta na Melissu a Melissa na tátu), Spencer neví, co si má myslet. Mamky Ariy a Hanny jsou v rozpacích a nevědí, co udělat z -A, když jim dcery lžou.

23. Eye of the Beholder (Oko pozorovatele)
Do města se vrací Toby společně s Jennou, která je po operaci oka. Aria má ve škole schůzku s Duncanem, kamarádem Alison/Vivian, který ale neví, že je mrtvá. Jason přináší dívkám Alisoninu tašku, ty doufají, že něco najdou. Ezra se rozhodne, že nenechá Ariiny rodiče (hlavně tátovi), aby o něm rozhodovali. Maya se ozívá Emily, doufá, že nic neřekne rodičům. Spencer vrací tašku s věcmi Ali, ale přicházejí na stopu, takže se pro ni vrací Hanna. V domě DiLaurentisových je Jenna uprostřed požáru.

24. If These Dolls Could Talk (Kdyby tyto panenky mohly mluvit)
Spencer měla živý sen o Alison. Jenna si sundává obvaz z operovaného oka. Spencer v novinách od Alison nachází další indicie k hledání A. Dívky přicházejí do obchodu s panenkami, stará paní a malý chlapec Seth je trochu vyděsí a rozhodnou se jejich obchod navštívit znovu. Spencer říká dívkám tajemství Hastingsových. Ariiny rodiče chtějí Ariu poslat pryč a ta se s mámou tak pohádá, že je nespíš nadobro ztrácí. Spencer ukáže Melissa video. Mona a Caleb se stávají součástí pasti, kterou nastraží na "možné A". Toby a Jenna jdou na policii. Ezra dostává výpověď. Někdo je zatčen za vraždu Alison DiLaurentis.

25. UnmAsked (OdhAlen)
Za vraždu Alison je zatčen Reynolds. -A chce po dívkách, aby přišli na maškarní ples. Dívky ještě před tím odjíždějí do Lost Woods resort, kde byla kdysi ubytována Ali jako Vivian Darkbloom. Zůstanou přes noc, ale Spencer se tam ještě vrací, protože zjišťuje, že tam Ali vlastně jela pozorovat -A.

Další fotografie - Za scénou

1. série - photoshooty

27. dubna 2011 v 16:52 | Papája

Alison DiLaurentis

19. dubna 2011 v 19:30 | Papája
Jméno: Alison Lauren DiLaurentis
Výslovnost: Elisn Loren Dylorentys
Datum narození: 6. 6. 1994
Přezdívka: Ali
Barva vlasů: blond
Barva očí: modré
Sourozenci: starší nevlastní bratr Jason, starší bratranec/adoptivní bratr Charles
Rodiče: Jessica a Kenneth DiLaurentisovi
Kluci: Ian Thomas, Ezra Fitzgerald, "únosce", Gabriel Holbrook, Lorenzo Calderon; Dr. Elliott Rollins
Holky: Emily Fields
Rodinný stav: vdova, zasnoubená
ExManžel: Dr. Elliot Rollins (falešná identita Archera Dunhilla)
Snoubenka: Emily Fields
Děti: jednovaječná dvojčata Lily a Grace DiLaurentis-Fields (vajíčka Emily, spermie Wren)
Zaměstnání: studentka; učitelka angličtiny
Zájmy: opovrhování a ničení životů druhých
Charakteristika: ten, kdo není její přítel, je její nepřítel
Tajemství: měla jich hodně, jedno z nich je s kým chodila a s kým byla, když zmizela
Přátelé (mimo PLL pětici): CeCe Drake

Emily Fields

18. dubna 2011 v 16:46 | Papája
papaja1.blog.cz

Jméno: Emily Catherine Fields
Výslovnost: Emily Ketrin Fílts
Datum narození: 19. 11. 1993
Přezdívka: Em
Barva vlasů: černé
Barva očí: černé
Sourozenci: nemá
Rodiče: Pam a Colonel, táta je voják, proto není často doma; otec zemřel v boji
Kluci: Ben Coogan
Holky: Maya St. Germain, Paige McCullers, Samara, Talia Sandoval, Sara Harvey, Sabrina, Alison DiLaurentis
Rodinný stav: zasnoubená
Snoubenka: Alison DiLaurentis
Děti: jednovaječná dvojčata Lily a Grace DiLaurentis-Fields (odnosila Alison, otec dárce Wren)
Zaměstnání: studentka; z vysoké ji vyhodili, dárkyně vajíček, barmanka, baristka, učitelka plavání
Zájmy: plavání
Charakteristika: je trochu naivní, věrná svým přátelům
Tajemství: lesbička
Přátelé (mimo PLL pětici): Toby Cavanaugh, Maya St. Germain, Paige McCullers, Samara, Nicole Gordon

Spencer Hastings

16. dubna 2011 v 12:59 | Papája
papaja1.blog.cz
Jméno: Spencer Jill Hastings
Výslovnost: Spencr Džil Hejstyngs
Přezdívka: Spenc
Datum narození: 11. 4. 1994
Barva vlasů: hnědé
Barva očí: hnědé
Sourozenci: starší sestra Melissa, starší nevlastní bratr Jason, jednovaječné dvojče Alex Drake, starší nevlastní sestra Charlotte/Charles
Rodiče: adoptivní mamka Veronica a biologičtí Peter a Mary Drake
Kluci: Ian Thomas, Wren Kim, Alex Santiago, Toby Cavanaugh; Caleb Rivers, Marco Furey
Rodinný stav: zadaná s Tobym
Zaměstnání: studentka; politička a lobbistka
Zájmy: tenis, studování (mimo jiné i francouzština)
Charakteristika: perfektní, správná studentka, chytrost má v genech
Tajemství: má slabost pro sestřiny partnery
Přátelé (mimo PLL pětici): Alex Santiago, Toby Cavanaugh, Jonny Raymond

Hanna Marin

15. dubna 2011 v 21:03 | Papája
papaja1.blog.cz
Jméno: Hanna Olivia Marin
Výslovnost: Hena Olívija Merin
Datum narození: 7. 3. 1994
Barva vlasů: blond
Barva očí: modré
Sourozenci: nemá, táta se znovu oženil a vyženil dceru Kate
Rodiče: Ashley a Tom, rozvedeni
Kluci: Sean Ackard, Caleb Rivers, Travis Hobbs, Gabriel Holbrook; Jordan (zrušené zásnuby)
Rodinný stav: vdaná
Manžel: Caleb Rivers
Děti: těhotná
Zaměstnání: studentka; módní stylistka
Zájmy: móda
Charakteristika: zpočátku se zdá nafoukaná, ale je hodná a snaží se pomáhat ostatním
Tajemství: krádeže, hubnutí zvracením
Přátelé (mimo PLL pětici): Mona Vanderwall, Lucas Gottesman, Caleb Rivers

Aria Montgomery

11. dubna 2011 v 20:00 | Papája
papaja1.blog.cz
Jméno: Aria Marie Fitz
Rodné jméno: Aria Marie Montgomery
Datum narození: 22. 7. 1994
Výslovnost: Erija Meri Montgomeri
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: oříškově hnědé
Sourozenci: mladší bratr Mike
Rodiče: Ella a Byron, podruhé manželé
Kluci: Ezra Fitz, Noel Kahn; Jason DiLaurentis, Liam Greene
Rodinný stav: vdaná
Manžel: Ezra Fitz
Děti: nemůže mít, po líbánkách začnou s adopcí
Zaměstnání: studentka; pracuje v nakladatelství v Bostonu, spisovatelka
Zájmy: angličtina, literatura, psaní, fotografování
Charakteristika: vyspělejší než její vrstevníci
Tajemství: láska s učitelem
Přátelé (mimo PLL pětici): Ezra Fitz, Clark

Ostatní

8. dubna 2011 v 20:27 | Papája
Darren Wilden
(Bryce Johnson)
vyšetřovatel Alisonina případu
- měl poměr s Hanninou mámou, aby neměla Hanna problém kvůli krádežím

Wren Kim
(Julian Morris)
bývalý snoubenec Melissy
- zásnuby zrušeny kvůli pletkám se Spencer
- lékař

Barry Maple
(Jim Titus)
strážník

Mrs. Cooper
(April Grace)
agentka

Mr. Breyer
(Josh Clark)
detektiv

Garrett Reynolds
(Yani Gellman)
strážník
- bydlel v ulici s Emily
- tajný milostný poměr s Jennou
- chodil na rosewoodskou střední
- byl členem Varsity Baseball; N.A.T. klubu;

Anne Sullivan
(Annabeth Gish)
- terapeutka, ke které chodí PLL od 2.série

Gabriel Holbrook
(Sean Faris)
detektiv
- zapletený s Alison

Linda Tanner
(Roma Maffia)
detektivka

Jonny Raymond
(Will Bradley)
kamarád Spencer
- bydlí na dvorku Hastingsových
- vynálezce přístroje na šepot v Brew

Talia Sandoval
(Miranda Rae Mayo)
kuchařka v Ezrově Brew
- lesbička
- líbí se jí Emily

Lesli Stone
(Elizabeth McLaughlin)
Monina kamarádka nebo sestřenice
- byla zavřena v Radley

Sara Harvey
(Dre Davis)
milostný zájem Emily
- unesena v den zmizení Alison a zavraždění Bethany
- 2 roky byla vězněna -A v domku pro panenky kde se musela vydávat za Alison
 
 

Reklama